Рік молоді і тиждень бездіяльності «міністра»

Новости, Общество

  10 Дек , 2009

У Миколаєві 3 грудня 2009 року відбулася театралізована акція «Сім днів з життя міністра», проведена в рамках всеукраїнської кампанії «Рік без молоді» з ініціативи молодіжних організацій «Демократичний альянс» і Спілки миколаївського студентства. Кампанію «Рік без молоді» підтримали понад 70 громадських організацій України, у тому числі 16 – у Миколаївській області. До таких організацій належать «Третій шлях», «Союз молодих підприємців», «Християнсько-демократичний союз», Спілка болгарської молоді тощо.

 

 

Ще до початку вистави представники зазначених організацій роздавали листівки, у яких повідомлялися напрямки та деталі кампанії, мета і шляхи їх реалізації.

 

Згодом розпочалося театралізоване дійство. Учасники продемонстрували бездіяльність міністра протягом семи днів. Перехожі зупинялися і з цікавістю дивилися виставу. Посмішки не сходили з облич глядачів, вони аплодували, отже, їм прийшлася до смаку ця театралізована акція, метою якої було звернути увагу на проблему бездіяльності української влади.

 

Члени вищезгаданих спілок, імітуючи таких героїв, як керівник спортивної організації (Тетяна Диш), молода мати (Альона Білоконь), намагалися «достукатися» до «міністра Юрія Павленка» (Дмитро Маломуж) щодо виконання положень, Указу Президента України від 3 липня 2008 року «Про проведення у 2009 році в Україні Року молоді».

 

Цим указом передбачено ряд корисних для української молоді ініціатив, відповідальність за реалізацію яких держава бере на себе. Серед них такі, що стосуються гарантування молоді першого робочого місця, вирішення її житлових проблем, збільшення асигнувань на заходи з реалізації молодіжної політики, підтримки молодіжних і дитячих громадських організацій, залучення молоді до участі у формуванні інформаційного простору (створення молодіжних теле- та радіопрограм), відкриття Всеукраїнського центру патріотичного виховання молоді та Будинку молоді України, міжвідомчої ради з питань формування здорового способу життя тощо.

 

«Міністр не виконав своїх обов’язків щодо реалізації положень даного документа, але продовжує звітувати про успішність виконання указу. Скорочено фінансування заходів на виконання молодіжної політики в «Рік молоді», хоча цьогорічний бюджет міністерства, яке очолює Юрій Павленко, залишився без змін», – говорить Юлія Гречка, в. о. голови молодіжної організації «Демократичний альянс» у Миколаївській області. Ще Юлія розповіла про те, що кампанія «Рік без молоді» проходить у чотири основні етапи. Перший та другий передбачали підготовку та розміщення матеріалів, досліджень і статей у ЗМІ з оцінкою «Року молоді» в Україні, організацію масового відправлення молоддю звернень на адресу Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту. Третій етап мав на увазі проведення протестних акцій в усіх регіонах країни (театралізовані вуличні вистави, мітинги тощо). Четвертий – передбачає проведення референдуму щодо відставки Юрія Павленка. У миколаївських ВНЗ він пройде протягом наступного тижня на перервах. Після проведення референдуму отримані дані будуть направлені до Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко з вимогою відправити у відставку чинного міністра у справах сім’ї, молоді та спорту.

 

Виявилося, що серед опитаних 97 % взагалі не чули про те, що 2009 рік оголошено «Роком молоді» в Україні, а ті, котрі чули, – не помітили жодних результатів.
На кінець вистави «міністр» прозвітував народові: «Я видав кредити, підвищив стипендії…». Все це супроводжувалося розвішуванням «локшини» на вуха молоді.

 

Акцію було завершено закликом «Захищаймо свої права!», на що глядачі реагували бурхливими оплесками.
Молодь завжди була найактивнішою частиною суспільства, своєрідним двигуном змін. Вона прагне реалізувати себе в житті. І навіть не отримавши підтримки, вона продовжує боротися за свої права, за поліпшення життя, умов трудової діяльності, намагається зайняти «своє місце під сонцем».

 

Каріна ЯРМОЛЮК

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ