Сесія обласної ради: конструктивізм переважив безпідставні амбіції

Официально

  15 Дек , 2009

Відбулася ХХХІІІ чергова сесія Миколаївської обласної ради п’ятого скликання, на якій розглянуто близько 20 важливих питань, що стосуються життя територіальних громад області.

 

Частина питань торкалася роботи комунальних підприємств обласної комунальної власності та призначення їх керівників, деякі питання стосуються встановлення меж с. Рибаківка Березанського району та своєчасного формування проекту обласного бюджету Миколаївської області на 2010 рік. Також прийнято два Звернення депутатів обласної ради до керівництва держави, розглянуто кілька депутатських запитів, затверджено план роботи обласної ради на перше півріччя 2010 року.

 

Протягом тривалого часу обласна рада тримає на контролі ситуацію із приватизацією (відчуженням) майна об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області – комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Миколаїв».
Зазначене питання неодноразово розглядалося на засіданнях постійних комісій обласної ради, на сесіях обласної ради, приймалися рішення, що спрямовані на завершення процедури перетворення підприємства у публічне акціонерне товариство, на здійснення експертної оцінки майна підприємства з обласного бюджету виділялися кошти тощо.

 

На ХХХІІ сесії обласної ради, яка відбулася 16 жовтня 2009 року, депутати поставили конкретні вимоги перед відповідальними виконавцями – облдержадміністрацією та керівництвом КП «Міжнародний аеропорт «Миколаїв» щодо негайного виправлення ситуації та надання плану дій по виконанню рішення обласної ради від 27 квітня 2009 року № 9 зі встановленням конкретного терміну – до 5 листопада 2009 року.

 

Разом із тим, наприкінці жовтня 2009 року головою облдержадміністрації видано розпорядження, які не лише призупинили процес приватизації підприємства, а й обмежили дію прийнятих обласною радою рішень. У зриві процесу приватизації також було звинувачено обласну раду.
У зв’язку із цим фактом було продовжено роботу тимчасової контрольної комісії обласної ради з питань контролю за ходом приватизації об’єктів спільної власності територіальних громад області.

 

Після детального вивчення тимчасовою контрольною комісією ситуації щодо приватизації аеропорту, остання прийшла до висновку, що звинувачення облдержадміністрацією обласної ради є безпідставними. Також єдиним виходом із цієї ситуації, на думку депутатів та трудового колективу, є продовження заходів щодо приватизації КП «Міжнародний аеропорт «Миколаїв».
За ініціативою тимчасової контрольної комісії з питань приватизації та постійної комісії обласної ради з питань житлово‑комунального господарства, будівництва, приватизації та власності питання було винесено на розгляд

 

ХХХІІІ сесії обласної ради. Рішення сесії було прийнято більшістю голосів. Одним із пунктів депутати визнали роботу управління з питань майна комунальної власності облдержадміністрації щодо приватизації КП «Міжнародний аеропорт «Миколаїв» незадовільною, а також рекомендували голові облдержадміністрації О. М. Гаркуші розглянути питання про доцільність перебування начальника управління на обійманій посаді.

 

У зв’язку із неодноразовими зверненнями до обласної ради членів трудового колективу комунального підприємства «Фармацевтична фабрика», з огляду на зростання заборгованості із заробітної плати та обов’язкових платежів, з урахуванням неодноразових рекомендацій постійної комісії обласної ради з питань житлово‑комунального господарства, будівництва, приватизації та власності на ХХХІІІ сесії обласної ради було розглянуто та прийнято більшістю голосів рішення «Про Перелік об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, які підлягають приватизації (відчуженню) у 2010 році».

 

Зазначене рішення передбачає включення комунального підприємства «Фармацевтична фабрика» до Переліку об’єктів, які підлягають приватизації у 2010 році, що в певній мірі дасть змогу врегулювати цілий ряд проблемних питань на підприємстві.
Депутати наполягли на необхідності збереження профілю роботи підприємства протягом 5 років та негайному погашенні заборгованості із заробітної плати та перед фондами тощо.

 

З метою недопущення погіршення ситуації на підприємстві облдержадміністрації було встановлено чіткий термін приватизації підприємства з остаточним погашенням заборгованості усіх видів – протягом першого півріччя 2010 року.
Відповідно до рішення обласної ради від 16 жовтня 2009 року № 6 «Про внесення змін до обласної Програми «Шкільний автобус» депутатами на розгляд ХХХІІІ сесії обласної ради внесено питання про розподіл шкільних автобусів, які буде придбано за рахунок коштів обласного бюджету у 2009 році.

 

Попередньо профільна постійна комісія обласної ради детально вивчала ситуацію, що склалася з підвезенням дітей із сільської місцевості до загальноосвітніх навчальних закладів області, а при підготовці проекту розподілу врахувала пропозиції облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування області, звернення депутатів обласної ради та громадян.

 

Рішенням обласної ради було відмічено, що облдержадміністрацією не виконано рішення обласної ради від 16 жовтня 2009 року № 6 та не внесено подання на розгляд обласної ради питання щодо розподілу між районами шкільних автобусів, які у 2009 році планується закупити за рахунок коштів обласного бюджету.

 

Вирішено розподілити шкільні автобуси, придбані за кошти обласного бюджету, між Братським, Березнегуватським, Веселинівським, Вознесенським, Жовтневим, Казанківським, Миколаївським, Новобузьким, Снігурівським, Кривоозерським районами.

 

Обласній державній адміністрації доручено забезпечити:
вручення шкільних автобусів у районах області за участю депутатів обласної ради;
виготовлення та розміщення на кожному шкільному автобусі табличок з написом «Шкільний автобус», придбаний у 2009 році за рахунок коштів обласного бюджету».
На сесії обласної ради депутати розглянули питання, що стосуються кадрових призначень на посаду керівників підприємств спільної власності територіальних громад області.

 

На комунальних підприємствах «Пансіонат «Миколаїв» та «Кафе «Лілея» вже більше трьох місяців відсутні повноправні керівники та на період до призначення нових директорів облдержадміністрацією прийняті розпорядження про тимчасове виконання обов’язків.

 

За пропозицією облдержадміністрації на сесії розглядалося питання щодо призначення Саблук Алли Іванівни на посаду директора КП «Пансіонат «Миколаїв». Кандидатура А. І. Саблук активно обговорювалася депутатами на засіданнях постійних комісій та на президії обласної ради. Депутати взяли до уваги, що Алла Іванівна протягом тривалого часу працює на підприємстві на посаді заступника директора, а останнім часом виконувала обов’язки керівника. На сесії було прийнято рішення про її призначення на посаду директора КП «Пансіонат «Миколаїв».

 

Дещо інакше ситуація склалася навколо іншого підприємства – «Кафе «Лілея». Депутати неодноразово висловлювали головні вимоги відносно нового керівника – підприємство повинно стати прибутковим, суттєво покращити якість надання послуг та працювати без дотацій з обласного бюджету.

 

Рішенням обласної ради від 16 жовтня 2009 року № 13 внесені зміни та доповнення до Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників об’єктів, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, які дозволяють постійним комісіям обласної ради вносити кандидатури на посаду керівника відповідного об’єкта.

 

Враховуючи це, постійні комісії запропонували розглянути кандидатуру Матеішиної Ірини Анатоліївни на посаду директора цього підприємства. Враховуючи досвід Ірини Анатоліївни, зважаючи на те, що підприємство тривалий час не має керівника, беручи до уваги звернення трудового колективу щодо прискорення із вирішенням питання, на сесії кандидатура І. А. Матеішиної була підтримана та прийнято рішення про її призначення на посаду директора КП «Кафе «Лілея».

 

На сесії активно обговорювалося питання щодо передачі пам’ятки монументального мистецтва – «Курган Слави» з комунальної власності м. Нова Одеса у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області та хід виконання рішення обласної ради з цього питання.

 

16 жовтня 2009 року було прийнято рішення обласної ради щодо вжиття заходів облдержадміністрацією в установленому чинним законодавством порядку зі здійснення такої передачі об’єкта з подальшою передачею в оперативне управління управлінню культури облдержадміністрації.
В той же час усупереч чинному законодавству облдержадміністрацією це рішення не виконується.

 

Враховуючи зазначене, з огляду на підготовку до відзначення 65‑ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, депутати зажадали від обласної державної адміністрації до 25 грудня 2009 року вжити заходів щодо забезпечення виконання вищезазначеного рішення та організувати передачу «Кургану Слави» у спільну власність територіальних громад області.

 

В іншому разі голові обласної ради відповідно до чинного законодавства запропоновано звернутися до прокуратури області з метою вжиття заходів прокурорського реагування щодо виконання облдержадміністрацією відповідних делегованих повноважень та рішень обласної ради.

 

Вирішення цього питання залишається на контролі профільних постійних комісій обласної ради.
Занепокоєння депутатського корпусу обласної ради викликає питання, що пов’язане із бюджетним процесом як на державному, так і на обласному рівнях.

 

Депутати не бажають залишитися осторонь цього процесу, тому за пропозицією постійної комісії обласної ради з питань планування, бюджету, фінансів та інвестицій на сесії обласної ради слухалося питання «Про виконання вимог Бюджетного регламенту обласної ради в частині формування обласного бюджету Миколаївської області на 2010 рік».

 

Депутати зазначили, що обласна рада майже відсторонена від підготовки проекту обласного бюджету Миколаївської області на 2010 рік, хоча є однією із сторін бюджетного процесу.
Питання активно обговорювалось на засіданнях постійних комісій обласної ради, президії обласної ради та прийнято відповідне рішення обласної ради на сесії, в якому зазначено, що облдержадміністрацією не виконуються вимоги Бюджетного регламенту, що свідчить про її неконструктивних підхід до співпраці з депутатським корпусом обласної ради. Сесія зажадала від облдержадміністрації недопущення таких дій у подальшому.

 

За ініціативою депутатів фракції Партії регіонів та підтримки депутатського корпусу з метою посилення соціальної підтримки осіб з обмеженими фізичними можливостями рішенням обласної ради від 26 березня 2009 року № 6 «Про внесення доповнення до обласної Програми «Безбар`єрна Миколаївщина» було виділено з обласного бюджету кошти у сумі 300,0 тис. гривень для придбання спецавтотранспорту інвалідам з ампутацією обох ніг.

 

Придбано вісім автомашин з ручним керуванням, які було передано інвалідам-ампутантам безкоштовно.
Зволікання облдержадміністрацією термінів придбання спецавтотранспорту за рахунок коштів обласного бюджету для інвалідів з ампутацією обох ніг призвело до того, що замість 10 машин було придбано 8;
вручення автомобілів облдержадміністрацією проведено без участі депутатів обласної ради;
автотранспорт не обладнано якісно виготовленими інформаційними табличками, як це було передбачено рішенням обласної ради.

 

Враховуючи вищевикладене, депутати дійшли до висновку, що рішення обласної ради від 26 березня 2009 року № 6 «Про внесення доповнення до обласної Програми «Безбар’єрна Миколаївщина» обласною державною адміністрацією виконано не в повній мірі. Депутати зазначили, що обласною державною адміністрацією продовжується практика свідомого недотримання вимог чинного законодавства щодо обов`язкового виконання рішень обласної ради.

 

На думку депутатів такі дії облдержадміністрації є неконструктивними та такими, що не спрямовані на співпрацю з депутатським корпусом обласної ради.
На контролі в обласній раді протягом тривалого часу знаходиться питання встановлення і зміни меж села Рибаківка Березанського району. Це питання вже виносилося на розгляд сесії обласної ради у 2008 році, але у зв’язку з необхідністю було направлено облдержадміністрації на доопрацювання.

 

На розгляд сесії облдержадміністрація внесла доопрацьований проект рішення щодо встановлення меж с. Рибаківка Березанського району та надала усі необхідні позитивні висновки та відповідні матеріали щодо встановлення (зміну) меж с. Рибаківка.
Проект рішення активно обговорювався депутатами на засіданнях постійних комісій та на сесії. Прийнято відповідне рішення із зазначеного питання.
Встановлення меж цього села дасть змогу врегулювати питання розвитку території, запобігти самовільній забудові на Чорноморському узбережжі.

 

На сесії обласної ради за пропозицією депутатів обласної ради – членів фракції Партії регіонів, було прийнято Звернення обласної ради до Верховної Ради України щодо підтримки проекту Закону України «Про основи запобігання та протидії нацизму і фашизму в Україні».

 

Депутати вважають, що зареєстрований 20 жовтня 2009 року у Верховній Раді України народними депутатами України від Партії регіонів О. А. Царьовим і Д. О. Шенцевим проект Закону України «Про основи запобігання та протидії нацизму і фашизму в Україні» є актуальним і своєчасним.

 

Нюрнберзький трибунал визнав злочинними основні нацистські організації та назвав їх злочини злочинами проти людства. Тому спроба виправдати і героїзувати військові угруповання, що формувалися з українських націоналістів, суперечить міжнародним правовим нормам.

 

Прийняття вищезазначеного Закону України дозволить на законодавчому рівні запобігти розповсюдженню ксенофобії, міжнаціональної ворожнечі, заборонити пропаганду нацистської ідеології, захистити честь, гідність та безпеку громадян від посягань екстремістських угруповань.

 

Депутати висловили цілковиту підтримку положень, викладених у вищезазначеному проекті Закону України та вважають, що його прийняття сприятиме громадській злагоді у державі та зміцненню її авторитету в очах міжнародної спільноти.

 

Враховуючи важливість порушеного питання, Звернення надіслано до Верховної Ради України з проханням якнайшвидше розглянути та прийняти зазначений законопроект. Текст Звернення друкується у сьогоднішньому номері газети «Рідне Прибужжя».

 

У липні 2009 року постійна комісія обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин, сільського будівництва та соціального розвитку села, враховуючи важкий фінансовий стан підприємств галузі АПК, порушила питання щодо списання заборгованості сільськогосподарським підприємствам області, які зазнали збитків внаслідок пилових буревіїв, посухи та градобою у 2007 році.

 

Обласна рада неодноразово зверталася до Кабінету Міністрів України з цього приводу як у липні 2008 року під час візиту Прем’єр-міністра України Ю. В. Тимошенко до Миколаївської області, так і у 2009 році. Але до цього часу питання залишається неврегульованим. Депутати обласної ради на сесії прийняли Звернення до Кабінету Міністрів України з цього питання, в якому наполягають на вирішенні питань списання цієї заборгованості та відновлення підтримки аграріїв області шляхом суттєвого збільшення фінансування програм галузі агропромислового комплексу хоча б на рівні 2006–2007 років.

 

Під час проведення сесії обласної ради до секретаріату сесії надійшли депутатські запити депутатів обласної ради:
А. В. Семенкова щодо використання коштів, виділених з обласного бюджету для участі майстрів мистецтв та аматорських колективів Миколаївської області в заключному фестивалі мистецтв України;
А. А. Колесова щодо неефективного використання АТВТ «Родючість» приміщення спортивного залу обласного Палацу культури у м. Миколаєві;
Е. С. Сейтхалілова щодо встановлення обґрунтованої ціни на послуги з підключення житлових будинків мешканців смт Арбузинка до розподільного газопроводу;
М. Г. Машкіна щодо добудови та введення в експлуатацію газопроводів високого тиску до населених пунктів Жовтневе Врадіївського району та Новокиївка Снігурівського району.

 

Зазначені депутатські запити відповідно до чинного законодавства були розглянуті на сесії обласної ради, рішення із зазначених питань направлені відповідним органам виконавчої влади для реагування та інформування на наступній сесії обласної ради.
Сесія пройшла організовано, конструктивно, з турботою про територіальну громаду області.

 

Прес-служба обласної ради

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ