Ще один шанс для колонії

Официально

  8 Дек , 2009

2 грудня пройшло засідання постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, етики, захисту прав громадян, боротьби зі злочинністю та корупцією (голова – Сергій ДЕРГУНОВ). Серед питань, розглянутих на засіданні, найбільш проблемними виявилися ті, що стосувалися розподілу шкільних автобусів для районів, приватизації Миколаївського аеропорту та проблем розпорядження землею Новобузьким виправним центром № 103. Почнемо з останнього.

 

 

Основна суперечка виникла через землю, яку Новобузький виправний центр № 103 (раніше колонія) узяв в оренду у місцевих жителів. Мета такої оренди – вирощування сільськогосподарських культур (зернових, кормових, овочів) для забезпечення не лише потреб колонії, але й потреб сусідніх районів і навіть областей у продуктах харчування. Але в силу об’єктивних і суб’єктивних причин виправний центр не міг належно використовувати земельну ділянку в 2 тис. га, що досить дивно, адже, за словами начальника управління Держдепартаменту України з питань виконання покарань у Миколаївській області Василя Солов’я, за поточний період не було втрачено жодної одиниці сільськогосподарської техніки, тим паче враховуючи кількість ув’язнених, а їх на сьогодні утримується 158.

 

Отож було прийнято рішення віддати землю у суборенду одному з фермерів, який не виконував зобов’язання, взяті на себе колонією з вирощування зернових культур. У зв’язку з цим голова Новобузької районної ради Валентина Терзієва поставила питання про те, щоб відібрати землю у колонії через неналежне її використання. У ході довгого обговорення і з’ясування всіх особливостей даного питання депутати постійної комісії все ж вирішили надати працівникам колонії другий шанс, встановивши «випробувальний» термін – 2010 рік, протягом якого вони мають довести, що в змозі господарювати на землі і виконувати усі взяті на себе зобов’язання, а в разі, якщо цього не станеться, можна буде вже без докорів сумління відбирати землю і шукати іншого орендаря.

 

Нелегка ситуація склалася і в комунальному підприємстві «Міжнародний аеропорт «Миколаїв»» (КП «МАМ»). На сьогоднішній день питання його приватизації залишається невирішеним. На грань банкрутства підприємство було поставлене ще у 2006 році: виробниче обладнання вимагало ремонту і сертифікації, заборгованість по зарплаті становила близько 1 млн. грн., збитки сягали майже 5 млн. грн. Тому на одній із сесій обласної ради у 2007 році було підтримано пропозицію облдержадміністрації про приватизацію аеропорту. На жаль, рішення про припинення КП «МАМ» було підписане відповідною комісією лише у 2009 році, тобто через два роки після самого рішення. Потім відповідно до новоприйнятого Закону України «Про акціонерні товариства» «МАМ» став публічним акціонерним товариством. Це рішення настільки затягнуло справу приватизації, що на сьогодні маємо майже закінчення терміну дії Акта оцінки майна та інвентаризації аеропорту, без якого його приватизація неможлива. Та найбільша проблема – в тому, що на сьогодні немає достойного інвестора, який би хотів приватизувати підприємство, інакше б, за словами членів комісії, справа йшла швидше. Тому депутати постановили негайно вивчити усі можливі шляхи виходу з кризової ситуації і здійснити повторну процедуру приватизації із залученням інших органів та структур, відповідальних за виконання рішень сесії облради.

 

Питання про шкільні автобуси неодноразово викликало чимало суперечок і пропозицій на попередніх засіданнях постійних комісій. Постійно виникали проблеми із передачею автобусу тому чи іншому району. Тому було прийняте рішення депутатам облради та облдержадміністрації спільно укладати список районів та шкіл, в які найдоцільніше надавати автобуси. Проте незважаючи на те, що такий список усе ж був укладений, депутати постійної комісії все ж із ним не погодились, адже, за їх словами, несправедливо буде одному району два роки поспіль надавати автобус, а іншому – ні. Тому члени комісії вирішили відправити ці пропозиції на доопрацювання з урахуванням розподілу шкільних автобусів за минулий рік.

 

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ