Щоби світ був світлішим…

Новости

  19 Дек , 2009

Єврейська мудрість говорить: «Трохи світла достатньо для того, щоб розсіяти велику пітьму». Саме таке світло, яке покликане «розвіяти пітьму», було подаровано миколаївцям 14 грудня на вулиці Радянській, де відбулося урочисте запалення великої міської ханукальної мінори у рамках святкування одного із найулюбленіших свят єврейського народу – Хануки. Цей захід було організовано та проведено Миколаївською єврейською релігійною общиною.

Свято Ханука – це єврейське свято свічок, які запалюють на честь дива, що сталося при освяченні Храму після перемоги війська Ієгуди Макавея над військами царя Антіоха в 164 р. до н. е. Це свято починається 25‑го числа єврейського місяця кислева і триває до 3‑го числа місяця тевета.
Згідно з повір’ям, коли Ієгуда Макавей і його воїни зайшли до Храму, вони не змогли знайти чисте масло, яке було необхідне, щоб запалити мінору й освятити Храм. Після тривалих пошуків усе ж був знайдений один невеличкий глек з чистим маслом, але він був такий малий, що його могло вистачити лише на один день горіння мінори. Проте було вирішено все ж запалити мінору, оскільки Храм мав бути освячений, і тоді сталося диво: масла вистачило рівно на вісім днів, тобто точно на той час, який був потрібний для приготування нового чистого масла для мінори. На згадку про це диво свято Хануки з того часу відзначається протягом восьми днів. Так, кожного вечора запалюють свічки: одну – в перший день свята, дві – в другий, три – в третій, і так далі, до восьми, використовуючи для цього, як правило, спеціальний свічник – ханукію. Ці запалені вогні є святими, й ними не дозволяється користуватися, лише можна насолоджуватися їх спогляданням.

 

Отже, у понеділок ввечері члени єврейської общини зібралися для того, щоб подякувати Богові за чудо, запалити мінору та заспівати ханукальних пісень, які лунали з уст змерзлих, але бадьорих і щасливих дітей. На святі був присутній міський голова В. Д. Чайка, який привітав общину зі святом свічок та побажав усім присутнім щастя, добра, здоров’я та успіхів. Він пообіцяв зробити все можливе, щоб наступного року розпочалося будівництво єврейського храму, що стане окрасою нашого міста.

 

Кульмінацією заходу стало урочисте запалення ханукальної мінори міським головою та головним рабином міста та області Шоломом Готлібом. Ця велична свіча символізує для євреїв усього світу радість свободи і торжество високих етичних ідеалів.
Тож нехай віра і терпіння – потужні сили, які підтримують нас у важкі часи, допомагають нам долати всілякі напасті, жити і творити в ім’я світлого і повного надій майбутнього. І тоді ми знайдемо світло у темряві.

 

Валентина ДОРОШЕНКО

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ