Світ живопису Олексія Маркитана

Культура, Новости

  8 Дек , 2009

В Будинку художника відбулося відкриття виставки талановитого миколаївського художника Олексія Маркитана.

 

Світ живопису Олексія Маркитана досить різноманітний і таємничий. Його картини своєю іронічністю, вишуканістю схожі на мистецькі полотна світових майстрів.

 

Так, наприклад, перед нами постала серія картин «Танці птахів». Зображені істоти, за словами художника, «намагаються стати людиною, танцюючи твіст». На його думку, у цих картинах є частинка кожного з нас, адже кому із нас бодай раз не хотілося по-справжньому відчути себе людиною.

 

На виставці представлено близько 50‑ти полотен – підсумок 20‑річної творчої праці Олексія Маркитана. Вона є ювілейною, оскільки професійно художник почав малювати з 1989 року.

 

«Мої картини не мають певного стилістичного спрямування, є мистецтво, але не стиль. Це розраховано на те, щоб кожен прочитав свій внутрішній текст. Оскільки мені довелося спостерігати, що у різних людей виникають різні емоції від одного і того твору», – говорить Олексій Маркитан про свою творчість.

 

Олексій Маркитан брав участь у багатьох виставках: «Всесоюзна молодіжна виставка» (Москва, 1989), «Артімпрезії» (Київ, 1991), «Арт-ярмарок» (Київ, 1991), «Міфологія в живописі і скульптурі» (Мюнхен, 1993) тощо.

 

Не можу не сказати про улюблену картину більшості відвідувачів «Посмішка». Художник стверджує, що образ жінки похилого віку виник у його підсвідомості спонтанно. Він зобразив жінку, що прожила довге життя і багато чого побачила. Одного разу Олексій Маркитан зробив кілька замальовок і помітив у ескізі щось незвичайне. Лише через деякий час зрозумів, що на полотні постала Мона Ліза похилого віку. Художник поєднав два образи: молодої та літньої жінок. Лише певним чином складені руки 70‑літньої Джоконди залишилися молодими – як символ безсмертної жіночої краси.

 

«Важливою є реакція глядача. Оголеність – не еротичність, це відкритість без найменшого натяку на щось ганебне. Одяг приховує тіло. Це своєрідна провокація глядача», – говорить художник про елемент ню, що домінує на його картинах.
Кожна картина є унікальною, сповнена певною авторською ідеєю. Так, наприклад, «Натюрморт із оголеною» (2003) є досить цікавим твором з точки зору трактування автора. «Натюрморт» у перекладі з французької «мертва природа». «У людства витягли душу, залишилася одна оболонка – пуста, без змісту. Голова – це єдине, що робить людину людиною», – говорить Олексій Маркитан. Отже, обезголовлене тіло символізує певну спустошеність, знецінювання, щось посереднє, що налаштовує на обмірковування ролі людини в суспільстві.

 

Виставка картин Олексія Маркитана триватиме до 26 грудня. Отже, кожен, хто має бажання, може відвідати її, насолодитися спогляданням полотен.

 

 

Каріна ЯРМОЛЮК
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ