Транспорт для школи – подія для села

Новости, Репортер

  19 Дек , 2009

Селище Вознесенське Вознесенського району – центральна садиба місцевої ради з громадою без малого 2000 чоловік. Районний центр – за 20 км. Тут сходяться дороги з її десятикілометрового довкілля, сіл Солдатського, Степового, Малосолоного. Газова магістраль за 18 км, але «9 мільйонів – і блакитне паливо буде в домівках», – сумно жартує сільський голова Юрій Білявський. Натомість поки тут освоюються гроші Програми розвитку за сприяння ООН: ремонтується сільська водогінна мережа. А в Малосолоному, вже за сприяння обласної ради та особисто її голови Тетяни Демченко теж буде своя вода – із «свіженької» свердловини.

 

 

14 грудня можна було на власні очі побачити, яке чудо може творити ініціатива добрих турботливих сердець: розквітла Вознесенська школа І-ІІІ ступенів. На шкільному подвір’ї урочисто приймали «на баланс» нарешті свій, довгоочікуваний транспорт. І як приймали – з вигадкою, піснями, жартами – ну тобі справжня сім’я! Урочиста мить: подарунок має в’їхати на лінійку. Ваня Лисько, восьмикласник і «представник» ДАІ, робить відмашку жезлом і дує в свисток. Тиша. Ой, чи не жарт? «Діти, дозволяю кричати, свистіти і тупотіти ногами!» – не розгубилася педагог-організатор. В’їжджає! 15‑місний «ГАЗ-3221» (газ/бензин) і його постійний водій «дядя Льоня» – Леонід Онищенко – стануть до роботи з січня, взявши на себе обов’язок забезпечення надійного транспортного сполучення з віддаленими селами, зокрема Малосолоним з його 14 учнями 5–9‑х класів. А на канікулах вознесенські школярі поїдуть мандрувати Україною (насамперед мріють – на Чернечу гору, до Канева).

 

На часі сказати: привід для свята створили депутати обласної ради Тетяна Шмакова й Ілля Лабас, які внесли по 20 тис. грн. депутатських коштів «під» районну Програму «Шкільний автобус», депутати районної ради, які виділили 25 тис. грн. з районного бюджету. В добрій справі була задіяна – і заслуговує окремої подяки – радник голови облради, голова «освітянської» комісії Таміла Бугаєнко.

 

Отже, ще один важкий етап у житті Вознесенської школи позаду! Іллі Івановичу, директору цієї ж школи, як нікому знати, скільки тривог пережито ним у період користування орендованим транспортом: було, і часто, «чужий» водій заради лівого заробітку нехтував комфортом школярів, а обламавшись, з «чистою» совістю «умивав руки».

 

До речі кажучи, на Вознесенщині ще 750 учнів потребують підвозу шкільним транспортом і чекають на свято. Але віриться, що завдяки державницькій позиції місцевої влади та допомозі обласної ради проблему незабаром буде вирішено остаточно.

 

Олександр СЕМАШКО
Фото автора

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ