Є солдат, та немає командирів

Новости, Официально

  3 Дек , 2009

Так уже, мабуть, йому судилося, цьому сталевому воїну на Кургані Слави у Новоодеському районі, залишитись без очільників. Споруджений у 1975 році до тридцятиріччя перемоги у Великій Вітчизняній війні, нині монумент «завис у повітрі» – виявилося, що рішення про передачу цієї пам’ятки історії та монументального мистецтва із комунальної власності Нової Одеси у спільну власність територіальних громад сіл, селищ та міст нашої області є, а ось до виконання його справа ніяк не доходить. «Ремонтувати без господаря – чинити не по-господарськи», – так прокоментувала ситуацію голова обласної ради Тетяна Демченко, побувавши минулого тижня на Кургані Слави. До речі, на той момент вже з’ясувалося, що облдержадміністрація, яка має взяти на баланс меморіал, знову ігнорує рішення сесії.

 

Така позиція ускладнює і виконання ремонтних робіт, що тривають повним ходом на кургані, адже підрядна організація за юридичної відсутності власника не може здати акти виконаних робіт та отримати подальше фінансування. Загальна вартість робіт, замовником яких виступило управління капітального будівництва, становить 1 мільйон 370 тисяч гривень.

 

– Освоєння коштів триває швидкими темпами, – розповів голова правління ВАТ «Житлопромбуд-8» Григорій Стерпул, чиє підприємство виконує роботи, – графік витримуємо. Звичайно, обсяг робіт на меморіалі досить серйозний, адже останні ремонтні роботи проходили не тільки давно, а й мали характер більше косметичний. Замерзання та розтавання землі призвели до того, що в кургані утворилися доволі великі порожнини. За приблизними підрахунками, в ці порожнини ми закачали близько 40 тонн рідкого бетону. Це має зупинити ті руйнівні процеси, що спостерігалися всередині кургану.
Укріпивши фігуру Солдата, працівники «Житлопромбуду-8» зараз перекладають бруківку та вирівнюють дорогу, що прямує до вершини кургану. Водночас, знову ж таки, укріплюючи бетоном та арматурою. Загалом до 20 грудня, зазначив Григорій Стерпул, підприємство виконає робіт на 1 мільйон 100 тисяч гривень. Сьогодні на рахунки «Житлопромбуду-8» надійшли тільки 129 тисяч гривень. Але керівник підприємства запевнив, що затримки у фінансуванні – не проблема, постійний діалог із представниками місцевої та обласної влади дозволяє не зупиняти роботи, завжди знайти оптимальне рішення.

 

Голова обласної ради Т.В. Демченко, голови профільних депутатських комісій О. М. Зубко і О. І. Симоненко, голова Новоодеської районної ради О. М. Делікатний, міський голова Ю. О. Шутяк не тільки ретельно вивчили стан ремонтних робіт, а й по ходу зустрічей внесли кілька конструктивних пропозицій. Зокрема вирішили звернутись до керівника обласного управління лісового та мисливського господарства Петра Паламарюка, аби той посприяв у залісненні кургану декоративними рослинами.

 

А ось профільна комісія обласної ради вважає за доцільне з цього приводу звернутися до органів прокуратури щодо небажання управління культури облдержадміністрації взяти меморіал на баланс. Є також потреба розглянути це питання на черговій сесії обласної ради.
Під час ознайомлення зі станом ремонту голова обласної ради резонно зауважила, що можна було б і покосити бур’яни, які пишно поросли по кургану. І в даному разі немає ніякої різниці, у кого на балансі перебуває меморіал. Було б тільки бажання навести порядок на своїй землі, а саме – новоодеській. До того ж висновку підштовхують і кілька смітників, які спокійно розмістилися довкола Кургану Слави і потихеньку кушпелять купами брудного поліетилену.

 

Петро ІЛЬЇН
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

м. Нова Одеса

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ