За що можна втратити життя?

Новости, Право

  1 Дек , 2009

Человек, лишенный сердца,
По своим живет законам.
Шота Руставели

 

Жорстокість у поєднанні з байдужістю – загрозлива тенденція, що характерна для нашого суспільства. На підтвердження цього – безліч різних людських вчинків, про які повідомляється в останніх новинах кожного дня. Особливо запам’ятовуються новини, що несуть у собі добро чи зло. І чому повідомлень, в яких йдеться про силу доброти, завжди очікуєш якнайбільше? Чому, навпаки, з новин частіше можна довідатися про скоєння аварій або злочинів, які подеколи неможливо зрозуміти ані розумом, ані серцем?

 

На запитання: «Чому людина йде на такий жахливий вчинок – вбивство?» – відповідей не знаходжу. Як можна віднімати життя, дароване Богом? Невже всі аргументи на пояснення того, чому людина наважується заподіяти смертельної шкоди іншій людині, безсилі за будь-яких обставин? Проте в кримінальній хроніці впевнено посідають перші позиції особливо тяжкі злочини, причини яких – абсурдні. Алкоголь та майно – заради цього декотрі особи йдуть на вбивство. Чому життя – безцінне життя – в таких випадках, по суті, перестає щось значити?

Випадок, який стався у селі Троїцькому Новоодеського району Миколаївської області, на жаль, не поодинокий. Життя дідуся Анатолія Юхимовича Безніска обірвалося трагічно. Анатолій Юхимович пройшов Велику Вітчизняну. Діти жили окремо від батька, приїжджали до нього, підтримували і допомагали. Ось тільки не думалось і не гадалось, мабуть, ні дідусеві, ні його дітям, що одна мить, – і всі родинні радісні моменти залишаться лише в пам’яті.

 

Як повідомив прокурор відділу прокуратури області Василь Омелян, який підтримував державне обвинувачення в суді по цій кримінальній справі, трагедія сталася через алкоголь. У Василя Припи, який не був одруженим, не працював, зате тягнувся до оковитої, одного травневого дня виникли злочинні наміри. Протягом того дня 26‑річний чоловік випив близько 750 грамів горілки та півтора літра пива, проте, цього йому, як виявилось, було недостатньо, і він вирішив купити ще спиртних напоїв. Але ж для цього потрібні кошти. Тому Василь Припа, вже маючи за плечима судимість до трьох років позбавлення волі з іспитовим терміном у три роки за крадіжку чужого майна з проникненням у житло, задумав викрасти металеві вироби з подвір’я дідуся, щоб збути їх та купити спиртне.
Зайшовши через город, злочинець потрапив на подвір’я Анатолія Безніска. Але його за вчиненням крадіжки побачив господар, який почав вимагати, щоб той припинив свої злочинні дії. Втім Василя Припу зауваження дідуся не зупинили. Навпаки, розуміючи, що його спіймали на гарячому, він вирішив вбити дідуся, гадаючи, що у такий жахливий спосіб йому вдасться приховати злочин. Тим паче, іспитовий термін у три роки на той час ще не закінчився. Ймовірно, що, навіть перебуваючи в алкогольному тумані, Василь Припа усвідомлював і те, що за крадіжку нинішню та попередню йому в будь-якому разі тепер доведеться відповідати.

 

Схопивши металевий каркас від табурета, який не встиг винести, злочинець з усієї сили вдарив ним 80‑літнього дідуся по голові. Потім Василь Припа збив старенького з ніг і продовжив наносити йому удари у різні частини тіла дерев’яною палицею, яку підняв із землі, та цим самим металевим каркасом від табурета. Також озвірілий молодий чоловік став наносити Анатолію Юхимовичу руками і ногами численні удари в область голови, тулуба і кінцівок. Припинив бити дідуся Василь Припа лише тоді, коли побачив, що його помітила інша мешканка села. В цей час потерпілий вже не подавав жодних ознак життя.
Протиправними діями В. В. Припи А. Ю. Безніску завдані тяжкі тілесні ушкодження, від яких, унаслідок обширної відкритої черепно-мозкової травми, він помер на місці події.
Після вбивства злочинець утік і, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, спокійнісінько заснув. Коли він прокинувся, перед ним почали виринати епізоди скоєного тяжкого злочину. В той же день його і затримали.
Як повідомив В. Омелян, вироком апеляційного суду Миколаївської області Василя Припу засуджено до 14 років позбавлення волі.
Ось так бездушно було обірвано життя ветерана. Невже металобрухт на суму 48 гривень 80 копійок, який засудженому так і не вдалося вкрасти і придбати на ці кошти ненависний алкоголь, щось може важити? Невже для когось матеріальні речі важливіші за життя?

 

Юлія ПУСТОВІТ
Редакція газети висловлює вдячність прокуратурі Миколаївської області за допомогу в написанні матеріалу.

 

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ