Зарплати зменшуються, заборгованості ростуть…

Новости, Экономика

  10 Дек , 2009

У жовтні 2009 року чисельність штатних працівників підприємств, установ, організацій без урахування найманих працівників статистично малих підприємств та у громадян-підприємців становила 248,2 тис. осіб.

 

Середній розмір номінальної заробітної плати цієї категорії працюючих в економіці області становив 1815 грн. Порівняно з вереснем поточного року розмір заробітної плати зменшився на 2 %, а відносно жовтня 2008 року збільшився на 4 %.

 

Розмір заробітної плати працівників у ключових ланках економіки області становив: у промисловості – 2309 грн., сільському господарстві – 1303 грн. Співвідношення рівнів заробітної плати у цих видах діяльності склало 1,8 разу.

 

Суттєве зменшення рівня заробітної плати за жовтень поточного року спостерігалось у працівників:
освіти – на 12 %, або на 200 грн.;
по наданню комунальних та індивідуальних послуг; сфери культури та спорту – на 7 %, або на 106 грн.;
сільського господарства – на 6 %, або на 88 грн.

 

Водночас зростання зарплати за місяць зафіксовано у працівників:
готельного і ресторанного бізнесу та будівництва – на 7 %, або на 85 грн. та 121 грн. відповідно;
транспорту та зв`язку – на 6 %, або на 136 грн.;
торгівлі; ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку – на 3 %, або на 36 грн.

 

Найвищий рівень оплати праці незмінно залишається у працівників фінансової сфери, з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води, металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів, трубопровідного транспорту, з оброблення деревини та виробництва виробів з деревини, крім меблів, з надання додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій, де заробітна плата працівників у 1,5–2,1 разу перевищила середній показник, який склався в економіці області.

 

На противагу, вкрай низькою продовжує залишатись оплата праці у виробництві гумових та пластмасових виробів, рибальстві, рибництві, текстильному виробництві; виробництві одягу, хутра та виробів з хутра, торгівлі; ремонті автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку. Розмір заробітної плати в цих видах діяльності не перевищував 66 % від середньообласного показника.

 

Заробітна плата працівників області від загальнодержавного її рівня становила 93 %, або була меншою на 135 грн.
Серед регіонів України за рівнем заробітної плати область у жовтні посідала 9 місце після Донецької, Дніпропетровської, Київської, Луганської, Запорізької, Харківської областей та міст Києва і Севастополя.

 

Реальна заробітна плата найманих працівників у жовтні 2009 року порівняно з вереснем 2009 року зменшилась на 2,6 %, а проти жовтня 2008 року – на 9 %.
Станом на 1 листопада поточного року 3,7 тис. працівників підприємств області потерпали від невчасного отримання заробітної плати. Кожному з них у середньому не було виплачено по 3259,71 грн., що в 1,8 разу більше розміру середньої заробітної плати, нарахованої у жовтні одному штатному працівнику.

 

Сума невиплаченої заробітної плати на 1 листопада 2009 року становила 36 млн. грн., і порівняно з 1 жовтня збільшилась на 14,3 %, або на 4,5 млн. грн.

 

Головне управління статистики у Миколаївській області

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ