Зі святом народовладдя!

Новости, Официально

  5 Дек , 2009

День місцевого самоврядування – це свято не лише депутатів і працівників органів місцевого самоврядування, це і свято виборців, усього населення регіону та країни. Адже місцеві ради – є символом народовладдя та дієвим атрибутом його державності.
Сьоме грудня вибрано для святкування Дня місцевого самоврядування не випадково.

Саме цього дня ще 1990 року, коли Україна перебувала у складі Радянського Союзу, був прийнятий Закон про місцеве самоврядування, який згодом, звісна річ, неодноразово змінювався і доповнювався.
Нині важливо те, що така дата є, більше того, це свято, яке ми відзначаємо на державному рівні і яке не лише є святом депутатів і тих, хто працює в органах місцевої влади, а й святом кожного громадянина, який довірив представляти свої інтереси цілком самостійній представницькій гілці влади.
За дев`ятнадцять років місцеве самоврядування в Україні реально захищає і дбає про інтереси кожного члена окремо взятої територіальної громади та українського народу в цілому.

 

Місцеве самоврядування стало тим вагомим підґрунтям, на якому формується становлення демократичного суспільства у нашій країні.
На жаль, реформування місцевого самоврядування, всупереч ратифікованій Україною Європейській хартії місцевого самоврядування, останніми роками лише декларується, а насправді воно залишається у пригніченому державною владою стані.

 

Держава має виправити ці помилки. Ради всіх рівнів повинні мати свої виконавчі органи, а їхні керівники – бути підзвітними громаді. Вони мають стати справді самостійним органом влади, спроможним вирішувати на засадах нової державної політики та із залученням широких верств населення будь-які питання функціонування територіальної громади, мати для цього достатній матеріально-фінансовий стан самоврядних органів.
Задля реалізації цих завдань Миколаївська обласна рада п’ятого скликання головним у своїй діяльності вбачає питання щодо зростання ролі місцевого самоврядування у процесах соціально-економічного розвитку області, формування обласного бюджету, раціонального використання природних ресурсів, належної роботи закладів освіти, охорони здоров`я, культури, підвищення ефективності використання майна спільної власності.

 

До складу обласної ради обрано 120 депутатів. Серед них 21 депутат–аграрій, 8 – працівники галузей освіти і науки, 12 – медицини та соціального захисту, 32 – промисловості, транспорту, будівництва, 12 – представники громадських організацій, 18 службовців. В обласній раді працює 10 постійних комісій та 8 депутатських фракцій. І те, що нам вдалося об`єднати різновекторні політичні сили, представлені у раді, аби працювати на користь населення, яке нас обрало, мабуть, нині найголовніше. Адже попри політичні чи чиїсь особисті амбіції, інколи неповне порозуміння з виконавчими структурами, – у важливих питаннях забезпечення життєдіяльності населення ми завжди знаходимо спільну мову та відпрацьовуємо найбільш прийнятне рішення.
Структура обласної ради, використання депутатами своїх прав, виконання обов’язків та повноважень згідно з чинним законодавством, дотримання демократичних принципів дозволяють ухвалювати виважені рішення та реально впливати на процеси, що відбуваються в області.
Саме це підвищує ефективність діяльності обласної ради, яка, реалізовуючи інтереси територіальних громад, тримає в полі зору найважливіші проблеми регіональної політики.

 

Це досягається шляхом роботи над виконанням більше ніж 60‑ти обласних програм. Частина програм переглянута, до них внесено відповідні корективи або ж прийнято нові, що забезпечує комплексний підхід у вирішенні соціально-економічних проблем.
В області з 2007 року діє «Програма реконструкції та відновлення аварійно небезпечних будівель дошкільних навчальних закладів».
За 2007–2009 роки на вирішення проблемних питань дошкільних навчальних закладів із різних джерел загалом направлено близько 25 млн. грн.
Завдяки обласній програмі ми залучили до дошкільної освіти по області близько 2 тисяч малюків.
На виконання обласної Програми «Шкільний автобус» з обласного бюджету за три останні роки направлено  близько 3 млн. грн.
Всього з 2000‑го по 2009 рік для підвезення дітей до закладів освіти сільської місцевості придбано 121 шкільний автобус (у тому числі за кошти державного, обласного, районного бюджетів та спонсорські кошти).

 

Хотілося б наголосити, що прийняття на сесії обласної ради доповнень до обласної Програми «Шкільний автобус» (згідно із рекомендаціями постійних комісій обласної ради), надало можливість для виділення з обласного бюджету фінансового ресурсу для придбання у 2009 році шкільних автобусів на суму 1400 тис. гривень.
Перелік розподілу шкільних автобусів між районами та загальноосвітніми школами попередньо обговорювався на засіданні профільної постійної комісії обласної ради і остаточно буде затверджено на ХХХІІІ сесії обласної ради.
Депутати обласної ради п’ятого скликання надали новий імпульс і галузі охорони здоров`я на селі. Це стало можливим завдяки «Обласній комплексній програмі «Здоров`я нації» на 2002–2011 роки». Починаючи з 2008 року, щорічно направляється субвенція з обласного бюджету на ремонт та реконструкцію сільських амбулаторій, ФАПів, а також придбання сучасного медичного обладнання. Зокрема ангеографа  – понад 8 млн. грн., магнітоядерного резонатора – понад 6 млн. грн., апарата для гемодіалізу «Штучна нирка» для жителів північних районів області – понад 800 тис. грн. тощо.

 

Актуальними і важливими для нормального життя регіону вважають депутати обласної ради і питання розвитку галузі культури.
Вперше Програмою розвитку культури в Миколаївській області на 2008–2012 роки передбачено фінансування на реконструкцію сільських закладів культури в сумі 2 мільйони гривень щорічно та на відновлення аварійно небезпечних будівель шкільних бібліотек – 1 мільйон 900 тисяч гривень.
Депутати обласної ради також ініціювали щорічну премію для кращих працівників області у галузі культури та мистецтва в сумі 300 тисяч гривень. Сподіваюся, що у 2010 році ці заходи будуть профінансовані.
Адже Миколаївщина навіть в умовах світової економічної кризи і в цьому році забезпечує не лише виконання, але й перевиконання дохідної частини бюджету. Це дає змогу перерозподіляти кошти, щоб направити їх на нагальні місцеві потреби розвитку села, освіти, медицини, газифікацію населених пунктів, підтримку найменш захищених громадян, у першу чергу ветеранів війни та праці.

 

Не менш важливе питання – патріотичне виховання молоді. Рішенням обласної ради від 26 серпня 2009 року затверджено заходи з підготовки та відзначення 65‑ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 65‑річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років. Значна увага на місцях приділяється питанням належного стану пам’ятників, обелісків та меморіалів воїнам-визволителям, організації у загальноосвітніх навчальних закладах музеїв, куточків «бойової слави» тощо.
Тож на першому місці для нас завжди є і будуть як інтереси територіальної громади, так і окремо взятої людини.
У поточному році лише до мене як до голови обласної ради звернулося майже 400 громадян, у тому числі і на виїзних прийомах безпосередньо у районах та під час телефонного спілкування в редакції газети «Рідне Прибужжя».

 

Загалом до обласної ради надійшло більше 3800 звернень, скарг, заяв. Частина з них пов’язані з низьким рівнем життя населення і стосуються вони соціального захисту, матеріальної допомоги, а також проблем житлово‑комунального господарства, законності та правопорядку, аграрної політики і земельних відносин, праці і заробітної плати, діяльності органів місцевого самоврядування.
Слід зазначити, що багато з них можна було вирішити на місцях, але заважала тяганина в розгляді законних вимог громадян, недостатня правова грамотність. Тому питання щодо зволікання у вирішенні нагальних проблем населення саме з боку місцевої влади і надалі буде під жорстким контролем обласної ради.
Завдяки колективному депутатському розуму, досвіду і політичній мудрості обласна рада підтвердила, що здатна знаходити оптимальні шляхи до врегулювання будь-якої, навіть найскладнішої ситуації.
Обласна рада, її керівництво, кожен депутат турботливо, скрупульозно і виважено реагують на всі події нашого життя, беручи на себе відповідальність за ситуацію в області, тримаючи її під контролем.

 

 

На такий підхід націлюються районні, міські, селищні, сільські ради, їх керівники та депутати рад усіх рівнів.
На території нашої області – 920 населених пунктів. Створено та працює 333 ради, в тому числі 287 – сільських, 17 – селищних, 5 – міських обласного та 4 – міських районного підпорядкування, до складу яких обрано 6358 депутатів.
У переддень Дня місцевого самоврядування – всенародно вшанованого свята НАРОДОВЛАДДЯ, я щиро бажаю усім міцного здоров`я, щастя, добра, достатку в родинах, наснаги і оптимізму, а нашому регіону та Україні – розвитку та процвітання.

 

Тетяна ДЕМЧЕНКО,
голова обласної ради

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ