ЗВЕРНЕННЯ

Официально

  15 Дек , 2009

депутатів Миколаївської обласної ради
до Кабінету Міністрів України

 

щодо списання заборгованості сільськогосподарським підприємствам, які зазнали збитків унаслідок пилових буревіїв, посухи та градобою у 2007 році

 

Незважаючи на несприятливі погодно-кліматичні умови, які склалися у 2007 році, аграрії Миколаївщини доклали усіх зусиль, щоб протягом останніх двох років зібрати непоганий урожай зернових культур та недопустити спаду виробництва сільськогосподарської продукції.

Ми, депутати Миколаївської обласної ради, підтримуючи думку переважної більшості представників агропромислового комплексу області, висловлюємо занепокоєння у зв’язку з несписанням кредиторської заборгованості, зареєстрованої в органах Державного казначейства, яка утворилася внаслідок отримання сільськогосподарськими підприємствами фінансової допомоги згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року № 549‑р (фінансову допомогу надано у зв’язку з пиловими буревіями, посухою та градобоєм, що сталися у 2007 році).

Питання списання цієї кредиторської заборгованості порушувалися обласною радою під час візиту Прем’єр-міністра України Тимошенко Ю. В. до Миколаївської області у липні 2008 року. Було надано обіцянки про вирішення цієї проблеми.

Після цього обласна рада неодноразово зверталася до Кабінету Міністрів України з цього приводу. Але отримані відповіді свідчать про те, що Уряд не бажає підтримувати аграріїв Миколаївщини і не вживає конкретних заходів з вирішення порушеного питання.

Водночас суттєво зменшилося фінансування програм на підтримку галузей агропромислового комплексу. Якщо у 2006–2007–2008 роках фінансування агропромислових підприємств області було у межах 110 млн. гривень, то у 2009 році ця сума у 2,5 разу менша і становить трохи більше 45 млн. гривень (у тому числі 24 млн. гривень – на розвиток садівництва і виноградарства за рахунок акцизного збору).

Протягом 2008–2009 років з державного бюджету не виділялися кошти на часткову компенсацію вартості мінеральних добрив вітчизняного виробництва.

Цього року порівняно з попередніми у сім разів зменшено фінансування підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів.

Порівняно з минулими роками у п’ять разів зменшено виплату дотацій за молоко та м’ясо. У 2009 році не виділялися кошти на виплату дотації на гектар посівів зернових культур, на закупівлю племінних нетелей або племінних корів молочного та м’ясного напряму продуктивності, на здешевлення вартості страхових премій.

З огляду на вищевикладене, з метою захисту та підтримки сільськогосподарських підприємств області наполягаємо на вирішенні питань щодо:

списання кредиторської заборгованості сільськогосподарським підприємствам, яка утворилася внаслідок отримання фінансової допомоги згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року № 549‑р; відновлення підтримки аграріїв області шляхом суттєвого збільшення фінансування програм агропромислового комплексу хоча б на рівні 2006–2007 років.

Переконливо просимо відреагувати на внесені нами пропозиції з метою захисту прав товаровиробників сільськогосподарської продукції.

 

Прийнято на ХХХІІІ сесії Миколаївської обласної ради
п’ятого скликання
11 грудня 2009 року

 

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ