Коли держава – як зла мачуха

Новости, Официально

  23 Янв , 2010

Особистий виїзний прийом голови обласної ради Тетяни ДЕМЧЕНКО відбувся 20 січня в Очаківському районі. Незважаючи на снігові замети, люди прийшли на прийом до Тетяни Василівни, сподіваючись на підтримку у вирішенні проблем.

Вже давно не є новиною те, що у деяких населених пунктах нашої області будинки не газифіковані. Тому зовсім неважко уявити, в яких незатишних умовах живуть мешканці цих будинків, особливо зараз. Пенсіонер Леонід Михайлович Разгулін звернувся до Тетяни Василівни від імені всіх громадян з приводу газифікації села Дмитрівки.

 

Проектно-кошторисної документації напідвідний газопровід до села немає.
Саме документація дозволяє профінансувати проект газопроводу за умови його включення до переліку об’єктів, які фінансуються за рахунок державних коштів. Тетяна Демченко зазначила, що проблема полягає не стільки в тому, щоб знайти кошти на експертну оцінку проектно-кошторисної документації, скільки в тому, що діючий уряд Юлії Тимошенко не виділив у 2009 році жодної копійки на газифікацію сільських населених пунктів. Зокрема у попередні роки під час прем’єрства Віктора Януковича, як зауважила Тетяна Василівна, Миколаївська область отримувала 12–13 мільйонів гривень на газифікацію щорічно. Але перспектив на майбутнє не варто прогнозувати. Адже, якщо навіть всю документацію буде зібрано, надалі справа з газифікацією може зупинитися, адже її не профінансує державний бюджет. Тетяна Демченко наголосила на тому, що депутатський корпус обласної ради сподівається на те, що фінансування будівництва газопроводів у сільській місцевості за рахунок держави буде відновлене.

 

Окрім цього, депутати обласної ради планують підтримувати ті сільські та районні громади, які прагнуть докласти зі свого боку неабияких зусиль щодо фінансування. А нині, на жаль, дуже часто люди вимушені йти на такі кроки, як будівництво газопроводів високого тиску за свої кошти. За словами голови обласної ради Тетяни Демченко, це не нормальна ситуація, за якої люди збирають кошти при тому, що відповідні витрати мала б взяти на себе держава.
Приміром, 2008 року у Врадіївському районі місцеві жителі самі вклали кошти на будівництво 8 кілометрів підвідного газопроводу. При цьому з обласного бюджету було додатково виділено 500 тисяч гривень. У Снігурівському районі люди теж побудували за власні кошти по 5–6 кілометрів газопроводу, а близько 200–250 тисяч гривень надійшло з обласного бюджету.
Тетяна Демченко підкреслила, що депутати обласної ради будуть наполягати на тому, щоб були профінансовані ті газопроводи, будівництво яких було розпочате за державні кошти. Вона також запропонувала спільними зусиллями завершувати роботу з будівництва газопроводів, не очікуючи допомоги від держави. Але за рахунок коштів обласного бюджету газифікацію усіх сільських населених пунктів здійснити неможливо. Тому обласна рада має наміри підтримувати громади, з боку яких будуть помітні реальні намагання щось робити. Але, ймовірно, що найбільш ефективне вирішення питання газифікації забезпечить об’єднання зусиль усіх гілок влади.

 

Наступне питання, пов’язане з життям сотень людей, порушив головний лікар амбулаторії села Чорноморка Очаківського району Василь Миколайович Сергатий. Він розповів, що всього у Чорноморці мешкає 2670 осіб, які потребують якісного медичного обслуговування. Зокрема, постійний медичний нагляд необхідно забезпечувати 26 діткам до одного року, 9 вагітним, 45 онкохворим, 21 хворому на туберкульоз та 32 хворим на цукровий діабет. Василь Миколайович поділився з Тетяною Василівною своїм болем з приводу того, що для надання екстреної медичної допомоги в сільській амбулаторії взагалі немає транспорту. Через це немає можливості оперативно виїхати до хворого, що може призвести до непоправних наслідків.
– У моїй лікарській практиці були такі випадки, коли пацієнтів вкусила оса за мочку вуха та за щоку, – говорить Василь Миколайович. – В одному з випадків, якщо б мені не вдалося знайти транспорт, вчасно приїхати до пацієнтки і надати медичну допомогу, вона могла б померти.

 

Головному лікареві необхідно регулярно обстежувати 26 дітей віком до одного року, тим паче, що оглядати їх він має бодай один раз на місяць. Але лікар не в змозі пішки обійти всіх дітей, які живуть у різних куточках села. Тетяна Василівна зауважила, що таке питання, безумовно, не залишиться поза увагою обласної ради. 2009 року вже було придбано 16 автомобілів швидкої допомоги для районних лікарень Миколаївської області. Зокрема, на ремонт та реконструкцію Чорноморської лікарської амбулаторії з обласного бюджету в 2009 році було виділено 100 тисяч гривень. Тетяна Демченко наголосила на тому, що обласна рада допоможе у придбанні автомобіля, якщо це питання не буде вирішено на районному рівні.
Вчитель Чорноморської загальноосвітньої школи Володимир Костирко звернувся до голови облради щодо придбання шкільного автобуса. А Ольгу Помикалову, яка тимчасово не працює і перебуває у відпустці по догляду за дитиною, хвилює якісне покриття та освітлення вулиці Дніпровської в місті Очакові. Тетяна Василівна зазначила, що лише завдяки спільним зусиллям влади різних рівнів вищезазначені проблеми мешканців Очаківського району будуть зрушені з місця.

 ***

 Після особистого прийому Тетяна Демченко зустрілася з головами сільських та районних рад, громадським активом Очаківського району.

 

Юлія ПУСТОВІТ
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ