Обласна рада інформує від 16.01.10

Официально

  16 Янв , 2010

13 січня за участю голови обласної ради Т. В. Демченко відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань роботи з громадськими об’єднаннями, засобами масової інформації та зв’язків з органами місцевого самоврядування (голова комісії – О. І. Симоненко).

 

Під час засідання комісії депутати розглянули ряд питань, серед яких – хід виконання рішення обласної ради щодо відзначення у Миколаївській області 65‑річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років.
Постійна комісія з метою поліпшення матеріального стану та соціального захисту ветеранів війни рекомендувала облдержадміністрації при формуванні проекту обласного бюджету Миколаївської області на 2010 рік передбачити видатки у вигляді щомісячної доплати до пенсії кожному із учасників бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни, які мешкають на території Миколаївської області, а також можливість надання їм одноразової матеріальної допомоги до Дня Перемоги 9 травня 2010 року.

 

У рекомендаціях комісії з цього питання зазначено, що облдержадміністрація має підготувати для розгляду на сесії наступні проекти рішень обласної ради:
– щодо передачі меморіального комплексу в с. Ковалівка Миколаївського району до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області;
– щодо передачі до музейного комплексу «Партизанська іскра» в с. Кримка Первомайського району житлового будинку, в якому народився та мешкав Парфентій Гречаний, лідер підпільної молодіжної організації «Партизанська іскра», будинку, де мешкав Володимир Моргуненко, керівник підпільної молодіжної організації, та колишнього приміщення школи, у якій навчалися члени підпільної молодіжної організації «Партизанська іскра.

 

Облдержадміністрації запропоновано у проекті бюджету Миколаївської області на 2010 рік врахувати видатки на реконструкцію Кургану Слави у м. Нова Одеса та вищезазначених об’єктів.
Що стосується Кургану Слави, то у депутатського корпуса значне занепокоєння викликає небажання облдержадміністрації виконувати рішення обласної ради щодо передачі об’єкта з комунальної власності м. Нова Одеса у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області.

 

Зважаючи на це, облдержадміністрації рекомендовано терміново вжити заходів щодо виконання рішення обласної ради та вирішити питання передачі згідно з чинним законодавством об`єкта соціально-культурної спадщини «Курган Слави» до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області в рамках заходів з підготовки та відзначення 65‑річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

 

Члени комісії відзначили, що ремонтні роботи на зазначеному об’єкті, які проводяться за кошти обласного бюджету, ведуться неякісно, не відповідають вимогам будівельних норм, а виділені кошти використовуються неефективно. Запропоновано КРУ та інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Миколаївській області провести відповідні перевірки.
Депутати внесли пропозицію щодо прийняття Звернення депутатів Миколаївської обласної ради до Президента України, Верховної ради України, Кабінету Міністрів України щодо оголошення 2010 року роком ветеранів Великої Вітчизняної війни та рекомендували голові обласної ради винести це питання на розгляд чергової сесії обласної ради.

 

***

 

14 січня у стінах НУК ім. адмірала Макарова відбулася презентація 4‑го видання книжки «Авіаносець» видатного суднобудівника Юрія Івановича Макарова.
Вперше твір Юрія Івановича, в якому він зобразив свій 40‑річний професійний шлях, побачив світ у 1997 році і з того часу пережив ще два видання.
Четверте видання «Авіаносця» було здійснено за рахунок коштів обласного бюджету в рамках обласної Програми підтримки вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження у Миколаївській області на 2006–2010 роки. Весь тираж книги, а це – тисяча екземплярів, поповнить фонди бібліотек області.
Заступник голови обласної ради В. В. Пащенко привітав присутніх у залі з цією знаковою для міста та області подією, адже життя Юрія Івановича Макарова є прикладом для наслідування майбутнім поколінням.
Володимир Валентинович наголосив на тому, що депутатський корпус обласної ради і надалі буде підтримувати книговидання місцевих авторів.
Прес-служба обласної ради

 

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ