У гості – три свята

Культура, Новости

  16 Янв , 2010

Січень у давнину називали «просинець». З прийняттям християнства на Русі найулюбленішими святами народу стають Різдво Христове (7 січня), святої Маланки (13 січня) та святого Василя (Новоріччя, 14 січня). У ці дні всі люди розважалися, ходили по хатах, співали колядки, щедрували, бажали добробуту, хорошого врожаю, здоров’я тощо, за що господарі пригощали колядників та щедрувальників гостинцями.

 

Не порушує традиції протягом 15 років народний етнографічний музей Миколаївського державного вищого училища культури. Так, цього року викладачі МДВУК, лауреати обласної премії ім. М. Аркаса Ольга Царельник та Сергій Мицик підготували народну вертепну виставу «Три празники в гості» і з козою, Маланкою та Василем зичили здоров’я, добробуту мешканцям міста.

 

Безпосередньо студенти привітали весь педагогічний колектив МДВУК, управління культури ОДА, колектив Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Гмирьова, Обласний палац культури, Миколаївський академічний російський драматичний театр та всіх миколаївців біля головної ялинки міста.

 

С. В. МИЦИК, зав. народним етнографічним музеєм МДВУК
Фото Ю. ЛИПЧЕНКО

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ