Булочка з дитинства

Официально

  20 Фев , 2010

Депутатський корпус обласної ради п’ятого скликання на чолі з головою обласної ради Т.В. Демченко пильну увагу приділяє питанню організації харчування учнів навчальних закладів Миколаївщини.

 

Наші діти мають рости здоровими, а для цього у стінах школи вони повинні калорійно і збалансовано харчуватися.
Дане питання є надзвичайно важливим і перебуває на повсякчасному контролі двох постійних комісій обласної ради: з питань культури, науки і освіти, сім`ї та молоді, спорту (голова комісії Т.І. Бугаєнко); з питань соціального захисту, охорони здоров`я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку (голова комісії В.О. Відяпін).

 

Двічі у 2009 році стан організації харчування розглядався на президії обласної ради та у сесійній залі, в результаті чого прийнято рішення обласної ради «Про організацію харчування учнів у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах області».
З метою перевірки виконання вищезазначеного рішення обласної ради робочі групи з виїздом на місце працювали у 10‑ти районах: Казанківському, Жовтневому, Снігурівському, Новобузькому, Веселинівському, Доманівському, Новоодеському, Єланецькому, Братському, Врадіївському.

 

Це стало підставою зробити висновок, що стан виконання рішення обласної ради від 23 квітня 2009 року № 14 «Про організацію харчування учнів у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах області» є таким, що потребує термінового втручання органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

 

У більшості районів області посилена увага щодо зміцнення здоров’я дітей дала дієві результати. Йдеться про відкриття шкільних їдалень там, де їх не було, та здешевлення харчування дітей шляхом проведення роботи зі спонсорами-сільгосптоваровиробниками.
Тож у цілому по Миколаївщині ситуація суттєво поліпшилася. І все ж депутати вирішили ще раз предметно повернутися до цього питання у І кварталі 2010 року. Зокрема заслухати стан організації харчування дітей у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах області.

 

Дорошівська ЗОШ І-III ступенів Вознесенського району – одна із тих, яку можна ставити у приклад. Тут завжди на належному рівні харчувалися діти.
Без сумніву, дорошівські школярі стовідсотково обідають у їдальні. Притому в їх меню завжди вдосталь овочів, фруктів, м`яса, риби, молочних продуктів.
Мало того, що вартість обідів невисока, так іще щоденно хліб і булочки випікають дітям безкоштовно. Зерно на борошно надав школі спонсор, а лікувальні трави на чай та шипшину діти зібрали самі влітку, на канікулах, разом з учителями.

 

– У нашому загальноосвітньому закладі харчування дітей починається з наповнення власного продфонду, – розповідає директор Дорошівської ЗОШ Любов Василівна Кузнєцова. – Це завдання не із легких, але цілком під силу.
Головне – слід усвідомити, що крім клопотів із зберіганням, переробкою тощо, – потрібно зробити своїми однодумцями фермерів, підприємців, одноосібників, усіх односельців, які бажають поділитися надлишками сільськогосподарської продукції.

 

Та результат вартий ваших старань: на уроках здорові, неголодні діти будуть легко опановувати новий матеріал, почуватимуться щасливими, охоче ходитимуть до школи.
Любов Василівна переконана, що це завдання можна вирішити скрізь, навіть у найвіддаленішому куточку області, але лишень за умови об`єднання зусиль працівників школи, батьків, громадськості села, обласних та районних депутатів, керівників відділу освіти.

 

Сьогодні, хоч уже незабаром весна, комора шкільної їдальні наповнена овочами і соліннями. Школі вони не коштували ні копійки, відповідно у загальну вартість обідів не входять.
Завдяки допомозі місцевих підприємців М.С. Кольца, В.П. Лугового діти безкоштовно смакували салатами з капусти (всього надали 200 кг), буряку (100 кг), моркви (150 кг). З їх допомогою також заготовлено 500 кілограмів томатів та півтонни картоплі, 70 кг цибулі, 50 – перцю.

 

В.І. Дяченко поділився соняшниковою олією. М’ята, липа, сухофрукти чудово підходять для напоїв дітям, а ними запаслися стільки, що вистачить до наступного врожаю.
– Ніколи не залишаються осторонь депутати: обласної ради О.П. Лівик та районної – О.В. Макогон, керівник ТОВ «Дружба» П.М. Корж, – розповідає директор Л.В. Кузнєцова. – Так, для здешевлення обідів 4 тонни пшениці, виділені спонсорами, ми переробили на борошно. У пригоді стали й 100 кілограмів олії. Одне слово, у нашій Дорошівській школі завжди пам’ятають, що правильне харчування сприяє високій розумовій та фізичній активності дітей.

 

***

 

Голова районної ради Іван Арсентійович Бурдін запевнив, що питання організації харчування є пріоритетними у діяльності депутатського корпусу Вознесенської районної ради. Вони неодноразово розглядалися на сесіях, на засіданнях постійних комісій районної ради. І щоразу приймалися конкретні рішення і рекомендації.

 

За пропозицією депутатів районної ради питання уваги до проблем дітей виділено у пріоритетний напрямок роботи: «Депутатська турбота дітям».
Сьогодні у районі немає жодного навчального закладу, в якому б на належному рівні не була налагоджена робота шкільної їдальні. І це не на словах, а на ділі доводить, що про дітей на Вознесенщині справді піклуються.

 

Олександра МЕНТЕЛЬ, радник голови обласної ради
Фото автора

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ