Центр святкує ювілей

Культура, Новости

  18 Фев , 2010

Найголовнішим завданням сучасних бібліотек є забезпечення рівного доступу до інформації всім громадянам незалежно від їхнього соціального стану, політичних переконань, національності та фізичних можливостей. Бурхливий розвиток сьогодення, налагодження і зміцнення нових міжнародних стосунків вимагають від сучасної бібліотеки посилення пошуку нових форм і методів роботи по залученню користувачів до бібліотек з подальшим якомога оперативнішим й ефективнішим задоволенням їхніх потреб.

 

З метою надання мешканцям регіону актуальної інформації про Сполучені Штати Америки та поповнення фонду обласної наукової бібліотеки англомовними виданнями, за сприяння Посольства США в Україні та Миколаївської обласної державної адміністрації 18 лютого 2005 року в нашій бібліотеці при відділі документів іноземними мовами відбулося відкриття інформаційного центру «Вікно в Америку». Основною місією Центру є сприяння взаєморозумінню між Сполученими Штатами Америки та Україною і забезпечення рівноправного доступу до інформації через книги, програми та інші ресурси всім громадянам незалежно від їхнього соціального стану, політичних переконань, національності та фізичних можливостей.

 

Відкриття Центру в обласній бібліотеці прискорило її перехід на новий рівень – рівень регіонального бібліотечного центру, сприяло пропагуванню ресурсів Інтернет, розширило можливості оперативного і якісного задоволення освітніх, наукових, культурних запитів користувачів.
У затишному читальному залі можна прочитати не лише нові книжки і журнали, а й переглянути відеофільми. Також, завдяки цьому проекту, для читачів обладнані Інтернет-місця і вони мають можливість користуватись сучасним аудіо-, відео- і комп’ютерним обладнанням для більш досконалого вивчення іноземних мов.

 

Чудовим подарунком для шанувальників американського мистецтва стала колекція відеофільмів і музичних дисків. Вважаємо, що така колекція задовольнить смаки найвибагливіших знавців і привабить нових читачів, які мають бажання познайомитися ближче з культурою американського народу.
Завдяки цьому проекту у фонді нашого відділу є оригінальні видання, що були видані в Америці, та документи, яких у бібліотеках не так багато (це СD, аудіовідеокасети). Адже в комплекті з книгою це допоможе користувачеві більш ефективно вивчати іноземну мову та отримувати будь-яку іншу інформацію. Нещодавно ми отримали програмне забезпечення для самостійного вивчення англійської мови Rosetta Stone.
Таке суттєве наповнення фондів позначилось, перш за все, на оперативності і якості інформаційного обслуговування користувачів бібліотеки.

 

Сьогодні інформаційний центр «Вікно в Америку» в Миколаївській обласній бібліотеці – це справді центр: центр спілкування, центр накопичення і розповсюдження матеріалів про Сполучені Штати Америки. Америка стає ближчою і зрозумілішою.
І це є результатом плідної праці наших співробітників по реалізації цього проекту. За цей період зросла кількість відвідувань, наповнилась новим змістом і об’ємом масова робота (проводяться Дні фахівця, засідання клубів «Діалог» та «Поліглот», проводяться презентації ресурсів Центру, екскурсії, лекції).

 

18 лютого Центр святкує свій перший ювілей! І ми задаємо собі питання: «Що для нас інформаційний центр «Вікно в Америку» та його ресурси сьогодні?» Це:
поповнення фонду бібліотеки новими виданнями;
Інтернет-місця безпосередньо у відділі документів іноземними мовами, що дуже зручно для вивчення іноземних мов;
нові читачі у відділі і бібліотеці;
можливість надавати більш оперативну й ефективну інформацію користувачам;
надання необхідної інформації у комплексі (друковані видання плюс аудіовідеозасоби);
можливість більш відкрито і довірливо спілкуватися англійською мовою;
можливість удосконалення мовної практики;
підвищення професійного рівня бібліотечних працівників, а також рівня самоосвіти.

 

Інформаційно-ресурсний центр працює у відділі документів іноземними мовами Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова, вул. Московська, 9.

 

Валентина КОВТУН, завідуюча відділом документів іноземними мовами, керівник проекту «Інформаційний центр «Вікно в Америку»

 

Комментарии:

 1. Світлана Усенко:

  Вітаю миколаївських колег з першим ювілеєм! Бажаю натхнення у роботі, цікавих читачів, нових книжок та ресурсів!
  м.Дніпропетровськ

 2. Валентина Пашкова:

  Вітаємо, перш за все, читачів бібліотеки: вони можуть скористатися чудовими ресурсами, краще пізнати США, їхню культуру. Вітаємо працівників бібліотеки, які зробили можливим доступ до цікавої і корисної інформації своїм читачам. Бібліотека сьогодні – це місце, де можна отримати інформацію на різних носіях, спілкуватися з цікавими людьми.
  Бажаємо подальшого розвитку і більше читачів!
  Дякуємо за цікаву статтю!

 3. Наталя Диба:

  Дорогі колеги, вітаю із святом!Так тримати і надалі!

 4. Ирина Базиленко:

  Уважаемые коллеги, Позравляем с юбилеем! Женлаем вам новых свершений, интересных открытий! Замечательно, что ваши читатели имеют такие большие возможности в том, чтобы читать такую уникальную литературу! Мы надеемся, что наше сотрудничество во благо читателей станет еще более тесным, а возможности -безграничными! Удачи вам и вашим читателям, успехов и расширенных возможностей!
  С уважением, коллеги центральной библиотеки для детей им.Ш.Кобера и В.Хоменко (центр “Окнов Америку для будущих лидеров”г.Николаев

Сообщение:

*

НОВОСТИ