Чи бути лісосмугам?

Официально

  23 Фев , 2010

Перш ніж вивчити низку питань, що виносяться на чергову сесію обласної ради, члени постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин, сільського будівництва та соціального розвитку села, яку очолює Володимир КЛЮЧНИК, вирішили розглянути незаплановане досить-таки проблемне питання – стан доріг, що ведуть до обласного центру. Через низьку їх якість дехто із депутатів добирався до Миколаєва понад чотири години. А як же інші люди? Про це з великим обуренням говорили депутати Павло Бузинський, Микола Підгородинський та й сам голова комісії. Ще й до сьогодні дорога до обласного центру, навіть вже поблизу його, починаючи від Піщаного Броду, зовсім не розчищена від снігу. А тому тут трапляються аварії, затори, пробки. Не кращі справи і в багатьох селах Миколаївщини. Як відомо, дороги районного значення мають чистити райавтодори, а по селах це робиться за рахунок сільських рад. Та як видно із ситуації, що склалася, багато з них це не роблять через брак коштів. Отож члени постійної комісії вирішили ініціювати розгляд «дорожнього» питання якщо не на черговій сесії обласної ради, то на наступній і заслухати щодо цього облавтодор.

 

– Звісно, питання, що розглядаються депутатами нашої комісії, – говорив Володимир Іванович Ключник, – досить актуальні і злободенні для нашої області. Всі вони хвилюють нас. Ось візьмемо хоча б обласну цільову програму «Ліси України». Мене, як аграрія, хвилює питання щодо лісосмуг. Думаю, що в цьому мене підтримають й інші сільгоспкерівники. Ми сплачуємо за оренду лісосмуг і в той же час не маємо ніякого впливу на тих людей, які нищать їх. Абсурд! Лісосмуги, що насаджували ще наші батьки, діди, вирубуються, вирізаються так званими новими сільськими бізнесменами, які торгують дровами саме із лісосмуг. Прикро те, що вони навіть не бояться давати в районних газетах оголошення: «Продаю дрова». Само собою напрошується запитання: людино добра, чому ти думаєш, що це твій власний ліс?.. Ця проблема дуже складна. У нашій степовій, засушливій зоні лісосмуги конче необхідні, як це особливо показав 2007 рік. Тоді були врятовані лише посіви, які захищалися густими лісосмугами. Отже, і самі не саджаємо, і зберегти не вміємо. В цьому наша велика біда.

 

Члени постійної комісії вирішили підтримати висновки профільної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища, природокористування та ресурсозбереження стосовно забезпечення кількості лісових насаджень та проведення невідкладних заходів зі збереження об’єктів природно-заповідного фонду, ліквідації лісових пожеж та їх наслідків.

 

Розглядаючи питання «Про хід виконання рішення обласної ради від 11 грудня 2009 року № 18 «Про депутатський запит депутата обласної ради Миколи Машкіна» щодо газопостачання сіл Жовтневе Врадіївського та Новокиївка Снігурівського районів, члени постійної комісії зазначили наступне. Це зволікання облдержадміністрації, що мало місце в 2009 році з будівництвом підвідних газопроводів до вищезгаданих сіл, призвело до соціальної напруги серед їх жителів та надходження численних звернень на адресу обласної ради. Отож облдержадміністрація має скористатись наданими їй повноваженнями для того, щоб НАК «Нафтогаз України» погасила кредиторську заборгованість за збудовані підвідні газопроводи у сумі 179,8 тис. грн. та прискорила підключення житлових будинків мешканців сіл Жовтневе та Новокиївка до газорозподільної мережі протягом березня 2010 року. Це питання винесено на розгляд чергової сесії обласної ради.

 

Було також зазначено, що облдержадміністрацією не виконано рішення обласної ради від 11 грудня 2009 року № 17 «Про депутатський запит депутата обласної ради Є.С. Сейтхалілова» щодо вирішення проблеми з урегулюванням цін на підключення житлових будинків мешканців смт Арбузинка до розподільного газопроводу. Знову ж таки депутати запропонували це питання на розгляд сесії обласної ради. В конструктивному діалозі, в якому взяв участь заступник голови обласної ради Володимир Пащенко, було розглянуто і ряд інших нагальних питань.

 

Тетяна КОНОВАЛЬЧУК

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ