Екологія Миколаївщини викликає занепокоєння

Официально

  18 Фев , 2010

12 лютого відбулось засідання постійної комісії облради з питань екології, охорони навколишнього середовища, природокористування та ресурсозбереження (голова Сергій РИЖКОВ). Більшість порушених питань були профільними для даної комісії.

 

Депутати обласної ради зосередили свою увагу на одному з найважливіших питань – виконання заходів щодо розв’язання соціальних та екологічних проблем, пов’язаних із завершенням будівництва Ташлицької ГАЕС 2009 року. Члени постійної комісії висловили занепокоєність з приводу низького показника ефективності використаних коштів. Також на засіданні наголошувалося на тому, що з боку Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Миколаївській області, яке очолює Валерій Богдан, відсутня ефективна співпраця з депутатським корпусом обласної ради.

 

Депутати також розглянули питання стосовно змін та доповнень до обласної Програми охорони довкілля та раціонального природокористування на 2000–2010 роки. Було запропоновано включити до Програми ряд об’єктів, які фінансуватимуться зі спеціального фонду обласного бюджету. Зокрема будівництво каналізаційних мереж у місті Новий Буг, а також завершити роботи по будівництву таких систем у місті Снігурівка. Голова обласної ради Тетяна Демченко наголосила на тому, що особливо важливим об’єктом для населення області, будівництво якого теж пропонується внести до Програми, є очисні споруди та станція знезараження стоків у селі Центральне Снігурівського району. Вона зазначила, що цей об’єкт пропонується включити до вищевказаної обласної Програми вже не вперше, оскільки в селі Центральному функціонує виправна колонія №5, в якій перебуває велика кількість ув’язнених, хворих на відкриту форму туберкульозу, що, в свою чергу, становить загрозу для здоров’я жителів села. Депутати звернули увагу облдержадміністрації на необхідність надання чіткої інформації щодо використання коштів спецфонду обласної ради. Окрім того, депутати констатували, що не враховуються рекомендації та висновки постійних комісій обласної ради стосовно пропонованих об’єктів і висловили сподівання, що найближчим часом це питання буде відпрацьовано до чергової сесії облради.

 

Неодноразово на постійних комісіях обласної ради розглядалося й питання щодо зміни статутів навчальних та культурних закладів. Депутати зауважили, що статути повинні відповідати нормам чинного законодавства і обов’язково мають бути узгоджені з усіма необхідними службами. На сьогодні статути установ культури та освіти області повністю не погоджені з обласною радою. Тому члени комісії ухвалили пропозицію винести питання стосовно затвердження нових статутів на розгляд сесії лише за умови їх погодження.

 

Стурбованість депутатів викликає й зволікання з передачею пам’ятника історії та монументального мистецтва «Курган Слави» у спільну власність територіальних громад, міст і селищ Миколаївської області. Рішення облради від 16 грудня 2009 року не виконується, що не відповідає вимогам статті 144 Конституції України та статті 44 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні». На думку членів постійної комісії, це пояснюється позицією облдержадміністрації щодо пам’ятників Великої Вітчизняної війни на території Миколаївської області, і це в той час, коли шанобливе ставлення до творців Великої Перемоги є священним обов’язком держави та її органів влади.

 

Ще раніше постійна комісія з питань ЖКГ постановила вважати безпосередньо відповідальним за навмисне затягування рішення облради від 16 грудня 2009 року начальника управління культури облдержадміністрації Михайла Димитрова, і в разі невжиття облдержадміністрацією до 25 лютого заходів з передачі «Кургану Слави» у спільну власність територіальних громад Миколаївської області, порушити питання про роботу і обов’язки управління стосовно збереження пам’ятників культури. Депутати наголосили на тому, що наразі проблема щодо зазначеного питання знаходиться в межах роботи структури виконавчої влади – облдержадміністрації. Таким чином, як зазначила голова обласної ради Т.В. Демченко, депутати отримують опір з боку виконавчої влади, а саме управління культури облдержадміністрації. Тому депутати підтримали пропозицію профільної комісії ЖКГ, але зробили уточнення, що облдержадміністрацією мають бути вжиті заходи не пізніше 24 лютого, тобто до дня проведення президії обласної ради.

 

Юлія ПУСТОВІТ
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ