«І рідна мова в серці відгукнеться»

Культура, Новости

  25 Фев , 2010

У рамках святкування Міжнародного дня рідної мови 23 лютого у Південнослов’янському інституті Київського славістичного університету відбулося урочисте підбиття підсумків та нагородження переможців конкурсу творчих робіт «І рідна мова в серці відгукнеться».Міжнародний день рідної мови відзначається 21 лютого. Це свято кожної людини, адже мова – то духовний скарб нації. Саме мова є безпосереднім виразником єдності кожної спільноти – це її минуле, сьогодення та майбутнє. Та це не означає, що вшановувати слід лише свою рідну мову – необхідно поважати й мови наших сусідів, з якими ми у тісному зв’язку, інших народів. Адже у світі, в якому все активніше стираються кордони між країнами, націями, виникає потреба у знанні кількох мов.

Міжнародний день рідної мови – свято досить молоде і відзначається, за рішенням ЮНЕСКО, лише з лютого 2000 року. Віднедавна святкують його й у нашій країні.
Вадим Анатолійович Скороходов, ректор Південнослов’янського інституту, привітав усіх присутніх на заході з Міжнародним днем рідної мови та Днем захисника Вітчизни. Він нагадав також і про історію становлення інституту. «Ми маємо моральне право виступати організаторами такого заходу. Ми є не лише продовжувачами традицій Південнослов’янського пансіону, а й маємо право збирати тут всіх поціновувачів мови», – відзначив В. А. Скороходов.
Конкурс «І рідна мова в серці відгукнеться» було проведено серед старшокласників та студентів не лише нашого міста й області. Відгукнулися й старшокласники з інших регіонів. Так, конкурсанти надсилали свої роботи навіть зі Львова. Всього на конкурс надійшло більше 50 робіт, написаних українською, російською, польською та болгарською мовами у прозовій чи віршованій формі. Організаторами були відзначені дослідження, здійснені учасниками конкурсу, оригінальність оформлення робіт. Свої нагороди отримали й наймолодші конкурсанти.
А призові місяця розподілилися наступним чином: у номінації «Поезія» 1‑ше місце посіли Поліна Песоцька (ліцей «Педагог») та Марина Радзіцька (гімназія № 3); 2‑ге місце – Ганна Федоренко (ЗОШ № 45), Катерина Освальд (Новоодеська гуманітарна гімназія); 3‑тє місце – Аліна Енгель (ЗОШ № 42). Серед робіт болгарською мовою 1‑ше місце виборола Надія Яно (ЗОШ № 16). У номінації «Проза» 1-ше місце здобула Катерина Колодій (ліцей «Педагог»), 2‑ге місце розділили Олена Юрченко (Трихатська ЗОШ І-ІІІ ст.) та Олена Лакота (Миколаївський юридичний ліцей), 3‑тє місце – Марія Зеленська (Рибаківська ЗОШ І-ІІІ ст.).

Але, за словами організаторів, прикро, що дехто з молоді у наш комп’ютерний вік не перевантажує себе вираженням власних думок, а вдається до вже існуючих міркувань, які можна віднайти в мережі Інтернет.
Як відзначив ректор інституту, усі, хто взяв участь у конкурсі, вже «молодці, тому що виявилися небайдужими. А небайдужі підкорюють вершини!»
Наостанок студенти Південно-слов’янського інституту Київського славістичного університету подарували вокальні й танцювальні номери та чудові поезії, тим самим долучивши присутніх до культури Польщі і Болгарії.
Ольга ДЕРКАЧ
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ