Кому потрібно таке «освоєння»?

Конфликт, Новости

  16 Фев , 2010

Одразу два об’єкти Доманівського району, Богданівська загальноосвітня школа та Прибузький будинок культури, реконструкція яких передбачалась за кошти від Ташлицької програми, стали предметом розмови на засіданні постійної депутатської комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту, яке відбулося наприкінці січня. А вже минулого тижня до Доманівського району виїхали голова профільної комісії Таміла Бугаєнко та депутат обласної ради Анатолій Автанасов, аби ще раз, на місці, розставити всі крапки над «і».

 

Нагадаємо, про реконструкцію Прибузького будинку культури «РП» вже нещодавно писало. Роботи з його реконструкції, замовником яких є управління капітального будівництва облдержадміністрації, розпочалися ще 2005 року, загальна сума виділених коштів становила 1020,6 тис. грн. Для тих часів – сума досить велика і її мало б вистачити «з головою» на повноцінний ремонт, якого Будинок культури не мав від часу будівництва у 1964 році. Генпідрядник в особі О. Є. Кобзаря (ПП «Тарас») безпосереднім виконавцем робіт так і не став, а взявся за справу субпідрядник – приватний підприємець Л.Г. Оганесян з Вознесенська.

 

Який же вигляд має Прибузький будинок культури зараз? Якщо коротко, треба перероблювати все – від даху, який протікає, до підлоги і опалювальної системи. У нинішньому вигляді Будинок культури перебуває із 2008 року, коли всі кошти були освоєні і подальшого фінансування не здійснювалося.
У рекомендаціях профільної комісії йдеться, що комісія вважає неприпустимим нераціональне використання коштів та відсутність контролю з боку облдержадміністрації, управління капітального будівництва, Доманівської райдержадміністрації та районної ради за проведенням будівельних робіт, та нереагування на припинення з 2008 року фінансування робіт. Також зазначено, що реконструкція потребує термінового вжиття заходів з метою завершення робіт та нормального функціонування закладу.

 

Члени комісії ухвалили рішення про поетапне вирішення проблеми та уточнення проектно-кошторисної документації, здійснення необхідних розрахунків з метою визначення суми, необхідної для завершення робіт. Наступні кроки будуть такими: передбачити фінансування для завершення реконструкції при формуванні переліку об’єктів, які будуть фінансуватися за рахунок коштів Ташлицької програми у 2010 році, відпрацювати позицію щодо обов’язкової участі балансоутримувача, в даному випадку це Прибузька сільська рада, у підписанні актів про виконані роботи на об’єктах, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету.

 

Ані морозна снігова погода, ані домашні справи і клопоти не завадили прибужанам прийти до Будинку культури на зустріч із Тамілою Бугаєнко та Анатолієм Автанасовим. Як резонно зауважив Прибузький сільський голова Віктор Чайка, мешканцям села, а їх, до речі, майже дві тисячі, набридло всі свята відзначати, як циганам, просто неба.
– До того ж наш Будинок культури був не просто осередком сільського суспільного життя, його із задоволенням відвідувала молодь, залюбки навчалася у різноманітних гуртках. Зрештою, юнакам та дівчатам немає навіть куди сходити на дискотеку. Натомість у них залишається єдиний вихід: прямувати до переобладнаного за часів попереднього сільського голови на корчму спортивного залу.

 

Мешканці Прибужжя та школярі, які відпросилися на зустріч із занять, навперебій викладали депутатам обласної ради наболіле, розповідали, що не тільки ремонт виконаний неякісно, а у невідомому напрямку зникли хоча й старенький, але ще досить придатний до застосування шифер з даху, дошки з підлоги, чавунні батареї та труби. Та що гріха таїти, мішки з цементом та шпаклівкою, листи гіпсокартону теж були певний час досить розповсюдженою серед прибужан «валютою».
– Хіба можна назвати нормальною ситуацію, коли ми до сих пір не можемо потрапити в окремі приміщення, – обурювалася завідуюча Будинком культури Любов Дяченко. – А скільки конфліктів нам довелося витримати із цими горе-працівниками – не злічити. Чесне слово, в моїх словах немає жодного перебільшення: інколи суперечки з Оганесяном та будівельниками доходили ледь не до бійки

 

– Таке велике і гарне село та без клубу – це, звичайно, нонсенс, – зазначила Таміла Іванівна Бугаєнко. – Обласна рада докладе максимум зусиль, аби Будинок культури запрацював якомога швидше. Але тепер певні кошти на завершення реконструкції слід передбачити і при формуванні районного бюджету, та й можливість часткового фінансування з сільського бюджету.
А депутат обласної ради Анатолій Автанасов повідомив, що члени профільної комісії облради вирішили звернутися до правоохоронних органів щодо здійснення перевірки правомірності дій відповідних посадових осіб, які здійснюють контроль за ефективним використанням державних коштів та проведенням робіт. Аналогічні звернення направлені до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю та контрольно-ревізійного управління.

 

– Такі речі не повинні залишатися безкарними, – наголосив Анатолій Володимирович, – аби не створювати прецеденти на майбутнє. На жаль, кричущих фактів украй незадовільного використання Ташлицьких коштів, окрім Прибузького будинку культури, вистачає. Приміром, у мене й досі не вкладається в голові, як на звичайнісіньку прибудову до Мостівського дитсадка розміром у 24 квадратних метри можна було використати понад 300 тисяч гривень. У самій Доманівці три мільйони гривень «викинули» на каналізацію, а її практично немає.

 

На жаль, не вдалося того дня доїхати до Богданівки, де так приступили до реконструкції школи, що й стіни завалилися, – на перешкоді стали снігові замети, які не зміг подолати навіть позашляховик. Ухвалені постійною депутатською комісією з питань культури, науки і освіти, сімї та молоді, спорту рекомендації щодо Богданівської загальноосвітньої школи аналогічні «прибузьким». З цієї ж проблеми до голови Доманівської райдержадміністрації О.Г. Соханя та голови районної ради В.Д. Власюка звернулася із відповідним листом і голова обласної ради Тетяна Демченко. У ньому, зокрема, зазначається, що частина школи демонтована, а діти навчаються в тимчасово пристосованих приміщеннях. Така ситуація свідчить, що район не був зацікавлений в освоєнні 3 534 тисяч гривень, виділених на зазначений об’єкт рішенням обласної ради від 12 червня 2009 року.

 

«Депутати обласної ради звернули увагу на відсутність контролю з боку районної влади за проведенням робіт та використанням коштів, виділених на реконструкцію Богданівської загальноосвітньої школи. Адже жодного листа чи інформації про невикористання коштів чи неякісне проведення робіт з району не надходило.
Про байдуже ставлення до проблеми свідчить і той факт, що не було забезпечено контроль за виготовленням проектно-кошторисної документації, проведенням підготовчих робіт: не було попередньо вивчено стан будівлі, в результаті чого третя частина школи завалилася після початку проведення робіт.

 

Депутати обурені, що керівництво району проігнорувало участь у засіданні постійної комісії обласної ради, на якому депутати обласної ради обговорювали порушену жителями Богданівки проблему та намагалися знайти шляхи виходу з критичної ситуації.
«Видається, що головне для району – отримати субвенцію, а подальше ефективне використання державних асигнувань залишається поза увагою влади», – йдеться у листі голови обласної ради.
Безпосередньо рішення депутатської комісії щодо Богданівської школи можна викласти так: визначитись із потрібною сумою і зробити все можливе, аби вона відновила роботу до 1 вересня 2010 року.

 

Петро ІЛЬЇН
Доманівський район

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ