Література рідного краю

Культура, Новости

  27 Фев , 2010

Під такою назвою в обласній бібліотеці для дітей ім. В. Лягіна проходить декада популяризації літературної творчості письменників‑земляків, присвячена Міжнародному дню рідної мови.

 

На замовлення Миколаївського ліцею «Педагог» бібліотекарі, використовуючи засоби усної, наочної і електронної подачі матеріалу, підготували цікаву розповідь про творчі надбання письменників‑земляків у різні періоди історії краю.
Серед них – корифеї, які стояли біля витоків української культури: видатний український культурний діяч Микола Аркас, лауреати Шевченківської премії: прозаїк Олександр Сизоненко, поет Микола Вінграновський, а також російськомовні письменники Марк Лисянський і Адріан Топоров, гуморист Павло Глазовий та інші.

 

Гордість і слава нашого краю – Миколаївська обласна організація Національної спілки письменників України, яка об’єднує професійних літераторів сьогодення. Очолює обласну письменницьку організацію відомий миколаївський поет, лауреат премії ім. М. Аркаса В’ячеслав Качурін.
Присутніх ознайомили з творчістю лауреата Шевченківської премії Дмитра Креміня, Валерія Бойченка, Катерини Голубкової, Анатолія Малярова, Віри Марущак, лауреата премії ім. М. Ушакова Володимира Пучкова, лауреата премії ім. М. Аркаса Людмили Чижової, згадали і митців, які не так давно пішли з життя, – поета Еміля Январьова і прозаїка Михайла Божаткіна. Приділили увагу і творчості поета-земляка, лауреата премії ім. Л. Українки Анатолія Качана.

 

Під час заходу бібліотекарі намагались донести юним читачам цікаві факти із біографій даних письменників, підкреслити індивідуальність кожного з них, адже наші літератори – яскраві і самобутні особистості зі своїм почерком, талантом, баченням світу.
Популяризація творчості талановитих земляків – пріоритетний напрямок у роботі бібліотеки. Тут проходять презентації книг, літературні свята, творчі вечори. Щорічно до ювілейних дат письменників видаються рекомендаційні списки літератури, пам’ятки, наприклад, «Доля поета висока і світла» (Л. Чижова), «Усі ми родом із дитинства» (А. Качан), «Поезія життя і проза творчості» (Е. Январьов), «Я іду по планеті людей» (Д. Кремінь), «Уроки поезії В’ячеслава Качуріна» тощо.

 

У 2010 році планується перевидання та доповнення бібліографічного покажчика «Миколаївські письменники – дітям», який розміщено на сайті бібліотеки.
З великою цікавістю сприймали слухачі інформацію про молодих поетів і прозаїків, членів багатьох літературних об’єднань міста. Їх твори друкуються в літературних збірках «Золота арфа», «Вітражі», «Південне сузір’я», «Миколаївський оберіг».
Юним ліцеїстам розповіли і про те, як працівники бібліотеки турбуються про ріст молодих талантів Миколаєва. Понад 10 років у бібліотеці працює відома в місті і за його межами літературна студія «Секрет», з якої вийшли і продовжують виходити молоді літератори і журналісти, переможці обласних і Всеукраїнських конкурсів. Серед них Дарина Березіна, Маша Шевченко, Сергій Пастухов, Людмила Цоцорина, Євген Цимбалюк та ін.

 

Їх поетичні і прозові твори друкуються в численних літературних збірках і альманахах, а найперша проба пера – в бібліотечному літературному альманасі «Секрет».
Оскільки літературні свята, присвячені творчості письменників‑земляків, проходитимуть упродовж декади і в рамках «Тижня бібліографії», програмою передбачені і зустрічі з улюбленими письменниками, і безліч цікавої інформації про маститих літераторів і аматорів‑початківців.
Своє бажання відвідати бібліотеку у ці дні виявили й учні інших шкіл міста: ЗОШ 13, гімназії № 2, муніципального колегіуму тощо.
Запрошуємо до бібліотеки усіх любителів рідного слова. На вас чекає багато цікавого і корисного.

 

Тетяна МАЛЬЦЕВА, заввідділом обслуговування читачів – учнів 5–9 класів ОДБ ім. В. Лягіна

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ