Марш тривалістю у 21 рік

Новости

  16 Фев , 2010

Попри будь-які несподіванки природи – і в холодний дощ, і в рясний снігопад, як учора, щорічно 15 лютого вулицями українських міст відбувається Скорботна хода з приводу завершення Афганської військової кампанії. І знову разом збираються колишні воєнні побратими, батьки та вдови, діти тих, хто не повернувся із кривавої азійської бійні. Таким чином ушановується пам’ять воїнів, які загинули в останній війні Радянського Союзу. Лунають слова підтримки на адресу тих, кому пощастило вийти живим та неушкодженим з афганського пекла.

 

Ось і цього понеділка у Миколаєві пройшов марш центральними вулицями – від обласного Палацу культури до пам’ятника Воїнам-інтернаціоналістам у парку Перемоги обласного центру. Сотні миколаївців взяли участь у цій Ході. А з нагоди 21‑ї річниці виводу радянських військ з Афганістану відбувся мітинг, в якому, зокрема, взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Пащенко, Миколаївській міський голова Володимир Чайка, заступник голови облдержадміністрації Дмитро Оборонько, голова обласної спілки воїнів‑інтернаціоналістів та запасу Олександр Токарєв. До гранітного постаменту бережно поклали квіти Пам’яті. І, звичайно, пом’янули тих, кому не судилося дожити до сьогоднішнього дня.

 

Але, на моє переконання, найбільше ця Хода потрібна не мертвим, а живим. Зосібна, молодим поколінням українців. Тим, хто народився набагато пізніше тієї довгоочікуваної миті, коли пролунав останній постріл Афганської війни. Адже для того, щоб знати, треба пам’ятати. І не повторювати помилок минулого. А головний урок цієї тривалої військової операції – в тому, що переможною війна буває лише на своїй території, боронячи свою землю, захищаючи свій народ.

 

Але позаяк «афганці» – це воїни-переможці. Бо вони перемогли свій страх і невпевненість. Залишилися вірними воїнській присязі і солдатському братерству. Братерству, скріпленому кров’ю та неймовірними стражданнями, і, водночас, самопожертвами і героїзмом.
Тож афганська тема назавжди закарбується окремою сторінкою в історії нашої країни, а пам’ять про незламність духу воїнів‑інтернаціоналістів житиме вічно.

 

Андрій ТЮРІН
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ