Мережеві нелегали

Новости, Право

  23 Фев , 2010

Усе швидше розвиваються нові технології. Це призводить до виникнення нових й дещо несподіваних видів злочинної діяльності. Всім відомо, що закордонні дзвінки коштують недешево. Тому саме за допомогою сучасних технологій багато хто сьогодні може здійснювати такі дзвінки, використовуючи мережу Інтернет. Ба, навіть знаходяться люди, що можуть запропонувати надання таких послуг за значно нижчими тарифами. Але чи можна вдало конкурувати із вітчизняними операторами і надавати такі послуги самостійно?

 

16 лютого Апеляційний суд Миколаївської області розглянув апеляцію, подану адміністрацією інтернаціонального клубу «БРИЗ». Організатори клубу хотіли оскаржити висунуті проти них обвинувачення у несанкціонованому втручанні в мережу електрозв’язку, що спричинило порушення встановленого порядку маршрутизації інформації та спотворення її обробки.

 

Громадяни А.В. Колосов та В.Ф. Катасонов за змовою на початку 2005 року вирішили організувати спільну комерційну діяльність. З цією метою громадянами було взято в оренду приміщення по пр. Миру, згодом облаштоване під офіс. Влітку 2005 року компаньйони дізналися про те, що завдяки вільно розповсюджуваній через мережу Інтернет програмі «Skype», використовуючи персональний комп’ютер з мінігарнітурою (мікрофон та навушники), можна здійснювати через мережу Інтернет дзвінки на мобільні та стаціонарні телефони за кордон. До того ж за значно нижчими тарифами, ніж ті, що можна здійснити з телефонних мереж ліцензованих операторів України. Тому громадяни вирішили провести до свого офісу лінію підключення до мережі Інтернет, встановити програму «Skype» та здійснювати за технологією «IP-телефонія» дзвінки до своїх рідних за низькими тарифами.

 

Згодом від імені ТОВ «Елтех» (директором якого працював А.В. Колосов) громадяни уклали договір з приватним підприємством «Дикий Сад» на абонентське обслуговування в мережі Інтернет, на підставі якого до офісного приміщення було проведено виділену лінію доступу до мережі Інтернет. Згодом громадяни А.В. Колосов та В.Ф. Катасонов зареєстрували платний сервіс даної комп’ютерної програми, отримавши в результаті цього можливість по мережі Інтернет здійснювати міжнародні дзвінки на стаціонарні та мобільні телефони за низькими тарифами.

 

Згодом злочинці зрозуміли, що технічне забезпечення, яке вони мають, можна використовувати для з’єднання вітчизняних абонентів з їхніми закордонними родичами. Так, громадяни спільно розробили схему створення апаратно-програмного комплексу, що дозволив би здійснювати несанкціоноване з’єднання телефонної мережі та мережі Інтернет. Таким чином, вихідний міжнародний трафік направлявся до телефонних мереж зарубіжних операторів не за установленим законодавством України маршрутом, який обов’язково повинен проходити через міжнародні центри комутації, а через мережу Інтернет. А, отже, такі розмови тарифікувалися як міські у межах телефонної мережі м. Миколаєва.

 

За словами обвинувачених, їхні дії ніяк не могли зашкодити мережам електрозв’язку. Та самих лише емоційних виступів громадян виявилося недостатньо – у задоволенні апеляції було відмовлено, а вирок суду залишено без змін.
Тож пам’ятайте, що потрібно краще вивчати ринок послуг, які вам можуть пропонувати ті чи інші фірми, та звертати увагу на законність їх надання.

 

Ольга ДЕРКАЧ

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ