Мільйонерів стало менше, зате декларацій побільшало

Новости

  6 Фев , 2010

3 лютого відбулася прес-конференція першого заступника голови Державної податкової адміністрації в Миколаївській області Олександра Бернацького, присвячена підбиттю підсумків кампанії декларування прибутків громадянами у 2009 році та проведення кампанії у 2010 році.
На прес-конфереренції були присутні начальники обласних управлінь культури, з питань фізичної культури та спорту, освіти і науки. О. Бернацький зазначив, що громадяни мають можливість задекларувати прибутки до 1 квітня 2010 року. У зв’язку з цим створено інформаційні щити для інформування населення і подовжено час прийому громадян. У попередньому році з метою сплати податку з прибутків фізичних осіб до бюджету декларації подали майже 36 тис. громадян. Сума задекларованого доходу становила 128,8 млн. грн.
Найбільша кількість громадян (26,5 тис.) задекларувала доходи від самостійної обробки земельних ділянок, що були отримані внаслідок розпаювання земель. Прибутки становили 26,3 млн. грн., з яких до сплати нараховано 4 млн. грн. податків з фізичних осіб. Прибутки в сумі 45,5 млн. грн., що дісталися внаслідок отримання спадщини чи дарування, задекларували 1,4 тис. громадян. До сплати нараховано 1,3 млн. грн. податків з прибутків фізичних осіб. Серед подібних видів доходів переважають будинки та авто.
Прибутки від операцій, пов’язаних з купівлею-продажем автотранспорту (переважно через біржі за зниженою вартістю), задекларували 7,1 тис. громадян на суму 14,7 млн. грн. З цієї суми до бюджету надійшло 794,2 тис. грн. податків з фізичних осіб.
Значна сума доходів задекларована громадянами, що отримали інвестиційний прибуток (22,6 млн. грн., до сплати нараховано 3,4 млн. грн. податків з фізичних осіб) та прибуток за кордоном (15,2 млн. грн., до сплати нараховано 2,2 млн. грн. податку).
Також громадяни отримали можливість скористатися правом на податковий кредит. Видача кредиту здійснюється відповідно до податку з доходів фізичних осіб. З цією метою декларації були подані 4,8 тис. громадян, які включили у склад витрат 20,1 млн. грн. До повернення нараховано 2,1 млн. грн. Більшість громадян включили до складу податкового кредиту витрати на навчання у вищих навчальних закладах (4,4 тис. громадян). Сума витрат на навчання склала майже 17 млн. грн., а з бюджету було повернуто близько 2 млн. грн. податку з прибутків фізичних осіб.
На сьогодні декларації подали вже 1,4 тис. громадян, сума задекларованого ними доходу склала 4 млн. грн. Цього року поданих декларацій на 23 % більше, ніж попереднього.
Якщо в 2009 році завершується термін заборгованості (3 роки), то фізичні та юридичні особи зобов’язані задекларувати суму боргу як прибуток. Здебільшого це стосується комунальних платежів, банків, що мають прострочені кредити.
Кількість мільйонерів у Миколаївській області зменшилась порівняно з 2008 роком: за даними на 2009 рік їх нараховується 11 осіб.
Ольга ДЕРКАЧ

Сообщение:

*

НОВОСТИ