«Митець великого обдарування»

Культура, Новости

  16 Фев , 2010

До 150‑річчя від дня народження А. П. Чехова

 

Цього року вся світова громадськість відзначила 150‑річчя від дня народження Антона Павловича Чехова – російського генія, перед яким вже понад століття «знімає капелюх» увесь світ. Його твори актуальні і понині, тому що для кожного з нас існує «свій» Чехов. У цьому найбільше визнання багатогранності таланту автора.
З метою донести до читачів неповторний світ Чехова співробітники відділу документів з гуманітарних наук ОУНБ ім. О. Гмирьова підготували вечір-портрет «К нему тянулось все живое…», який відбудеться 18 лютого об 11.00.

 

Для всіх нас Чехов – письменник-психолог, який мандрує лабіринтами людської душі, розуміє всі її потаємні рухи, проникає в її закриті від зовнішнього світу куточки. Тому головна тема вечора – літературна спадщина письменника в усій її багатогранності. Впродовж заходу будуть звучати оповідання Чехова, демонструватися фрагменти з документальних фільмів, що розповідають про творчу долю великого майстра слова – родоначальника російської літератури ХХ століття.
Підготовлена співробітниками бібліотеки електронна презентація книг стане своєрідним путівником по життєвих та літературних віхах письменника.

 

Навряд чи у когось є сумніви щодо першості Чехова-оповідача. Саме в цьому жанрі він продемонстрував, як за допомогою художніх деталей, непомітних на перший погляд дрібниць, що несуть разом з тим величезне смислове навантаження, передати ідею в межах порівняльного невеликого за об’ємом літературного твору. Не випадково багато його творів екранізовано. Одна з кращих – екранізація оповідання «Драма» – буде прикрасою вечора.
Підготовлена спеціально до заходу виставка літератури – художні твори письменника, альбоми, спогади про Чехова письменників, художників, музикантів і рідних, роботи дослідників творчості письменника різних років – дозволить зануритися у світ Чехова, до кінця ще не пізнаний, і по-новому розкрити для себе його твори.

 

«Хто випробував насолоду творчості, для того вся інша насолода вже не існує», – написав одного разу Чехов. У ювілейний Рік Чехова відділ документів з гуманітарних наук ОУНБ ім. О. Гмирьова надає унікальну можливість насолодитися творчістю письменника, оцінити величезну силу її дії.

 

Марина САРИЧЕВА, заввідділом документів з гуманітарних наук ОУНБ ім. О. Гмирьова

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ