Молоді виборці опинилися «за бортом»

Новости

  9 Фев , 2010

Виборча дільниця № 92, що у Корабельному районі, є однією з найвіддаленіших дільниць від місця розташування окружної виборчої комісії територіального виборчого округу № 130 Миколаївської області. Саме тут мені пощастило реалізувати своє право голосу та спостерігати за волевиявленням громадян. Варто одразу зауважити, що представники дільничної комісії доклали максимум зусиль, щоб громадяни могли проголосувати незалежно від різних колізій.

 

Як зазначила голова дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 92 Ольга Затерка, найбільша проблема виборчого процесу полягає в тому, що списки виборців виявились не стовідсотково відпрацьованими. Багато питань у процесі голосування виникало через відсутність у списках значної кількості людей. За словами Ольги Затерки, в такому випадку людині, прізвища якої не виявилося у списку, пропонувалося написати скаргу, яку разом з завіреними копіями паспорта потім направляли до відділу ведення Державного реєстру виборців.

 

Далі голова комісії за допомогою телефонного звязку надавала представникові відділу ведення Державного реєстру виборців інформацію про особу. У відділі перевіряли, чи не зареєстрований цей виборець на інших виборчих дільницях, а вже тоді давали згоду на внесення його в уточнений список виборців. Після цього на дільниці реєстрували час внесення виборця до уточненого списку і постанову.
Нагадаємо, що ця процедура здійснювалася згідно з Постановою Центральної виборчої комісії від 12 грудня 2009 року № 475 «Про роз’яснення щодо складання та уточнення списків виборців для підготовки і проведення голосування з виборів Президента України 17 січня 2010 року». Після виборів, відповідно до цієї ж Постанови, дільнична виборча комісія повинна передати перелік усіх осіб, що були внесені до уточненого списку виборців, до відділу Держреєстру.

 

Як констатувала голова комісії –  Ольга Затерка, найбільша проблема невнесення у списки виборців – стосувалася молоді. Людей, яким виповнилося 18, 19 і 20 років на момент голосування, в списках було дуже мало. Зокрема мав місце такий випадок, коли хлопця, який пішов до армії, а на момент виборів вже повернувся, в списках не виявилося. Таким чином, деякі молоді люди, які мали право на голосування, в силу різних обставин були позбавлені такої можливості.

 

Натомість, у списках значилися померлі люди та «двійники». Про це також розповіла голова комісії: «Нашою виборчою комісією було виявлено 21 померлу особу завдяки Держреєстру виборців. Річ у тім, що коли немає свідоцтва про смерть певної особи, фактично це дуже важко довести. 18 померлих осіб нам вдалося вивести зі списків виборців. У випадку так званих людей-«двійників», вдавалося спрацювати оперативно. Наприклад, відразу ж виявляли людину, яка була у списках під двома різними прізвищами. Це була одна й та сама людина, просто після одруження її прізвище змінилося, але за допомогою копії свідоцтва про шлюб це було виявлено».

 

Щодо динаміки голосування, то на одинадцяту годину ранку на виборчій дільниці № 92 проголосувало 680 осіб. Негусто. Проте в полудень виборці активніше йшли до дільниць. Найактивніше свої голоси за кандидатів на пост Президента України віддавала старша вікова категорія людей.
У зв’язку з тим, що дільниця № 92, як уже зазначалося, є однією з найвіддаленіших і закріплена за приватним сектором, то деяким людям потрібно було подолати значну відстань, щоб проголосувати.

 

– З міськвиконкому виділили три маршрутних автобуси, але потім «перенаправили» два з них до інших виборчих дільниць, – розповіла Ольга Затерка. – Громадський правопорядок забезпечує представник правоохоронних органів, в полі зору якого – те, що відбувається на дільниці.
Зі слів голови дільничної виборчої комісії Ольги Затерки, члени комісії на виборчій дільниці № 92 працювали в екстремальних умовах. На це вплинуло і те, що два члени комісії від БЮТ просто не з’явились на дільниці. Але, попри це, Ольга Затерка зазначила, що головний пріоритет дільничної виборчої комісії – зафіксувати волю виборців, надати можливість проголосувати якомога більшій кількості людей.

 

У ході голосування голова та члени комісії виборчої дільниці пильнували й за тим, щоб виборчий процес відбувався законно. Коли до дільниці завітала мама з маленькою дитиною, яка тримала прапорець з символікою однієї з партій, Ольга Затерка відразу ж запропонувала прибрати його з метою недопущення агітування за жодного з кандидатів.

 

Юлія ПУСТОВІТ
Фото автора

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ