На крилах Віри, Надії, Любові

Культура, Новости

  23 Фев , 2010

Коли надворі лютує останній місяць зими, складається враження, що до весни далеко. Але наперекір природі сонце так сяяло, що здавалося, начебто сніг, який напередодні випав, теж радіє від світла, яке дарують сонячні промені. Саме тоді, 16 лютого, у Миколаївському обласному художньому музеї імені Василя Верещагіна відбулось відкриття спільного творчого проекту Інни Мяло та Бориса Соркіна під назвою «Вера, Надежда, Любовь».

 

Цей проект для Миколаєва – як свіжий подих, овіяний наближенням весни. Над виставкою працювали дві різні людини: миколаївська художниця Інна Мяло та головний енергетик області Борис Соркін. У кожного з них – свій характер, свої вподобання та професійні успіхи, різні життєві шляхи. Проте їх обох поєднала ця виставка, приурочена до Дня всіх закоханих. Незважаючи на те, що сьогодні існують різні думки щодо цього свята, вважається, що День святого Валентина все ж несе енергетику доброти та щастя.

 

У художніх фотографіях голови правління ВАТ «Миколаївобленерго» Бориса Соркіна – лірична емоційність. Виставка фоторобіт стала для автора третьою і складається переважно з портретів молоді та дітей, а також фотографій квітів. Тобто, хто сказав, що техніка і творчість несумісні? Безперечно, серед нас є багато талановитих людей, з яких окремі можуть навіть не здогадуватися про свої можливості у різних професійних сферах і не знати про творчий потенціал, який лише треба розкрити.

 

Фотографує Борис Соркін з натхненням і відданістю тому, що робить. З посмішкою на обличчі він ділиться своїми враженнями: «Роботи були підібрані відповідно до теми виставки – «Вера, Надежда, Любовь», яка уособлює очікування весни. Мета фотографій – підвищити настрій жителям Миколаєва в цілому. З миколаївською художницею Інною Мяло ми вирішили показати можливість приєднатися до «порталу позитивного настрою».

 

Фотографії Бориса Владиславовича відображають життя у його прекрасних проявах. Особливо привертають увагу роботи, які передають яскраві людські емоції. Мабуть, усе це завдяки тому, що автор вміє помітити головні моменти в житті людей, такі прості і такі незабутні водночас. На фотографіях «Вечірній аванс», «Любов та спорт», «Не відволікайся» зображено закоханих, які виражають свої почуття. «Зайчику мій» – чудове фото, яке демонструє батьківську любов до сина.

 

Деякі портрети були виконані у різних країнах та містах: фото «SMS: любий, мені здається, я вагітна» – в Хорватії, «Двоє та велосипед» – у Гамбурзі, «Я не чарівниця, я тільки навчаюсь» – у Венеції та інших куточках планети. Не можна залишити поза увагою і фотографії квітів. «Подих весни», «Посеред гучного балу», «Рожеві мрії», «Букет білої петунії», «В очікуванні весни» – всі роботи сповнені краси, а ти бачиш перед собою живі квіти, забуваючи, що вони просто зображені на фотографії.

 

Але повернемось до особистості Інни Мяло. Сама художниця в день відкриття виставки, який співпав з днем її народження, як одна з «головних героїнь» творчого проекту, посміхаючись, приймала вітання від гостей, тримаючи в руках оберемок тюльпанів. Для Інни Мяло це вже сімнадцята виставка її робіт. Миколаївський художник Костянтин Головін привітав з відкриттям виставки її авторів та усіх присутніх і підкреслив: «Персональна виставка – це завжди велике свято, а якщо ювілей – подвійне свято. У будь-якого художника творчий шлях дуже складний, тому що митець штурмує свою вершину один. Гадаю, що у Інни Мяло її головні роботи ще попереду».

 

Звичайно, з творчістю художниці Інни Мяло миколаївці вже знайомі. Варто лише згадати серію робіт живопису «Разговор с Ангелом-хранителем», споглядаючи які, долучаєшся до світу таємничості, осягнення сутності життя через взаємодію з янголами. Були представлені роботи Інни Олегівни Мяло і з відомої серії «Путь к себе». А ось її матрьошки взагалі можуть полонити раз і назавжди: ну як не задивитись на ці личка із зеленими очима та довгими віями? Крім того, на виставці можна було побачити батики, панно та венеціанські маски мисткині.

 

Прихильність завойовують і чарівні живописні роботи, на яких зображена природа: «Кінбурн. Дорога серед маслин», «Кінбурн. Дорога в степу», «Натюрморт з помаранчевими квітами», «Миттєвість літа» та інші. Поглянувши на них, згадуєш одні з найпрекрасніших моментів життя й ніби опиняєшся серед живої природи.
На виставці також були представлені картини дітей з образотворчої студії «Майстер-клас». У цій студії Інна Мяло навчає своїх вихованців, долучаючи їх до світу прекрасного. «Творча мама» вручила своїм дітям дипломи і подарунки, а всім цінителям її творчості, які морально підтримують художницю і допомагають їй, а також беруть активну участь у роботі студії, – подарувала троянди та кульки у вигляді сердечок.

 

Юлія ПУСТОВІТ
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ