На заваді наркобізнесу

Новости, Право

  13 Фев , 2010

Досвід уживання наркотичних препаратів людством іде в глиб століть і має дуже давню історію. Чоловіку, що впав у наркотичну залежність, необхідно вже постійно підтримувати свій організм у стані ейфорії, а для придбання чергової дози наркоман може піти багато на що. Часто такі пошуки носять і кримінальний характер.

 

Співробітники по боротьбі з незаконним обігом наркотиків УМВС України в Миколаївській області ведуть постійну боротьбу з незаконним виробництвом, виготовленням, придбанням, зберіганням, перевезенням, пересиланням і збутом наркотичних засобів, вживають заходів щодо попередження наркоторгівлі, виявлення й припинення злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків.

 

Протягом 2009 року по Миколаївській області правоохоронцями задокументовано 459 збутів, 138 притоноутримань, 20 схилянь неповнолітніх до вживання наркотиків та 5 фактів утримання нарколабораторій. У процесі роботи щодо встановлення та перекриття каналів надходження наркотиків, припинення діяльності наркозбувальників, органами внутрішніх справ Миколаївської області ліквідовано 11 міжрегіональних каналів цього злочинного бізнесу. Також знешкоджено 3 міжнародні канали надходження наркосировини. Взагалі протягом 2009 року правоохоронцями вилучено 284,2 кг наркотичних засобів, що за цінами чорного ринку становить 5,35 млн. гривень.

 

На теперішній час актуальним залишається питання накладення арешту на майно наркоділків. Так, за 12 місяців 2009 року сума накладеного арешту на майно наркозбувальників по області становить понад 784,9 тис. гривень.
Упродовж минулого року приділялась увага відпрацьовуванню розважальних закладів на предмет викриття там фактів незаконного обігу наркотиків, задокументовано 26 порушень антинаркоманійного законодавства, порушено 14 кримінальних справ, складено 12 адміністративних протоколів, направлено 8 офіційних попереджень керівникам закладів та 10 подань до органів виконавчої влади.

 

З початку 2010 року вже виявлено 189 наркозлочинів, задокументовано 48 збутів, 14 фактів притоноутримання, 6 схилянь до вживання наркотиків, у т. ч. 4 схиляння неповнолітніх. Притягнуто до кримінальної відповідальності 81 особу за скоєння наркозлочинів, у т. ч. 15 наркозбувальників, заарештовано 12 наркозлочинців, з яких 7 здійснювали торгівлю наркотичними засобами. Вилучено з нелегального обігу 4 кг 685 г наркотичних засобів.

 

Марина ХЕРОВИМЧУК, ВЗГ УМВС України в Миколаївській області

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ