Негода відступила

Новости, Общество

  27 Фев , 2010

11–13 лютого, коли із зимою прощалися на різноманітних театралізованих дійствах, проводжаючи Масляну, Новоодещина вкотре потерпала від негоди. Сильний вітер, дощ із мокрим снігом при мінусовій температурі, ожеледь ускладнили й без того непросту ситуацію в населених пунктах району, багато з яких залишилися без світла, а деякі взагалі опинилися відрізаними від світу.

 

Пориви вітру до 20 метрів за секунду спричинили перемети на дорогах, де й до того важко було проїхати. Довершила справу ожеледиця. Тож автотранспортне сполучення автошляхами Єланець – Арбузинка та до всіх населених пунктів району було припинено. До того ж не витримали додаткової ваги зледенілі дроти, внаслідок чого без струму залишилося 19 сіл.
Тож невідкладно було створено районний штаб із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Керівництво району чергувало на робочих місцях цілодобово, організовуючи роботу різних служб, місцевих рад на боротьбу зі стихією.

 

Насамперед усі сили було спрямовано на визволення зі снігових пасток транспорту на трасах Єланець – Арбузинка та Миколаїв – Улянівка та надання допомоги водіям і пасажирам. На місце заторів направили чотири бульдозери місцевих підприємців, техніку філії «Новоодеський райавтодор», караул райвідділу ГУ МНС України на чолі з в.о. начальника В.В. Нечипоренком, співробітників РВ УМВС (начальник О.П. Когляк). Увесь транспорт було визволено зі снігового полону. Десятеро пасажирів рейсового автобуса «Миколаїв – Братське» евакуювали, надали нічліг і нагодували в центральній районній лікарні. Тут уже чуйність і відповідальність виявили медпрацівники під керівництвом головного лікаря району М.М. Коваленка.

 

Силами працівників Новоодеського та Єланецького райавтодорів (начальники В.О. Кириченко, І.Д. Працюк), які трудилися цілодобово, забезпечено проїзд автотранспорту на трасах Миколаїв – Улянівка і Єланець – Арбузинка. Суттєву допомогу в забезпеченні проїзду до населених пунктів надало будівельно-монтажне управління № 6 БМФ «Укргазпромбуд» (начальник Р.В. Панченко).
Поставившись до важкої ситуації із розумінням, начальник ВАТ «Миколаївоблавтодор» В.Л. Махонько на наше прохання виділяв і додаткову спеціальну техніку, і пальне, і посипні матеріали.

 

В умовах бездоріжжя головна роль у забезпеченні життєдіяльності населених пунктів випала сільським головам. І вони успішно справилися з нелегким завданням – організували роботи з розчищення доріг на територіях сільських рад, під’їзних доріг, залучивши техніку й механізаторів сільськогосподарських товариств, фермерських господарств, вишукуючи пальне. Загалом з 11 до 16 лютого на боротьбу зі снігом у селах району щодня було задіяно 26 одиниць техніки і 40 осіб.

 

Сумлінно, зранку до пізньої ночі працювали на відновленні ліній електропередач енергетики (начальник філії А.О. Дьомін). В умовах аварійної обстановки голова правління ВАТ ЕК «Миколаївобленерго» Б.В. Соркін видав наказ про роботу філії в Новоодеському районі без вихідних, а також направив на Новоодещину додаткові бригади електриків із м. Миколаєва, Березнегуватського, Снігурівського і Новобузького районів. У зв’язку з відсутністю проїзду до населених пунктів і ліній електропередач на допомогу філії прийшли електрики господарств, ветерани галузі, зв’язківці – словом, усі, хто знається на цій справі.

 

І минулої суботи електроенергію було подано в останнє село – Київське. Сюди спеціалісти філії ВАТ ЕК «Миколаївобленерго» дісталися завдяки рятувальникам. Начальник обласного управління ГУ МНС України М.І. Поступальський на прохання райдержадміністрації неодноразово надавав спеціальну потужну техніку для проведення рятувальних дій і розчистки доріг у нашому районі. Ми щиро вдячні усім обласним і районним службам, які зробили все можливе, аби наш район увійшов у нормальний ритм життя.

 

С. ТОВАРНИЦЬКИЙ, голова Новоодеської райдержадміністрації

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ