Ні – героїзації Бандери. Так – чесним виборам!

Новости, Официально

  4 Фев , 2010

Під цими гаслами проходила позачергова сесія обласної ради

Нещодавній Указ Президента України про присвоєння С. Бандері звання Герой України буквально розколов українське суспільство. В одній частині країни цю звістку сприйняли вельми радісно, нарікаючи лише на певну запізнілість цього «декрету», в іншій – вона викликала суцільне обурення та повне неприйняття, особливо з боку безпосередніх учасників тих полум’яних літ – ветеранів Великої Вітчизняної війни. Тож не дивно, що це резонансне рішення очільника держави обговорили на своїй позаплановій сесії і депутати обласної ради – повноважні представники громади Миколаївщини. У порядок денний XXXIV позачергової сесії обласної ради, що відбулася 2 лютого під головуванням голови обласної ради Тетяни ДЕМЧЕНКО, ввійшли також пункт щодо необхідності дати відсіч загрозі демократичному проведенню другого туру президентських виборів та питання бюджетних колізій.

 

Варто зазначити, що позачергову сесію обласної ради проігнорували депутати від пропрезидентської фракції – «Народний Союз «Наша Україна» (це й не дивно), а також біло-«сердечні» депутати (чим, на мою думку, виявили свою справжню сутність щодо порушених проблем). Щоправда, на початку засідання депутат від БЮТ Ярослав Індиков запропонував не затверджувати порядок денний, але його спроби виявилися марними, адже план роботи позачергової сесії вже був затверджений на президії, й ніхто міняти його не збирався. Відтак пан Індиков разом зі своїми нечисленними однодумцями демонстративно залишив сесійну залу. Втім на кворум заходу це аж ніяк не вплинуло: понад 70 депутатів, що залишилися у сесійній залі, виявили завидну солідарність в обговоренні актуальних питань та прийнятті відповідних рішень.

 

На початку своєї роботи депутати обговорили ситуацію, що склалася напередодні другого туру президентських виборів.

 – Що роблять у нас ці грузинські «ополченці»? – риторично запитав з трибуни керівник фракції Партії регіонів Ігор Дятлов. – Ті, що громили мирні демонстрації в Тбілісі, ті, що намагалися організувати безлади під час останніх президентських виборів у Білорусі. Ті, що вже сьогодні під «кришею» посвідчень відомих видань 17 січня зривали вибори в Луганській і Донецькій областях.
Водночас, як зауважив депутат, чинна влада або зовсім не вживає ніяких заходів для поліпшення ситуації, або тільки удає, що щось робить. «Але ми не будемо сидіти склавши руки, – застеріг керівник фракції Партії регіонів. – Разом з усією громадою Миколаївщини ми дамо жорстку відсіч усім тим, хто вирішив відібрати в нас останнє – наше право на Свободу, свободу вибору».

 

Підтримали заклик Ігоря Дятлова й інші промовці – Лариса Шеслер (ПСПУ), Олександр Усенко (КПУ), В’ячеслав Рукоманов і Олена Омельченко (Партія регіонів). Вони навели чимало прикладів того, як офіційні структури потурають кандидату від влади і утискають прибічників лідера опозиції. Всю свою стурбованість щодо можливості незаконного втручання у процес виборів Президента України з боку представників інших держав та заклик щодо недопущення подібних «сценаріїв» депутати виклали у своєму Зверненні до вищих посадових осіб України, центральних органів влади, силових структур, а також до Парламенту Грузії, Парламентської Асамблеї Ради Європи та міжнародних правозахисних організацій.

 

Не менш емоційним було й обговорення проекту Звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських рад про присвоєння Степану Бандері звання Герой України та вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті.

 

Доповідач з цього питання – депутат обласної ради від Партії регіонів, редактор газети «Рідне Прибужжя» Микола Машкін – влучно назвав сумнозвісний Указ Президента В. Ющенка «плевком в лицо Юго-Востоку».

 

– Цей крок, – сказав М. Машкін, – я розцінюю як наругу над пам’яттю наших солдатів. І саме з мовчазливої згоди президента, який іде, здійснювалися святотатства над могилами радянських воїнів. Ініціатива про необхідність прийняття цього звернення належить не тільки фракції Партії регіонів, а й депутатам від Комуністичної партії та ПСПУ. Загалом більшість населення Миколаївської області розділяє нашу точку зору, це, зокрема, видно по кількості відвідувачів нашої редакції.

 

Не приховували свого обурення й інші промовці.

 

– Я відношу себе до покоління дітей війни, – сказала комуністка Алла Могилевська. – Мій батько-політрук загинув ще у перші дні війни. І коли я взнала про присвоєння звання Герой України Бандері і Шухевичу, то на душі стало так страшно і прикро. Прикро за тих, хто лежить у братських могилах, за тих, хто помер від ран. Як можна присвоювати такі високі звання тим, хто стріляв у спини нашим батькам і дідам?..

 

На переконання А. Могилевської, новообраний Президент України повинен мати мужність відмінити ці укази.

 

На завершення своєї роботи депутати підтримали Звернення до Верховної Ради України та Генеральної прокуратури України щодо грубих порушень бюджетного законодавства України (тексти всіх трьох звернень, ухвалених на позачерговій сесії, друкуються у сьогоднішньому номері «РП»)..

 

Андрій ТЮРІН
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ