Новодмитрівка змінила курс

Конфликт, Новости

  4 Фев , 2010

3 лютого у селі Новодмитрівка Новобузького району відновлено роботу дошкільного навчального закладу «Капітошка». Будівлю введено в експлуатацію після реконструкції аварійної споруди корпусу школи, який через його незадовільний стан давно не використовувався.
На цю подію жителі села Новодмитрівка Новобузького району чекали 15 років. Їх сподівання справдилися лише завдяки дії на Миколаївщині обласної Програми реконструкції та відновлення аварійно небезпечних будівель дошкільних навчальних закладів, яка обласною радою п’ятого скликання була розроблена і
прийнята у 2006 році.

 

На реконструкцію будівлі і відновлення роботи дитсадка затрачено з різних джерел фінансування (обласного, районного, місцевого бюджетів та спонсорська допомога) кошти у сумі понад 620 тисяч гривень, з них півмільйона надійшло з обласного бюджету.
В урочистостях з нагоди відкриття на території Новомихайлівської сільської ради ще одного дошкільного навчального закладу взяли участь: голова обласної ради Т. В. Демченко, депутати обласної ради (фракція Партії регіонів) В. М. Рукоманов, В. В. Лагодієнко, голова районної ради В. Г. Терзієва, депутати районної ради та сільські голови Новобузького району, будівельники, спонсори, жителі села.

 

…Сильна хуртовина учора не на жарт зіпсувала погодні умови. Але новодмитрівці вирішили, що негода не повинна стати причиною, щоб відміняти довгождане свято. І тепло одягнені малюки разом з матусями вранці вперше у своєму житті переступили поріг дитсадка.
«Капітошка» – результат наполегливої праці і колективного внеску багатьох людей. Тож Новомихайлівський сільський голова Валентина Володимирівна Близнюк доземно дякувала кожному, хто причетний до цієї доброї справи.

 

Вона також поділилася з земляками спогадами про те, як три роки тому голова обласної ради поцікавилася у неї про найболючіші проблеми на території кожного з чотирьох населених пунктів їх сільської ради.
Серед інших проблем сільський голова тоді назвала відсутність дошкільного навчального закладу у відділковому селі Новодмитрівці, мало сподіваючись, що Т. В. Демченко на це зверне увагу. Адже її вирішення потребувало чималих коштів. При тому у центральному селі є дитсадок. Але довідавшись від В. В. Близнюк, що колись тут теж був дитсадок, та ще один із кращих у районі, – голова обласної ради завірила її, що зробить усе можливе, аби відновити його роботу. І нині цей результат, як кажуть, наяву.

 

Тетяна Василівна від імені обласної ради вручила кращим трудівникам Почесні грамоти, а відновлення роботи дошкільного навчального закладу назвала подією неординарною не лише для Новобузького району, а й усієї області. Тішить те, що розширення мережі закладів дошкільної освіти сьогодні стало на Миколаївщині тенденцією. Загалом за останні роки близько двох тисяч малюків додатково охоплено дошкільною освітою. На відновлення роботи дитсадків залучено з різних бюджетів майже 30 мільйонів гривень. Це підтверджує, наскільки актуальним було прийняття обласної Програми реконструкції та відновлення аварійно небезпечних будівель дошкільних навчальних закладів.

 

Головним ентузіастом відродження соціальної сфери у Новодмитрівці люди назвали депутата обласної ради, директора ПП «Вікторія» В. В. Лагодієнка. За його найактивнішої участі у відділковому селі в останні три роки відновлено роботу ФАПу, клубу, а нині – дитсадка.
Віктор Володимирович Лагодієнко подякував кожному з тих депутатів обласної ради фракції Партії регіонів, які задля своєчасної здачі «Капітошки» два роки направляли на цей об’єкт і свої так звані депутатські кошти.
Та й на новосілля фракція Партії регіонів зробила для дитсадка чимало цінних подарунків. Крім того, депутати обласної ради привезли на свято солодощі, іграшки.

 

…Більше тридцяти малюків з Новодмитрівки та сусідньої Анастасівки відтепер стали повноцінними господарями чудової будівлі. Тут усе нове, сучасне, добротне: і меблі, і посуд, і сама споруда.
Власне, у відділковому селі основна соціальна інфраструктура за короткий проміжок часу відроджена. Це радує і дає право сподіватися, що тяжкі роки занепаду – позаду. Село змінило курс на щасливе життя!

 

Прес-служба обласної ради
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ