Обласна рада інформує від 23.02.2010

Официально

  23 Фев , 2010

На минулому тижні голова обласної ради Тетяна Демченко, як заступник представника України у Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи, брала участь у засіданні Інституційного комітету Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, яке проходило у м. Утрехт (Нідерланди).

 

На порядку денному розглядалися питання стану місцевої демократії у ряді європейських країн, зокрема акцентувалася увага на мовному аспекті представників національних меншин.
Зазначалося, що ігнорування мовного питання значної частки населення країни, які є представниками інших національностей, насамперед засвідчує про слабкість демократичних процесів її суспільно-політичного розвитку. Особливо активно йшло обговорення цієї тези зі сторони російської делегації. Адже у багатьох європейських країнах росіяни посідають чільне місце у національному складі корінного населення цілих регіонів. Та їх демократичні мовні права залишаються конституційно неврегульовані.

 

Щодо Резолюції по Україні з цього питання, то Комітет Конгресу констатував, що демократія в Україні має місце. Як підтвердження – виборні процеси.
Тетяна Василівна також брала участь у засіданні Робочої групи з питань міжрегіонального співробітництва (де акцентувалася увага на розвитку міжрегіональних відносин).

 

Зокрема 17 лютого у м. Страсбург (Франція) Т.В. Демченко взяла участь у засіданні Робочої групи з питань міжрегіонального співробітництва в Європі Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи.
Разом з іншими, Робоча група розглядала і питання презентації проекту секретаріату Конгресу для Чорноморського Єврорегіону, що безпосередньо стосується і Миколаївської області.

 

18 та 19 лютого 2010 року за участі заступника голови обласної ради В.В. Пащенка відбулися засідання постійних комісій обласної ради з питань депутатської діяльності, етики, захисту прав громадян, боротьби зі злочинністю та корупцією (голова комісії – С.В. Дергунов) та з питань аграрної політики, земельних відносин, сільського будівництва та соціального розвитку села (голова комісії – В.І.Ключник).

 

Члени постійних комісій вивчили сесійні та профільні питання. Зважаючи на складну ситуацію із наявністю фінансового ресурсу у місцевих бюджетах, депутати вирішили підтримати пропозиції щодо винесення на розгляд XXXV сесії обласної ради питань щодо внесення змін та доповнень до цілого ряду обласних Програм.

 

Беручи до уваги низький рівень фінансування з державного бюджету таких заходів, як придбання спецавтотранспорту для інвалідів з ампутацією обох ніг та шкільних автобусів для сільських шкіл області, члени комісій підтримали пропозиції стосовно продовження терміну дії таких обласних програм, як «Безбар’єрна Миколаївщина» і «Шкільний автобус», а також Програми реконструкції та відновлення аварійно небезпечних будівель дошкільних навчальних закладів сільської місцевості. Депутати наголосили, що такі соціально-орієнтовані програми повинні бути підкріплені фінансовим ресурсом з обласного бюджету.

 

Напередодні відзначення 65‑ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні депутати обласної ради особливо занепокоєні питанням передачі пам’ятки історії та монументального мистецтва – «Курган Слави» у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області. Незважаючи на те, що вже двічі на сесіях розглядалося це питання, обласна рада наполягає на його прийнятті у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області. Однак питання не вирішується відповідними органами виконавчої влади, тому комісії обласної ради вимагають від відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації вжиття негайних заходів щодо виконання вищезгаданого рішення обласної ради. Подальше затягування процесу вирішення цього питання депутатський корпус обласної ради вважає ганебним у рік святкування 65‑ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

 

Миколаївський район

 

У сходці жителів села Ковалівки взяли участь депутати, працівники виконавчого апарату районної ради та представники виконавчого комітету сільської ради.
Нагальним питанням, яке виносилося на обговорення, – було централізоване водозабезпечення населеного пункту.

 

Для його вирішення, за підтримки народного депутата України М.П. Круглова, представники від районної організації Партії регіонів урочисто вручили насосно-силовий агрегат та пульт управління «Каскад», які забезпечать безперебійну подачу води до будинків мешканців центральної частини села Ковалівки.

 

***

 

З метою контролю за використанням коштів обласної та районної субвенцій, виділених на соціально-культурний розвиток, депутати районної ради і працівники виконавчого апарату районної ради вивчали стан об’єктів на території Кіровської та Безводненської сільських рад і надали фахові висновки для подальшої роботи.

 

Снігурівський район

 

 

Протяжність комунальних доріг у районі сягає понад 440 кілометрів та не менше 160 – це дороги, які перебувають на балансі філії «Снігурівський райавтодор». Снігові заметілі завдали чимало клопотів районній владі, органам місцевого самоврядування. Оперативному штабу декілька разів доводилося працювати в екстремальному режимі, вживаючи неординарних заходів, спрямованих на усунення перешкод у дорожньому сполучення між населеними пунктами.

 

Найбільше потерпіли від заносів головні шляхові артерії на території Киселівської, Центральної, Новокиївської, Краснознам’янської сільських рад. Адже тут кучугури снігу сягали півтора і більше метрів заввишки. Подекуди навіть бульдозери, направлені на розчищення доріг, були безсилими перед сніговими фортецями.

 

Аналізуючи сердиті витівки природи, принагідно згадати й про те, які труднощі виникли і з доставкою бюлетенів на виборчі дільниці, а згодом не менш серйозні проблеми і з їх вивезенням. Пробитися до «Краснознам’янського куща» зміг тільки потужний автомобіль-всюдихід «Урал», виділений керівництвом НПС «Снігурівське», а також було залучено спеціальну техніку аж з Южноукраїнська.

 

Районна влада висловила найщирішу вдячність усім, хто взяв найактивнішу участь у ліквідації наслідків снігопаду. Зокрема це колективи: Управління каналів Інгулецької зрошувальної системи (керівник, депутат районної ради Олександр Миколайович Братченко); Снігурівського управління водного господарства (керівник Юрій Васильович Черенков); нафтоперекачувальної станції «Снігурівка» (керівник Максим Васильович Доскоч); філії «Снігурівський райавтодор» (керівник Сергій Феодосійович Кіндер); Снігурівської філії ВАТ ЕК «Миколаївобленерго» (керівник Сергій Вікторович Кулажкін). Велика подяка також депутату районної ради, директору ПОСП «Суворова» Петру Михайловичу Кугляру; депутату районної ради, директору ПОСП «Свобода» Степану Дмитровичу Гошві; керівнику ПОСП «Дружба» Володимиру Карповичу Крохмалю, керівнику ДП «Південне» Олександру Івановичу Лаврухіну; керівникам підприємств «Ольвіялатінвест», «Агросвіт», «Біоленд», голові фермерського підприємства «Нива» Олександру Івановичу Єрмолаєву; депутату районної ради, голові фермерського господарства Миколі Миколайовичу Номировському; ПП Мураля.

 

Особлива вдячність мешканцям сіл Киселівка та Новогригорівка (Херсонська область) Юрію Івановичу Поспєлову і Павлу Анатолійовичу Згурському відповідно, які власними тракторами день і ніч розчищали дороги.
Районна влада закликає також місцеві ради ретельно підготуватись і до можливих повеней. Краще належним чином підготуватися, ніж недооцінити можливу загрозу.

 

Прес-служба обласної ради

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ