Обласна рада інформує від 25.02.10

Официально

  25 Фев , 2010

23 лютого на Миколаївщині відбулися урочисті заходи з нагоди Дня захисника Вітчизни. Миколаївці вшанували мужність і героїзм захисників Вітчизни покладанням квітів до Меморіального комплексу на честь 68‑ми Героїв‑десантників загону К. Ф. Ольшанського.

* * *

З нагоди Дня захисника Вітчизни в обласному Палаці культури міська рада ветеранів провела зустріч фронтових друзів клубу «Переможці». Ветеранів зі святом тепло привітала голова обласної ради Т. В. Демченко. Зокрема Тетяна Василівна зазначила, що традиційно у нашій країні 23 лютого кожна родина вшановує як чоловіче свято. Це свято офіцерів і солдатів, учасників бойових дій на фронтах Великої Вітчизняної війни, і солдатів нинішньої української армії. День захисника Вітчизни у календарі свят – це і низький уклін ветеранам усіх поколінь, ветеранам Великої Вітчизняної війни за їх ратний і трудовий подвиг, за мирне небо над головою, за можливість бути вільними, працювати на благо своєї Вітчизни.
Депутати обласної ради приділяють належну увагу вшануванню подвигу воїнів‑визволителів, військово‑патріотичному вихованню молоді. Прийнято цілу низку рішень обласної ради, спрямованих на підтримку ветеранів.
Голова обласної ради подякувала членам клубу «Переможці» за їх подвиг у роки війни та побажала гарного самопочуття, родинного тепла та затишку, надії, оптимізму.

* * *

Постійні комісії обласної ради та робочі групи з підготовки низки важливих питань для розгляду депутатами на засіданнях постійних комісій – продовжують свій напружений передсесійний темп.
У роботі профільних комісій беруть участь голова обласної ради Т. В. Демченко, заступник голови обласної ради В. В. Пащенко.
На засіданні постійної комісії обласної ради з питань планування, бюджету, фінансів та інвестицій (голова комісії О. М. Смирнов) досить ретельним і виваженим був розгляд питання «Про пропозиції до проекту обласного бюджету Миколаївської області на 2010 рік».
Розглянувши рекомендації профільних постійних комісій обласної ради щодо пропозицій про внесення змін та доповнень до діючих обласних цільових програм, ініціативи по заходах соціальної спрямованості для врахування при формуванні проекту обласного бюджету Миколаївської області на 2010 рік, депутати констатували, що розробка та затвердження цільових програм – це відповідальний творчий процес, який вимагає системного підходу, серйозного обговорення, узгодження з пріоритетними напрямками регіональної політики.
Постійна комісія рекомендувала облдержадміністрації спільно з профільними комісіями обласної ради здійснити аналіз якості діючих програм, внести пропозиції щодо оптимізації їх кількості з урахуванням актуальності завдань, значущості кінцевого результату, необхідності підвищення соціальних стандартів та наявності фінансового ресурсу.
Рекомендовано облдержадміністрації серед інших передбачити:
видатки на утримання соціальних центрів нового типу, центру обліку бездомних громадян, громадських організацій ветеранів, воїнів‑інтернаціоналістів, політв’язнів та репресованих, чорнобильців, волонтерів, жертв нацизму, інвалідів, обласного центру «Спорт для всіх», фінансову підтримку Ради національних товариств;
кошти в сумі 300 тисяч гривень на співфінансування реалізації корпоративного проекту «Впровадження системи повної переробки твердих відходів з отриманням альтернативних видів палива територіальними громадами Миколаївської області» за участю обласної ради, що став переможцем Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2009 року;
обсяг субвенції з обласного бюджету міст і районів на виконання депутатами обласної ради доручень виборців, для поліпшення матеріально-технічного стану установ освіти, охорони здоров`я, культури згідно з програмами, затвердженими обласною радою на 2010 рік тощо.
Особливе пожвавлення на засіданні викликало обговорення і розгляд питання «Про невиконання рішення обласної ради від 11 грудня 2009 року № 5 «Про виконання вимог Бюджетного регламенту обласної ради в частині формування обласного бюджету Миколаївської області на 2010 рік» та хід виконання рекомендацій постійної комісії обласної ради від 3 грудня 2009 року з цього питання».
Постійна комісія констатувала, що облдержадміністрація не виконує рішення обласної ради від 11 грудня 2009 року «Про виконання Бюджетного регламенту обласної ради в частині формування обласного бюджету Миколаївської області на 2010 рік». Такий підхід відсторонює обласну раду від участі у формуванні основного фінансового документа області, не дозволяє депутатам обласної ради завчасно вивчити обґрунтування можливостей вирішення проблемних питань, займати виважену позицію при розгляді основних показників соціально-економічного розвитку тощо.
Відтак депутати рекомендували облдержадміністрації надати звіт про виконання обласного бюджету Миколаївської області за 2009 рік; інформацію про попередній прогноз доходів обласного бюджету Миколаївської області на 2010 рік; інформацію про виконання у 2009 році затверджених показників соціально-економічного розвитку області та проект рішення обласної ради про прогнозні показники соціально-економічного розвитку Миколаївської області на 2010 рік.
Депутати наполягають на отриманні інформації про обсяг кредиторської заборгованості по обласному бюджету, що виникла на 1 січня 2010 року через невиконання управлінням Держказначейства платежів за фактично виконані роботи, та пропозиції стосовно шляхів врегулювання зазначеної проблеми.
Запропоновано облдержадміністрації надати пропозиції по пріоритетності та обсягах фінансування діючих програм, обґрунтовані зауваження до переліку програм, запропонованих профільними постійними комісіями обласної ради, що потребують внесення змін та продовження термінів дії.
Серед факторів, які не роблять честі сумлінному посадовцю (а згідно з чинним законодавством лише такі мають в Україні право обіймати керівні посади) та завдають шкоди нормальній роботі задля добробуту обласної громади, – депутати назвали негативну практику ігнорування певними посадовими особами запрошення на засідання постійної комісії.
Постійна комісія обласної ради з питань планування, бюджету, фінансів та інвестицій розглянула та підтримала звернення Ковалівської сільської ради Миколаївського району щодо передачі у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області меморіального комплексу у с. Ковалівка.
На засіданні схвалено необхідність розгляду питання щодо надання згоди на прийняття цього об’єкта у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області на ХХХV сесії обласної ради.
Облдержадміністрації запропоновано до засідання президії обласної ради підготувати проект рішення обласної ради з цього питання, визначивши балансоутримувача меморіального комплексу тощо.
Депутатами підтримано звернення Миколаївської обласної ради фізкультурно-спортивного товариства «Україна» щодо передачі у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області нерухомого майна, розташованого за адресою: Миколаїв, вул. Спортивна, 17.
23 лютого за участю голови обласної ради Т. В. Демченко відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань промислової політики, транспорту, зв’язку та енергетики (голова комісії – В. П. Фукс).
Під час засідання депутати обговорювали питання, які планується винести на розгляд XXXV сесії обласної ради п’ятого скликання, а також ряд профільних питань комісії.
Серед сесійних питань особливу увагу члени комісії зосередили на процесі виконання заходів щодо розв’язання соціально-екологічних проблем, пов’язаних із завершенням будівництва Ташлицької ГАЕС. На засіданні комісії було зазначено про низький рівень завершення робіт та введення в експлуатацію об’єктів, які фінансувалися за рахунок цієї програми.
Така ситуація викликає занепокоєння у депутатського корпусу обласної ради, адже, окрім самого факту недобудови майже півсотні об’єктів, постає інше питання: якщо управління капітального будівництва
є замовником, то чому воно не в змозі забезпечити охорону цих довгобудів (поки не завершено всі роботи і об’єкт не має свого балансоутримувача)?
Також у депутатів виникло запитання до управління капітального будівництва по Ташлицькій програмі – хто саме вирішує першочерговість фінансування по тому чи іншому об’єкту програми, але чіткої відповіді по цьому питанню не було.
Як наслідок такої роботи управління – члени депутатського корпусу обласної ради не бачать результат вкладення коштів. Наприклад, за даними управління капітального будівництва облдержадміністрації із 35 об’єктів, профінансованих у минулому році за рахунок Ташлицької програми, тільки 6 введено в експлуатацію, ще 10 перебувають у стадії завершення робіт, а останні об’єкти – перехідні, тобто такі, які потребують додаткових коштів для завершення робіт.
А всього таких перехідних об’єктів, будівельні роботи по яких фінансувалися за всі роки дії програми, на сьогодні назбиралося майже 50. Одними з яскравих прикладів якості виконання робіт по програмі були у Доманівському районі: часткова руйнація об’єкта при проведенні реконструкції Богданівської загальноосвітньої школи та погіршення стану будівлі після реконструкції Прибузького будинку культури. Але ж ці два об’єкти було профінансовано, і з кожним днем вартість робіт по завершенню реконструкції тільки зростає, а від управління капітального будівництва ніяких ініціатив щодо вирішення цих питань останнім часом не було.
Для своєчасного і ефективного використання коштів члени комісії рекомендували керівництву управління капітального будівництва ОДА провести інвентаризацію фактичного стану об’єктів незавершенного будівництва, які споруджувалися за рахунок коштів, виділених на будівництво Ташлицької ГАЕС у 2009 році та попередніх роках, та надати обласній раді інформацію про реальні строки здачі в експлуатацію та передачі на баланс (із зазначенням балансоутримувача) кожного соціально-екологічного об’єкта Ташлицької програми, будівництво яких розпочато з 2001 року, та дійсний стан використання коштів.
Під час обговорення питання стосовно внесення змін та доповнень до Програми соціально-економічного розвитку Миколаївської області на 2000–2010 роки «Миколаївщина-2010» депутати погодилися із висновками постійних комісій обласної ради щодо розгляду цього питання на сесії виключно після заслуховування звіту про виконання основних Показників соціально-економічного розвитку Миколаївської області у 2009 році, затвердження основних Показників для регіону у 2010 році та звіту про використання коштів, виділених обласною радою на приватизацію у 2009 році.
Крім цього, члени комісії рекомендували головному управлінню економіки облдержадміністрації надати інформацію стосовно виконання основних Показників розвитку за період, починаючи з 2006 року, а управлінню з питань майна комунальної власності облдержадміністрації – надати депутатському корпусу загальний перелік майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області із зазначенням їх балансоутримувачів.
Також управлінню з питань майна комунальної власності ОДА запропоновано здійснити інвентаризацію усіх об’єктів обласної комунальної власності і до цієї роботи залучити депутатів обласної ради.
Занепокоєння у членів комісії викликає той факт, що останнім часом значним чином погіршився стан лісосмуг та інших насаджень, у тому числі через відсутність їх власників: із 34 тисяч га лісосмуг області безхозними є 30 тисяч га. Для вирішення цієї проблеми члени комісії підтримали внесення змін до обласної Цільової програми «Ліси Миколаївщини на 2001–2015 роки» зі збільшенням фінансування цієї програми.
Досить тривалий час не може вирішитися проблема газопостачання смт Арбузинка, яка неодноразово розглядалася членами постійної комісії та виносилась на розгляд сесії обласної ради. Вже вкотре депутати констатували відверте небажання з боку обласної державної адміністрації вирішити цю проблему шляхом визначення обгрунтованої єдиної граничної ціни на підключення житлових будинків смт Арбузинка до розподільного газопроводу, як це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 1995 року
№ 135. Представники облдержадміністрації, які мали обрахувати єдину граничну ціну на підключення житлових будинків до розподільного газопроводу, не змогли дати чітке пояснення, чому це питання досі не вирішено, що не сприяє зняттю соціальної напруги серед мешканців Арбузинки.
Тому облдержадміністрації рекомендовано невідкладно вжити заходів щодо визначення фактичної вартості збудованих приватним підприємцем О. О. Щербиною газових мереж, виконати рішення обласної ради стосовно встановлення ціни на вищезазначену послугу та організувати роботу з виправлення зауважень Миколаївського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України щодо дотримання чинного законодавства про захист економічної конкуренції.
Депутатами зазначено, що ОДА не вжито заходів по організації вирішення питань, порушених депутатом обласної ради Е. С. Сейтхаліловим у депутатському запиті.
У разі подальшого зволікання з вирішенням цього питання депутати обласної ради пропонують вжити стосовно до обласної державної адміністрації усіх можливих заходів, визначених чинним законодавством.
Серед інших питань, які вивчалися постійною комісією, було і звернення районної влади щодо передачі у спільну власність територіальних громад міста, сіл Баштанського району незавершеного будівництва Привільненського газопроводу.
Члени постійної комісії одноголосно погодились передати у спільну власність міста, сіл Баштанського району незавершене будівництво Привільненського газопроводу, що дасть змогу у подальшому
газифікувати один із найбільших населених пунктів району.
На сьогодні вже побудовано 8,8 км і залишилось прокласти ще 7,7 км газопроводу. Роботи по добудові газопроводу проводитимуться за рахунок створеного із числа мешканців села кооперативу. Крім того, що для мешканців Привільного газифікація коштуватиме значно дешевше, ніж мешканцям Арбузинки, Баштанська районна та Привільненська сільська ради рішеннями сесій передбачили виділення на добудову газопроводу близько 500 тисяч гривень, що також зменшує вартість підключеня до газу для мешканців. На жаль, таких кроків назустріч людям ні Арбузинська селищна, ні Арбузинська районна ради не зробили.
Постійна комісія розглянула питання щодо виконання рішення сесії обласної ради стосовно передачі об’єктів соціальної інфраструктури ДП «Суднобудівний завод імені 61 комунара» у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області. Депутати зазначили, що обласна державна адміністрація зволікає із остаточним вирішенням питання передачі дитячого оздоровчого центру «Комунарівець», незважаючи на те, що всі необхідні погодження надані. Зволікання може призвести до пошкодження об’єктів із подальшим руйнуванням будівель.

 

Братський район

З нагоди Дня захисника Вітчизни за участю представників органів місцевого самоврядування, депутатів районної ради у районній бібліотеці для дітей проведено зустріч з юнаками, що служитимуть у Збройних силах України.
У програмі – цікаві конкурси та вікторини, тематика яких стосується історії військової служби. Наприкінці зустрічі усіх присутніх почастували солдатською кашею.

* * *

На засіданні шести постійних комісій, а також президії районної ради серед низки планових питань схвалено винесення на чергову сесію питання «Про оголошення 2010 року роком ветеранів Великої Вітчизняної війни» та передбачення коштів для додаткових фінансових виплат учасникам бойових дій.
До сесійної зали виносяться питання виконання ряду районних програм, серед яких районна Програма відновлення, модернізації та утримання об’єктів зовнішнього освітлення на 2007–2011 роки. На часі – хід підготовки сільськогосподарських підприємств району до весняно-польових робіт; стан температурного режиму та харчування дітей у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах Братщини.

 

Снігурівський район

З метою заохочення дітей до систематичного читання, вироблення в них навичок самостійної роботи з книгою, популяризації кращих творів української та світової літератури у Снігурівській районній гімназії проведено І етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України 2009–2010 навчального року».
На розгляд журі (у складі якого представники депутатського корпусу району) – презентація улюбленої книги. Юним книголюбам важливо було продемонструвати свою ерудицію, розуміння тексту, вміння його аналізувати.
Звання «Найкращий читач гімназії» отримали Олег Лисиця та Тетяна Євсюк. Найактивнішу участь у конкурсі взяли А. Пасічник, С. Кушнір, Ю. Гічун, А. Городенський, А. Мещеряков, В. Портний, А. Малиновський, С. Борщ, А. Жуков, С. Морозова та інші.

Прес-служба обласної ради

Сообщение:

*

НОВОСТИ