«Подібної практики більше не буде…»

Новости, Официально

  25 Фев , 2010

Більше тридцяти питань, які виносяться на XXXV сесію обласної ради пятого скликання, розглянули напередодні дві постійні депутатські комісії. 21 лютого відбулося засідання комісії з питань планування, бюджету, фінансів та інвестицій, а 22 лютого – з питань промислової політики, транспорту, зв’язку та енергетики.
Радник голови обласної ради Таміла Бугаєнко доповіла про внесення змін до обласної Програми реконструкції та відновлення аварійно небезпечних будівель дошкільних навчальних закладів сільської місцевості.
Як зауважила Таміла Іванівна, завдяки цій програмі останнім часом були відкриті 30 дитячих садків, у 20 почали працювати додаткові групи. Профільна комісія запропонувала виділити на ці цілі нинішнього року 4 млн. грн. Але голова комісії з питань планування, бюджету, фінансів та інвестицій Олександр Смирнов зазначив, що обласна рада вже три роки займається проблемами реконструкції та відновлення аварійно небезпечних будівель дошкільних навчальних закладів, але їх кількість не меншає. Часто виходить, що відновлені будівлі просто бувають непотрібні: або немає дітей, або у сільської громади не вистачає коштів на їх утримання.
Також Таміла Бугаєнко поінформувала про внесення доповнень до обласної Прогами «Шкільний автобус». На сьогодні в Миколаївській області існує потреба ще 76 автобусів.
Члени постійних депутатських комісій вирішили внести на розгляд сесії питання про оголошення 2010 року роком О. В. Суворова. В області проведено перший етап конкурсу на створення пам’ятника славетному полководцю. Цікаво, що участь у другому етапі візьмуть скульптори із Росії. Цей пам’ятник буде встановлено на Кінбурнській косі. На жаль, пам’ятник О. В. Суворову в Очакові сьогодні у плачевному стані: на ньому ще десять років тому відірвали прапор, розібрали ліхтарі, що стояли навкруги. Повноцінно відновити цей своєрідний ансамбль слід найближчим часом.
Внести зміни та доповнення до обласної Програми охорони довкілля та раціонального природокористування на 2000–2010 роки запропонував начальник державного управління охорони навколишнього природного середовища в Миколаївській області Валерій Богдан.
Провідний геолог Південно-Української гідрогеологічної експедиції Роман Слиш звернувся із пропозицією про надання згоди комунальному підприємству «Водопостачання м. Вознесенська» на отримання спеціального дозволу (ліцензії) на геологічне вивчення надр.
Заступник голови постійної комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку Олена Омельченко внесла на розгляд зміни до обласної комплексної Програми «Здоров’я нації», доповнення до комплексної Програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з обмеженими фізичними можливостями та осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і обласної Програми «Безбар’єрна Миколаївщина».
Згідно з Програмою «Здоров’я нації» планується передбачити у наступному році 1800 тис. грн. на третій етап фінансування ангіографа, 380 тис. грн. на придбання препарату Диспорт для обласної дитячої лікарні, 200 тис. грн. на придбання препарату Куросурф, 300 тис. грн. Миколаївському обласному госпіталю інвалідів Великої Вітчизняної війни (Первомайська філія) та субвенцію Миколаєву на лікування хворої О. В. Алпеєвої препаратом Такроклімус розміром 46 тис. грн.
Щодо Програми «Безбар’єрна Миколаївщина», то минулого року було придбано вісім автомашин з ручним керуванням, які було передано інвалідам-ампутантам обох кінцівок безкоштовно. На сьогодні потребують забезпечення спецавтотранспортом 20 інвалідів з ампутацією обох ніг. На придбання автомашин планується виділити 300 тис. грн.
В ознаменування 65‑ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні та 66‑ї річниці визволення України від фашистських загарбників пропонується на надання одноразової матеріальної допомоги учасникам бойових дій виділити 963 тис. грн., а на одноразову матеріальну допомогу сім’ям загиблих та інвалідам війни в Афганістані – 161 тис. грн.
Цілий блок питань на затвердження депутатськими комісіями представив начальник управління культури облдержадміністрації Михайло Димитров. Втім, якщо внесення змін до статутів Миколаївського державного вищого музичного училища та Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру пройшли без зауважень, то низку зауважень викликало питання передачі пам’ятки історії та монументального мистецтва «Курган Слави» у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області. Михайло Димитров зауважив, що управління культури просто не має права взяти на баланс «Курган Слави», бо немає відповідного підрозділу в управлінні. Його треба створювати, а це ще чотири штатні одиниці. Членів постійних комісій подібне пояснення аж ніяк не задовольнило, а голова обласної ради Тетяна Демченко резонно зауважила, що вся тяганина із «Курганом Слави» (до нього, до речі, додався ще й меморіал у Ковалівці, який місцева громада просто не в змозі утримувати) – звичайнісінький бюрократизм, небажання звертати увагу на дорогі всім миколаївцям святині.
– Хотіла б я побачити, як моментально зникли б усі проблеми, коли б «Курган Слави» передали одній конкретній людині, – констатувала Тетяна Василівна. – Одразу знайшлися б і можливості, і законні підстави.
Також начальник управління культури облдержадміністрації Михайло Димитров дав роз’яснення на депутатський запит депутата обласної ради А. В. Семенкова про витрачені кошти обласного бюджету на участь майстрів мистецтв та аматорських колективів Миколаївської області в заключному фестивалі мистецтв України.
Без зауважень розглянули депутатські комісії представлені начальником обласного управління освіти і науки Валерієм Мельниченком питання щодо передачі у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області об’єктів закладів освіти.
Депутати одностайно погодилися винести на розгляд сесії зміни до Програми розвитку фізичної культури та спорту на період до 2012 року, до статутів Миколаївської обласної інфекційної лікарні та обласного дитячого туберкульозного санаторію «Дубки». Рекомендовано призначити на посаду головного лікаря Миколаївського обласного центру «Здоров’я» Михайла Трофанюка.
А ось для широкого загалу уболівальників нашої області – новини невтішні. Як розповів начальник управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації Олександр Садовський, особисто він не бачить жодних механізмів фінансування подальшої реконструкції головної арени області – Центрального стадіону.
Депутатські комісії рекомендували до розгляду на сесії і багато інших питань, а зауваження викликали порушені управлінням з питань майна комунальної власності облдержадміністрації. Власне, депутати, за відсутності повноцінного діалогу, відмовились спілкуватись із начальником управління Юлією Кравченко. До того ж вирішили внести на розгляд сесії питання про відповідність Юлії Кравченко посаді, яку вона обіймає. Цілком логічно, що депутати не рекомендували виносити на розгляд сесії внесення змін і доповнень до Програми соціально-економічного розвитку Миколаївської області на 2000–2010 роки.
– Про що може йти мова, коли ми абсолютно не знаємо, як виконується програма, – з обуренням сказала голова обласної ради Тетяна Демченко. – Управління просить виділити на приватизацію об’єктів нинішнього року 130 тис. грн. Даруйте, ми ж не бачили жодного нормального звіту про приватизацію минулого року, про об’єкти комунальної власності, що перебувають в оренді. Складається враження, що це така собі абсолютна таємниця. Ще раз хочу підкреслити: практики попередніх років, коли обласна рада, тільки напередодні отримавши прогнозні показники соціально-економічного розвитку, в авральному порядку розглядала бюджет, не буде.
Петро ІЛЬЇН

Сообщение:

*

НОВОСТИ