Пріоритет у роботі слідчих податкової міліції – відшкодування завданих державі збитків

Новости, Официально

  23 Фев , 2010

Про роботу слідчих податкової міліції у 2009 році та позитивні напрацювання щодо боротьби з податковою злочинністю 2010 року розповідає заступник начальника управління податкової міліції – начальник слідчого відділу податкової міліції ДПА у Миколаївській області підполковник податкової міліції Дмитро БАСАЛАЄВ.

 

Упродовж 2009 року керівництвом управління податкової міліції ДПА у Миколаївській області та слідчого відділу вжито ряд організаційних та практичних заходів щодо удосконалення роботи слідчого апарату, покращення стану попередження, розкриття, розслідування злочинів у сфері оподаткування та забезпечення відшкодування завданих державі збитків.

 

Враховуючи пріоритети в роботі слідчого підрозділу податкової міліції, у 2009 році питома вага розслідуваних кримінальних справ по тяжких злочинах зросла на 8 відсотків і становила 92 відсотки з 69 кримінальних справ, які були у провадженні слідчих податкової міліції. Із зазначеного числа кримінальних справ закінчено провадження по 35 справах, з яких 30 справ направлено до суду з обвинувальним висновком.

 

Суми несплачених податків по кримінальних справах, які направлені слідчим відділом до суду, становлять понад 31 млн. гривень. Завдяки вжитим заходам відшкодовано до бюджету держави 8 млн. гривень. Крім того, накладено арешт на майно звинувачених і підозрюваних у скоєнні податкових злочинів на суму понад 17 млн. гривень. Попереджено незаконне відшкодування податку на додану вартість з бюджету в розмірі понад 1,5 млн. гривень.

 

Значною частиною злочинів у сфері оподаткування, особливо пов’язаних з незаконним відшкодуванням податку на додану вартість, є так звані «схеми злочинів». Для їх здійснення притягуються іноді десятки суб’єктів господарювання, зокрема з ознаками фіктивності, так звані «конвертаційні центри», через банківські рахунки яких, для імітації розрахунків за схемлю злочину, обертаються багатомільйонні суми. Крім того, банківські рахунки «фіктивних» підприємств і «конвертаційних центрів» використовуються для прикриття незаконної діяльності та переказу безготівкових коштів у готівку.

 

2009 року у провадженні слідчого відділу податкової міліції ДПА у Миколаївській області перебувало 3 кримінальні справи, порушені стосовно організаторів «конвертаційних центрів». За фактами створення «конвертаційних центрів», фіктивного підприємництва, а також ухилення від сплати податків до кримінальної відповідальності притягнуто 9 осіб – організаторів злочинів та їх співучасників.
У 2010 році слідчими податкової міліції при розслідуванні 18 кримінальних справ установлено факти використання «фіктивних» підприємств і «конвертаційних центрів» для скоєння злочинів економічної спрямованості.

 

Так, працівники податкової міліції та підрозділу по боротьбі з відмиванням доходів, отриманих злочинним шляхом, ДПА у Миколаївській області в ході проведення оперативно-розшукових заходів виявили та припинили діяльність «конвертаційного центру». У подальшому, при відпрацюванні суб’єктів господарювання, які користувались послугами «конвертаційного центру», податківці задокументували протиправну діяльність директора приватного підприємства з м. Вознесенська, основна діяльність якого – перевезення автомобільним вантажним транспортом. Використовуючи складну схему переказу коштів на поточні рахунки 5 підприємств, які входили до складу «конвертаційного центру», правопорушник ухилився від сплати до бюджету держави податку на додану вартість та податку на прибуток на загальну суму 1,6 млн. гривень. Слідчим відділом податкової міліції стосовно директора підприємства порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України, за фактом ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах. Вживаються заходи щодо відшкодування у повному обсязі завданих державі збитків.

 

У сфері незаконного відшкодування податку на додану вартість слідчими розслідувалося 17 кримінальних справ. З них 100 відсотків злочинів попереджено на стадії замаху. Сума, на яку попереджено незаконне відшкодування податку на додану вартість з бюджету, становила понад 11 млн. гривень.
Пріоритет у роботі слідчих податкової міліції – розслідуваних тяжких злочинів у сфері оподаткування. Поточного року нами розслідується ряд тяжких злочинів. Наведу деякі приклади.

 

У ході проведення операції «Великий боржник» слідчим відділом податкової міліції ДПА у Миколаївській області за результатами реалізації оперативних матеріалів порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, за ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах стосовно директора приватного підприємства із Жовтневого району Миколаївської області, основний вид діяльності якого – будівництво. Слідством встановлено, що протиправні дії директора, спрямовані на приховування фактичних обсягів реалізації виконаних будівельних робіт, призвели до несплати підприємством податку на прибуток та податку на додану вартість на загальну суму майже 2,5 млн. гривень.

 

Також порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, за ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах стосовно суб’єкта господарської діяльності – фізичної особи, мешканця м. Миколаєва, основний вид діяльності якого – будівництво. Шляхом заниження об’єкта оподаткування та незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість правопорушник ухилився від сплати до бюджету податку на додану вартість та податку з доходів фізичних осіб на загальну суму понад 1,7 млн. гривень.

 

При проведенні оперативно-розшукових заходів співробітниками управління податкової міліції ДПА у Миколаївській області зібрано матеріали, за якими порушено кримінальну справу за фактом умисного ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах стосовно директора приватного підприємства, основний вид діяльності якого – оптова торгівля зерном, насінням та кормами для тварин. Протиправні дії директора призвели до умисного ухилення від сплати податків підприємством на суму майже 1,7 млн. гривень.
Але все-ж таки слід зазначити, що відправити порушника податкового законодавства за грати не є самоціллю. Основне завдання слідчих податкової міліції – відшкодування завданих державі збитків у повному обсязі.

 

Державна податкова адміністрація у Миколаївській області

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ