Про важливі питання і необхідні зміни

Официально

  13 Фев , 2010

У середу, 10 лютого, відбулося засідання постійної комісії облради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту (голова Таміла БУГАЄНКО), в ході якої було розглянуто ряд важливих питань функціонування програм обласної ради, статутів освітніх та медичних закладів, передачі майна тощо.

 

Одними з перших розглянули питання про надання згоди на передачу нерухомого майна з балансу обласної ради на баланс міста Миколаєва. До таких об’єктів належить, зокрема, каналізаційно-насосна станція (КНС), яка обслуговує міську спеціалізовану школу-інтернат № 6, а також санаторій-профілакторій «Перемога». Але, незважаючи на те, що КНС була збудована лише для обслуговування школи, останнім часом до системи було підключено ряд п’ятиповерхівок та частину приватних будівель. Тому утримувати цю станцію на балансі обласної ради і витрачати щороку до 100 тис. гривень, на думку депутатів, не є доцільним. Водночас було розглянуто і питання зворотної передачі, тобто об’єктів, що перебувають на балансі міста, на баланс обласної ради. До них належать Антонівська школа-інтернат Новоодеського району та інтернат № 3 міста Миколаєва. Кількість учнів у них становить 150 і 190 осіб відповідно. Так, у дещо кращому стані Антонівський інтернат, а щодо міського, то в ньому, наприклад, повноцінне харчування передбачене лише для дітей-сиріт. Інші ж вихованці, а їх переважна більшість, харчуються за рахунок батьківських внесків. Але ж часто-густо батьки взагалі не знають, де знаходяться їхні діти, не те щоб піклуватися про їхнє харчування та умови навчання. Тому рішення про передачу даних інтернатних закладів на баланс обласної ради, як зазначив начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Мельніченко, сприятиме покращанню і умов утримання дітей, і матеріально-технічної бази, і харчування. Єдина проблема полягає в тому, що міський інтернат № 3 поки не має акта на постійне користування землею, на відміну від аналогічного закладу в Антонівці. Але робота в цьому напрямку ведеться, і керівництво обіцяє вчасно оформити всі відповідні документи.

 

Члени постійної комісії розглянули також ряд питань стосовно зміни статутів навчальних та культурних закладів, зокрема Миколаївського державного вищого музичного училища та Російського драматичного театру. Так, у листопаді минулого року Миколаївському художньому російському драматичному театру було надано статус академічного. До того ж останній раз статут театру приймався у 1997 році, а Закон України «Про театри і театральну справу» з усіма відповідними змінами і доповненнями був прийнятий аж у 2005 році. Тому, відповідно до змін у законодавстві і змін у статусі самого театру, депутати погодили необхідність затвердження нового статуту.

 

Щодо обласних програм. Були запропоновані зміни до програми «Турбота», пов’язані з виділенням допомоги ветеранам – учасникам Великої Вітчизняної війни, а також інвалідам війни в Афганістані та сім’ям загиблих, зміни до програми «Безбар’єрна Миколаївщина», зокрема пропозиції щодо її продовження до 2015 року і щорічного виділення коштів на допомогу людям без обох ніг, дітям-інвалідам, інвалідам війни у сумі 300 тис. гривень. Було запропоновано продовжити програми реконструкції та відновлення дитсадків у сільській місцевості, «Шкільний автобус». Стосовно останньої програми депутати зазначили, що наразі склалася плачевна ситуація із наповнюваністю шкіл учнями. «Сьогодні 35 шкіл в області, де наповнюваність не класу, а школи менше 10 чоловік, і 37 шкіл, де наповнюваність до 40 учнів», – заявив начальник управління освіти і науки облдержадміністрації. А це, на його думку, може призвести до закриття малонаповнюваних навчальних закладів, укрупнення шкіл і необхідності підвезення учнів із сіл, де школи закриваються. І, відповідно, зростає потреба в шкільних автобусах. У той же час Валерій Мельніченко зауважив, що в цьому навчальному році вперше, починаючи з 1991‑го, спостерігалося збільшення кількості першокласників. Тому точно спрогнозувати, які школи закриються, які ні, неможливо, а потреба у шкільних автобусах залишається.

 

Не менш важливим виявилось питання про загальний склад Миколаївської обласної ради шостого скликання. Відповідно до рекомендацій створеної робочої групи, до якої увійшли представники всіх депутатських фракцій, було вирішено залишити її у тому ж складі, що й у п’ятому скликанні, тобто 120 депутатів.
На останок депутати торкнулися питання трансляції обласного телевізійного каналу «Миколаїв» у районах області, зокрема зазначили, що трансляції ведуться не у всіх районах. Тому внесли пропозицію щодо проведення модернізації Миколаївської обласної держтелерадіокомпанії і розширення її частотного діапазону.

 

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ