Серця, що зігрівають теплом

Новости, Общество

  23 Фев , 2010

22 лютого Обласному благодійному фонду соціальної допомоги малозабезпеченим виповнюється 18 років з дня заснування.

 

Створенню благодійного Фонду в перші роки становлення української держави сприяло прагнення спрямувати увагу громадськості до проблем людей, які з різних причин потребують допомоги держави. Була також і необхідність надати благодійництву організованого характеру. Тому Миколаївська обласна рада у 1992 році підтримала ініціативу Головного управління праці та соціального захисту населення та прийняла рішення про створення Обласного благодійного фонду соціальної допомоги малозабезпеченим пенсіонерам.

 

У перші роки свого існування Фонд надавав допомогу тільки пенсіонерам, в першу чергу – на харчування та лікування.
З метою забезпечення виконання нових завдань в 1998 році Фонд був перереєстрований на Обласний благодійний фонд соціальної допомоги малозабезпеченим. Це дало змогу охопити широкі верстви населення і надавати їм необхідну допомогу.

 

Після перереєстрації основною метою Фонду стала адресна підтримка усіх категорій нужденних, надання допомоги підопічним будинків‑інтернатів, стаціонарних відділень, притулків, будинків малюків та інших закладів соціальної сфери. Тому не випадково Фонд тісно співпрацює з Головним управлінням праці та соціального захисту населення, його міськими та районними управліннями, територіальними центрами. Це дозволяє оперативно вирішувати різноманітні питання надання допомоги малозабезпеченим громадянам.

 

Досвід такого співробітництва дозволив за минулі роки досягти позитивних результатів з питань адресної допомоги нужденним.
З 1998 року Фонд існує тільки за рахунок благодійництва. За ці роки налагоджені тісні зв’язки з більшістю підприємств області, комерційними фірмами, приватними підприємцями. Достатньо сказати, що в 2009 році Фонду надали благодійну допомогу 417 трудових колективів.

 

Завдяки підтримці обласної ради, облдержадміністрації та наполегливій роботі працівників Фонду в трудових колективах, особистим контактам з керівниками підприємств у Фонду постійно зростає кількість спонсорів, просто друзів. Про це свідчить надходження благодійної допомоги.

 

Так, у 2000 році Фонд отримав благодійної допомоги на суму 194,3 тис. грн., у 2005‑му – 1560 тис. грн., у 2009‑му – 1679 тис. грн. Цьому сприяло і здійснення контактів із зарубіжними благодійними організаціями, релігійними конфесіями, приватними особами. Упродовж останніх п’яти років Фонд отримує гуманітарну допомогу із Нідерландів, Німеччини. У складі гуманітарної допомоги – одяг, взуття, медичне приладдя, меблі, постільна білизна та інше. Всього за п’ять останніх років гуманітарної допомоги отримано на 185 тис. американських доларів.

 

З метою додержання адресного принципу, допомога малозабезпеченим надається за клопотаннями райміськуправлінь праці та соціального захисту населення, навчальних, медичних, громадських організацій, колективів підприємств за результатами обстеження матеріально-побутових умов проживання нужденних громадян.
За 2009 рік Фондом надано благодійну допомогу на загальну суму 1 млн. 138 тис. грн.

 

Постійно одержують допомогу для малозабезпечених громадян 23 управління праці та соціального захисту населення, 4 територіальних центри, 10 пансіонатів та будинків‑інтернатів, 22 стаціонарних відділення, притулки, лікарні, дитячі заклади, приймальник-розподільник, громадські організації та інші.
Достатньо навести такі цифри: за минулий рік заклади соціальної сфери отримали від Фонду благодійну допомогу на суму 187 тис. грн., заклади охорони здоров’я на суму 126 тис. грн., громадські організації соціального напрямку на суму 291 тис. грн., інші організації та громадяни за особистими заявами на суму 52 тис. грн. Усього допомогу отримали близько 32 тис. малозабезпечених громадян області.
Суттєва підтримка нужденних стала можливою завдяки милосердю наших спонсорів та меценатів – колективів підприємств, комерційних фірм, приватних підприємців і насамперед співробітництву з ними по Програмах соціального партнерства.

 

У 2009 році такі Програми було укладено з 26‑ма підприємствами та комерційними фірмами (у 2008‑му – з 17‑ма). Серед головних партнерів, як і у попередні роки, – ВТФ «Велам» (М.Г. Хоменко), ЗАТ «Лакталіс-Миколаїв» (І.С. Фуркало), ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» (Ю.Г. Овчинніков), ТОВ «Сандора» (адміністративний директор В.П. Жуков), ТОВ «САН ІнБев Україна» (С.А. Гавриленко), ВАТ «Первомайськдизельмаш» (М.А. Юдін) та ін. Серед нових партнерів – ПП «Медицина для Вас» (Ю.М. Драгой), ТОВ «Алекскомпані ЛТД» (О.В. Олейник), ТОВ «Екотранс» (ПП Ю.В. Масловський, ПП С.А. Височин, МФ ТД «Контініум-Галичина» (Т.М. Кудзелько) тощо.

 

По цих Програмах отримано 667,7 тис. грн. благодійної допомоги.
Необхідно зазначити, що ВТФ «Велам», ЗАТ «Лакталіс-Миколаїв», ТОВ «Сандора», крім коштів на реалізацію програм, надають Фонду допомогу і продукцією своїх підприємств.

 

Наприклад, ВТФ «Велам» надала Фонду продукцію (матраци, ковдри, подушки) у 2009 р. на суму 175,1 тис. грн., ЗАТ «Лакталіс-Миколаїв» (молочна продукція) на суму 73,1 тис. грн., ТОВ «Сандора» на суму 5 688 грн. Це дозволило надати 14 управлінням праці та соціального захисту населення, територіальним центрам для стаціонарних відділень та відділень медико-соціальної реабілітації 109 матраців та 5 ковдр, подушки. Будинки-інтернати отримали 143 матраци, 145 ковдр та 138 подушок. Молочну продукцію ВАТ «Лакталіс-Миколаїв» протягом року отримували районні управління праці, територіальні центри, будинки-інтернати, притулки, лікарні, громадські організації.

 

Соки ТОВ «Сандора» виділялися студентам-сиротам, дитячим закладам (санаторії «Дубки» та «Південний»), притулку для неповнолітніх, дитячим відділенням протитуберкульозного диспансеру, обласній психіатричній лікарні, дитячій спортивній школі параолімпійського резерву, МОВ «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», громадським організаціям ветеранів та інвалідів.

 

Згідно з Програмами соціального партнерства для поліпшення умов проживання та відпочинку підопічних будинків‑інтернатів, стаціонарних відділень Фондом придбано: два бактерицидні випромінювачі, лампа бактерицидна, апарат «Промінь», МАГ-30, пилосос, телевізор, музичний центр, посуд, сантехнічне обладнання.
Здійснювались заходи і щодо зміцнення матеріальної бази закладів охорони здоров’я: 10 лікарень отримали 167 матраців та ковдр. У 2009 році для закладів охорони здоров’я придбано: 4 бактерицидні випромінювачі, 2 візки для перевезення хворих, 2 тонометри та дитячому санаторію «Дубки» – музичну техніку.
Крім того, ряду міських лікарень надавалась допомога продуктами харчування, білизною, а санаторій «Дубки», обласний протитуберкульозний диспансер та обласна психіатрична лікарня для дитячих відділень отримали додатково одяг, взуття та іграшки.

 

Крім підприємств та фірм, які співпрацюють з Фондом за Програмами соціального партнерства, Фонду також надають благодійну допомогу близько 400 підприємств, комерційних фірм та приватних підприємців. Серед постійних партнерів Фонду – СМП «Октябрьський» (В.П. Крапива), Миколаївський завод ЗБВ (В.Г. Кисличенко), ТОВ «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» (Е. Єлчуєв), ДП «Ллойдс Регістер Україна» (Б.В. Гречко), КВП з організації харчування в навчальних закладах (Н.В. Шуліченко), ТОВ «ТехноторгДон» (Є.М. Березовський), туркомплекс «Турист» (Л.І. Авраменко), ДП «Цветмет» (А.Г. Хілько), ВАТ «Інпроектсервіс» (І.В. Фастовець), КП «Миколаївська обласна друкарня» (О.С. Малиш), Юридична фірма «Магістр» (В.І. Калаянов), Миколаївський регіональний центр стандартизації, метрології та сертифікації*», ТОВ «Транзас Україна» (І.А. Городець), ПП «Теселько В.М.», ПМК-226 «Первомайськводбуд» (В.Г. Григоренко) та ін.

 

Усе більше і більше допомагають малозабезпеченим громадянам такі сільськогосподарські підприємства, як ПОСП ім. Москаленка (П.В. Щербинський), ПОСП «Красна Баштанка» (В.М. Сербін), «Богданівський плідорозплідник» (П.В. Курило), СХППА «Веселий Кут-III» (А.Д. Бринюк), ПОСП ім. Суворова (П.М. Кугляр), ВАТ «Прикордонник» (М.С. Дротенко), ПСП «Родина» (Я.В. Белевят), СЗАТ ім. Ольшанців (В.В. Ткаченко), СПП «Сонячна Долина» (М.В. Платовський)тощо.
Протягом року здійснювалися заходи щодо реалізації 5‑ти благодійних проектів Фонду, які були затверджені зборами засновників у січні 2009 року.

 

1. «Тепло сердець» – проект, спрямований на підтримку студентів‑сиріт. У 2008–2009 навчальному році Фонд сплачував 43‑м студентам-сиротам соціальні стипендії та надавав допомогу продуктами харчування, одягом, взуттям та іншими речами.
На 2009–2010 навчальний рік Фондом установлено 19 соціальних стипендій. З березня 2010 року планується взяти на утримання ще 15 студентів‑сиріт.

 

2. «Співчуття» – проект, по якому Фонд надає допомогу малозабезпеченим громадянам та людям, які опинилися у скрутному життєвому становищі.
У 2009 році грошову допомогу отримали 210 малозабезпечених громадян, інвалідів, багатодітних сімей на лікування та життєві потреби.
Натуральну допомогу безпосередньо у Фонді отримало 127 громадян.

 

3. «Від серця до серця» – надання допомоги тяжкохворим дітям, дітям-інвалідам. Упродовж року 39 хворим дітям та дітям-інвалідам надана допомога на загальну суму 8 127 грн.

 

4. «Благодійний фармацевтичний банк» – допомога ліками найбільш незахищеним верствам населення. Малозабезпеченим громадянам області через управління праці та соціального захисту населення, територіальні центри, громадські організації надано ліків на суму 23 139 грн. за підтримки фірми «Дженом Біотек» (А.О. Тарнавський). Крім того, у 2009 році цільову допомогу ліками отримали 20 осіб на загальну суму 3800 грн. від ПП «Медицина для Вас» (директор Ю.М. Драгой).

 

5. «Благодійником може бути кожний» – залучення до благодійної діяльності колективів підприємств та приватних осіб.
2009 року до благодійної діяльності було залучено 417 підприємств, фірм, приватних підприємців, що значно більше, ніж у попередні роки.
За поданням Фонду ТОВ «Лакталіс-Миколаїв», ТОВ «Сандора» та М.В. Харьковська (як приватна особа) відзначені переможцями Другого загальноміського конкурсу «Благодійник року-2009».
Велика благодійна діяльність Фонду за останні роки відзначена перемогою у 2008 та 2009 рр. в загальноміському конкурсі «Благодійник року» і нагородженням дипломами оргкомітету конкурсу.

 

Попереду у Фонду багато планів і практичних задумів. Ми мріємо про розширення зв’язків із закордонними благодійними організаціями, хочемо надавати допомогу всім, хто її потребує. І, звичайно, віримо, що підприємці будуть брати активну участь у житті тих людей, які живуть за межею бідності, у скруті, допомагати їм коштами, продуктами харчування. Словом, хто чим зможе. Від того, наскільки ми будемо чуйними і уважними, залежатиме соціальний і економічний стан нашої держави. Робити треба все можливе, щоб в Україні не було бідних і знедолених.
А для тих, хто хоче і може допомогти такій категорії людей, подаємо

 

Реквізити Фонду: Обласний благодійний фонд соціальної допомоги малозабезпеченим
р/р 26009301434903 філія «Відділення Промінвестбанку в м. Миколаєві», МФО 326438, ОКПО 13866445
Адреса: м. Миколаїв, вул. Луначарського, 2, тел. 240380, тел/факс 575739.

 

А.Г. ПУГАЧЕНКО, виконавчий директор Обласного благодійного фонду

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ