Світ, в якому панує любов

Культура, Новости

  16 Фев , 2010

У рамках виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини» в приміщенні Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 12 лютого відбулось урочисте відкриття першої персональної виставки Єлизавети Козирєвої.

 

Єлизавета є однією з 10 учасниць виставкового циклу, що має на меті ознайомлення глядачів з оригінальною творчістю нових талановитих майстрів нашої області. У 2010 році планується проведення виставок ще 5 талановитих майстринь об’єднання «Прибужжя».
Єлизавета Козирєва з раннього дитинства знаходила натхнення у творчості, особливо подобалося їй займатися вишивкою. Все почалося зі створення картини «Польові квіти».
З 2004 року Єлизавета є активним членом Обласного народного творчого об’єднання художників‑аматорів та майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Прибужжя». Разом з іншими майстрами вона бере участь в обласних та міських виставках.

 

Роботи Єлизавети були представлені на численних виставкових експозиціях: «Перший подих ранньої весни» (Миколаїв, 2006); ювілейній виставці «Коли в душі живе натхнення», присвяченій 30‑річчю творчого об’єднання «Прибужжя» (Миколаїв, 2006), Міжнародному фестивалі «COSMOPOLIS» (Ковала, Греція, 2006), «Таланты и увлечения николаевцев» (Миколаїв, 2007), «Джерело натхнення» (Миколаїв, 2007), «Світ, в якому ти живеш» – виставці, присвяченій 70‑річчю обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи (Миколаїв, 2009) та ін. Родина Козирєвих брала активну участь у виставці сімейної творчості «Єдина родина» (Миколаїв, 2009). За участь у виставках Єлизавета нагороджена дипломами та подяками.

 

Усі вишиті картини, що представлені на виставці, є досить ліричними. Відчувається, що кожна з робіт майстрині несе надзвичайно чисту енергетику, енергетику добра та любові, й заряджає нею кожного, хто їх споглядає.
«У цій залі царить любов! Тільки людина відкрита й щира може творити такі роботи, – коментує творчість Єлизавети Козирєвої головний спеціаліст відділу управління культури Миколаївської облдержадміністрації Т.В. Андрієвська-Чумак. – Натхнення Вам, добра, злагоди! Ми переконані, що у Вас світле майбутнє».

 

Найулюбленішими темами вишитих картин Єлизавети є сімейне щастя, чистота стосунків, різнобарвний світ, що буяє строкатими кольорами. Своє захоплення квітами самобутній майстер художньої вишивки виражає у живописних панно «Маки», «Польові квіти», «Феєрія метеликів», «Іриси». Надзвичайно ніжна й світла гама кольорів налаштовує на спокій. Такі роботи, як «Перший поцілунок», «Жіноча молитва», «Освідчення в коханні», «Подружнє щастя», випромінюють любов, надії та сподівання на щасливе родинне життя. Відчувається й безмежна любов авторки до дітей (картини «Мамина любов», «Дівчинка у квітах», «Сон малечі»). Роботи переважно тематично поєднуються у триптихи і супроводжуються віршованими рядками, що доповнюють світлі образи. Так, наприклад, картина «Подружнє щастя» супроводжується словами: «Їх Бог благословив – І це є вища сила. Хай по життю іде Нова сім’я красива». У вишитих картинах Єлизавети знайшло відображення все те, що є близьким та дорогим кожній людині.

 

Єлизавета Козирєва має бажання передавати свої знання та вміння дітям. В її планах створення власної студії та галереї творів із залученням та популяризацією робіт юних майстрів декоративно-прикладного мистецтва.
Відкриваючи виставку, директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Н.М. Огренич наголосила: «Маємо за честь відкривати нові імена!.. Ми з вами втілюємо філософський вислів «Краса врятує світ!» в життя».
Виставка триватиме близько двох місяців, тож усі охочі зможуть долучитися до світу, сповненого добра, краси та чистоти, майстерно витвореного Єлизаветою Козирєвою.

 

Ольга ДЕРКАЧ
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Комментарии:

 1. Лиза:

  CПАСИБО ОГРОМНОЕ ЗА ЧУДЕСНУЮ СТАТЬЮ

 2. tatjana:

  очень хорошо

 3. Наташенька:

  Оболдеть…. Эта вышивка – это что-то потрясающее! Краса дійсно врятуює світ.

 4. Ольга:

  Спасибо! Рада, что Вам понравилось.

 5. Наташа Кармазина:

  С душистой веточкой сирени
  Весна приходит в каждый дом,
  От всей души Вас поздравляем
  С Международным Женским днём!

 6. Наташа Кармазина:

  Оживають на рушниках барвисті квіти… Хай живе краса на Вашій вишиванці!Хай співають пташки, пломеніє калина, хизуються красою різнокольорові квіти. Тут мудрість поколінь і Ваш невимовний талант… Слава рукам, що створили таку красу!

Сообщение:

*

НОВОСТИ