У новий рік – з оновленими програмами

Официально

  11 Фев , 2010

У рамках підготовки до сесії обласної ради відбулося засідання постійної комісії з питань житлово‑комунального господарства, будівництва, приватизації та власності (голова комісії Олександр ЗУБКО). У роботі взяла участь голова обласної ради Тетяна ДЕМЧЕНКО.

 

«Наша комісія першою розпочинає свою роботу серед інших профільних комісій, – зазначив заступник голови комісії ЖКГ Олександр Криничний. – Наближається сесія і, звичайно, основну увагу ми приділяємо питанням соціальним: матеріального забезпечення дитячих садків, шкіл, допомоги спортивним дитячим організаціям та нашим профільним проблемам, що стосуються комунальних підприємств». Саме тому переважна більшість питань торкнулася внесення змін і доповнень до обласних програм, в першу чергу, в частині фінансування.

 

Так, була висловлена пропозиція щодо продовження дії Програми реконструкції та відновлення аварійно небезпечних будівель дошкільних навчальних закладів сільської місцевості, адже ця програма є досить ефективною. Протягом 2007–2009 років на відновлення ДНЗ було направлено коштів на загальну суму в 27 млн. гривень з обласного, районного, сільських та селищних бюджетів, а також із залученням спонсорських коштів. Саме завдяки таким консолідованим зусиллям вдалося повністю відновити роботу 30 дитячих садочків, а у майже 20 дошкільних закладах відкрити додаткові навчальні групи. Зважаючи на такі результати, депутати обласної ради пропонують продовжити дію даної програми і при формуванні бюджету на 2010 рік передбачити відповідні кошти на реконструкцію ДНЗ у сумі 4 млн. грн. щорічно.

 

Депутати пропонують продовжити дію і обласної програми «Шкільний автобус». Голова постійної комісії з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту Таміла Бугаєнко зазначила, що, починаючи з 2000 року, для шкіл Миколаївщини було закуплено 131 автобус. У тому числі за рахунок коштів обласного бюджету у 2007 році придбали 5 шкільних автобусів, у 2009‑му – 10. На вирішення проблем з підвезенням дітей до шкіл також спрямовувалися депутатські кошти. В той час як від діючого уряду жодної допомоги не було, і з обіцяних 30 автобусів не отримали жодного. Тому, зважаючи, що всі витрати щодо забезпечення шкіл відповідним транспортом лягають на плечі місцевої влади, депутати висунули пропозицію продовжити дію програми «Шкільний автобус», адже на сьогодні область ще потребує як мінімум 90 автобусів.

 

Розглянули члени комісії і проблеми стосовно фінансування розвитку спорту в Миколаївській області. Зокрема Таміла Бугаєнко зазначила, що рішення обласної ради виконуються облдержадміністрацією лише частково. Так, не виконуються рішення щодо придбання житла призерам чемпіонатів світу та Європи, не надається фінансова допомога спортивним школам, засновниками яких є фізкультурно-спортивні товариства, недостатнім є преміювання перспективних спортсменів. «Протягом останніх років дуже мало уваги приділялося цим питанням, дійшло вже до того, що наших спортсменів «перекупляють» інші області, пропонуючи їм квартири, премії тощо. З такою ситуацією миритися не можна», – зауважила Таміла Бугаєнко. Вона також оголосила, які зміни пропонують внести депутати до Програми розвитку фізичної культури і спорту в Миколаївській області на період до 2012 року. А це, зокрема, створення школи вищої спортивної майстерності, встановлення грошових нагород переможцям і призерам Олімпійських та Параолімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи, забезпечення їх і тренерів житлом, виплата стипендій молодим перспективним спортсменам, які представляють різні види спорту (не лише шахи, як це було у 2009 році), допомога спортивним школам тощо. Пропонується також допомагати не лише молодим спортсменам, але й спортсменам-ветеранам. Планують депутати допомогти у реконструкції Центрального міського стадіону, адже, як констатувала голова обласної ради, Миколаїв ледь не єдине місто в Україні, яке не має свого стадіону. Для цих цілей планується виділити 2 млн. грн.

 

Депутати розглянули також питання, що стосуються виконання заходів щодо розв’язання соціальних та екологічних проблем, пов’язаних із завершенням будівництва Ташлицької ГАЕС 2009 року. Найперше, що вони зауважили, це відсутність чіткої інформації по об’єктах, уже введених в експлуатацію, і тих, що перебувають досі на реконструкції, та інформації відносно фінансування цих об’єктів, заборгованостей з виплат і т. п. Особливо це стосувалося ситуації, що склалася у селі Богданівка Доманівського району, де внаслідок ремонтних робіт стався обвал частини школи.
У зв’язку із святкуванням у цьому році 65‑ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні депутати також пропонують підтримати ветеранів і внести відповідні зміни до обласної програми «Турбота». Зокрема планується виділити на надання одноразової грошової допомоги учасникам бойових дій у роки війни кошти на загальну суму 963 тис. гривень, а також щомісячно виділяти матеріальну допомогу у розмірі 100 гривень.

 

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ