За підтримки місцевої влади

Новости, Общество

  13 Фев , 2010

15 лютого 2010 року відзначатиметься 21‑ша річниця з дня виведення радянських військ з Афганістану.

 

З цього приводу 11 лютого у приміщенні міськвиконкому відбулася зустріч з воїнами-афганцями. Розпочалася вона хвилиною мовчання.
Серед присутніх були представники виконавчої влади, голова Миколаївської обласної спілки воїнів‑інтернаціоналістів і запасу О.М. Токарєв, голова Миколаївської міської ради воїнів‑інтернаціоналістів С.М. Поливода, представники міських та районних військових комісаріатів, члени родин воїнів‑афганців та ін.

 

Голова Миколаївської обласної спілки воїнів‑інтернаціоналістів О.М. Токарєв сказав, що «завдяки тому, що військовий обов’язок виховав патріотів, та діяльності обласної ради воїнів‑інтернаціоналістів увіковічено пам’ять солдатів, офіцерів, що загинули на цій війні». У 2009 році було створено музей бойової слави. «Хочеться, щоб він став центром воїнів‑інтернаціоналістів, членів їхніх родин, здатним заспокоїти душу завдяки спогадам, пробудити мужність, згуртувати наші ряди, оскільки багато хто з воїнів «пішов у себе», не отримавши підтримки від держави», – зазначив О.М. Токарєв.

 

Графік відвідування музею бойової слави школярами міста й області заплановано до 9 травня 2010 року. Учні матимуть змогу почути про ті страшні події з уст самих ветеранів.
У понеділок, 8 лютого, на алеї Слави в парку Перемоги відбулося встановлення останньої одиниці бойової техніки – БМП-1, що завершує заплановану композицію.

 

Протягом 2009 року було оновлено куточки пам’яті в навчальних закладах, де навчалися воїни-інтернаціоналісти. Так, було встановлено меморіальні дошки, створено музеї, оновлено куточки пам’яті в ЗОШ № 3, 4, 6, 10, 11, 12, 15, 17, 18, 20, 26, 28, 32, 34, 43, Миколаївському муніципальному колегіумі, Першій українській гімназії, гімназії № 3.
Виступили на зустрічі й представники молодого покоління – випускники ЗОШ № 34. Вони розповіли про встановлення в школі пам’ятної дошки воїну-інтернаціоналісту О. Тихонову. У 90‑х роках таку дошку вже встановлювали, але її було вкрадено з метою здати на металобрухт.

 

У 2009 році на виконання міської комплексної програми «Соціальний захист» на 2007–2011 роки для надання адресної допомоги воїнам-афганцям та родинам загиблих виділено близько 243 тисяч гривень.
Міській раді воїнів‑інтернаціоналістів була надана фінансова підтримка на виконання заходів із соціального захисту воїнів‑афганців на суму 142 тисячі гривень. Санаторно-курортне лікування отримали 35 воїнів‑афганців, шести було встановлено квартирні телефони, п’ятеро отримали квартири.

 

Міська влада, незважаючи на незначні фінансові можливості, буде робити все можливе для надання підтримки воїнам-афганцям та родинам загиблих.
Заходів, присвячених ушануванню пам’яті воїнів‑інтернаціоналістів, на 2010 рік заплановано не менше, ніж було проведено торік. Так, передбачаються зустрічі з ветеранами в районах міста, урочисте зібрання в обласній раді воїнів‑інтернаціоналістів, урочиста хода 15 лютого до парку Перемоги. Планується максимально розширити часові межі кампанії зі вшанування пам’яті загиблих у цій війні, щоб до участі у заходах змогла долучитися якнайбільша кількість бажаючих.
Наприкінці зустрічі слово надали присутнім ветеранам війни, членам родин загиблих. Вони відзначили, що не в кожній області є така підтримка та розуміння з боку влади.

 

Ольга ДЕРКАЧ
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ