Здоров’ю – максимальну увагу!

Официально

  13 Фев , 2010

10 лютого відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань роботи з громадськими об’єднаннями, засобами масової інформації та зв’язків з органами місцевого самоврядування (голова комісії Олена СИМОНЕНКО).

 

Проблему стосовно фінансування розвитку спорту в області депутати розглядали вже не вперше. Зокрема приділили увагу питанню внесення змін та доповнень до Програми розвитку фізичної культури і спорту в Миколаївській області на період до 2012 року. Як зазначила радник голови обласної ради з гуманітарних питань Таміла Бугаєнко, ситуація зі спортом в області складна, оскільки обласна програма існує, але реально коштів на її фінансування виділяється дуже мало. Вона також наголосила на тому, що перспективним молодим спортсменам потрібно допомагати. Актуальним є питання щодо тренування наших спортсменів у басейні «Водолій», який є приватною власністю. Спортсменів зі стрибків у воду необхідно забезпечити тренуваннями, тому питання полягає в тому, щоб обласна рада могла виділити кошти управлінню з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації, яке, в свою чергу, буде сплачувати орендну плату басейну. Наразі цим управлінням була рекомендована сума необхідних коштів для фінансування програми, яку необхідно уточнювати з прийняттям Держбюджету.

 

Розглянули депутати і питання про оголошення 2010 року роком полководця Олександра Суворова на території Миколаївської області. Як проінформував начальник управління культури облдержадміністрації Михайло Димитров, сьогодні вже існує проект архітектурної добудови Воєнно-історичного музею імені О. Суворова в м. Очакові. Крім того, Михайло Димитров оголосив суму коштів, необхідних на завершення робіт у музеї (3 млн. 300 тис. грн.), добудову діорами «Штурм фортеці Очаків» (1 млн. 700 тис. грн.), її реставрацію та відтворення (1 млн. 300 тис. грн). Щоб музей сьогодні виглядав достойно, для роботи над його новим «обличчям» слід докласти чимало зусиль. Проте в тому, який вигляд мають об’єкти культурної та історичної спадщини, виявляється людське ставлення до минулого. Депутати постійної комісії також зауважили, що всі заходи, на які планується виділення коштів, мають бути узгоджені з управлінням з питань туризму і курортів облдержадміністрації, та підтримали пропозицію з оголошення 2010 року роком ушанування пам’яті Олександра Суворова і заходи, рзроблені у зв’язку з цим.

 

Від питань культури депутати перейшли до питань, пов’язаних з охороною здоров’я. Так, була висловлена пропозиція щодо внесення змін до Статуту Миколаївського обласного дитячого туберкульозного санаторію «Дубки», який є закладом обласної комунальної власності. Заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Шамрай повідомила, що зміни обґрунтовані тим, що в діючому Статуті не передбачена медична практика як предмет діяльності закладу, внаслідок чого відсутнє ліцензування в цьому напрямку. До того ж у санаторії «Дубки» створено рентгенкабінет, який працює, але його потрібно офіційно ввести в структуру лікувального закладу. За нинішнім Статутом санаторій забезпечує доступну кваліфіковану лікувально-профілактичну допомогу дітям, хворим на туберкульоз, віком від 2,5 до 14 років, які проживають на території Миколаївської області. Пропонується виключити уточнення про Миколаївську область, оскільки заклад не може відмовляти у наданні допомоги дітям з інших областей. Також пропонується додати в пункт про надання допомоги дітям, хворим на туберкульоз, доповнення і щодо надання допомоги тим дітям, які часто хворіють, тубінфікованим та з віражем туберкульозної реакції. Ще одним із суттєвих доповнень є пункт про те, що матеріально-технічне забезпечення здійснюватиметься відповідно до необхідності ефективної роботи закладу, тобто санаторій буде здійснювати закупівлю всього необхідного для своєї діяльності на основі укладених угод та відповідно до чинного законодавства.

 

Ще одне питання, яке розглянули депутати, стосувалося внесення змін до Статуту Миколаївської обласної інфекційної лікарні. Зміни обумовлені тим, що в попередньому Статуті від 2003 року не передбачена медична практика як предмет діяльності закладу й ліцензія на це, як і в санаторію «Дубки», відсутня. Без ліцензії заклад не може придбати необхідні для хворих медичні засоби, особливо це стосується реанімаційного відділення. Також змінилася структура інфекційної лікарні, оскільки було створено приймально-діагностичне відділення, яке тепер потрібно зафіксувати у Статуті. Депутати підтримали пропозиції по внесенню змін до статутів лікувальних закладів області та винесли їх на розгляд сесії обласної ради.

 

Насамкінець члени комісії розглянули питання про внесення доповнень до обласної Цільової програми «Ліси Миколаївщини на 2001–2015 роки». Заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Гурко зауважив, що у 2008 році утворилося нове підприємство «Єланецьке лісове господарство», яке потрібно «прописати» в зазначеній програмі. Також він сказав, що у зв’язку з великою лісовою пожежею, яка сталася в урочищі Балабанівка Жовтневого району, залишились неприбраними 1860 кубометрів деревини. Тому слід очистити ліс від згарища і провести лісовідновлення на цій ділянці. Окрім того, таке першочергове завдання, як санітарна, протипожежна обробка лісових насаджень теж потребує коштів, з чим депутати погодились і підтримали внесення змін до програми.

 

Юлія ПУСТОВІТ
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ