«Золота башта» невирішених проблем

Новости, Официально

  16 Фев , 2010

На чергову, ХХХV сесію обласної ради п’ятого скликання, виноситься багато питань, що потребують негайного вирішення. Зокрема це затвердження кількісного складу Миколаївської обласної ради шостого скликання та формування Миколаївської обласної територіальної виборчої комісії по виборах депутатів обласної ради шостого скликання відповідно до Постанови Верховної Ради.

 

На спільному засіданні постійних комісій обласної ради – з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку та з питань підприємництва, підтримки малого та середнього бізнесу, торговельно-побутового обслуговування населення та захисту прав споживача, були розглянуті пропозиції щодо змін та доповнень до статутів декількох комунальних підприємств.

 

Членами постійних комісій було запропоновано облдержадміністрації надати інформацію щодо виконання заходів із розв’язання соціальних та екологічних проблем, пов’язаних із завершенням будівництва Ташлицької ГАЕС у 2009 році. Депутати констатували той факт, що, на превеликий жаль, кошти, що призначались на фінансування проблем соціально-економічного характеру на території Миколаївщини, використані далеко не ефективно. Наразі вивчається ситуація в ряді районів щодо стану конкретних об’єктів, де залучені ташлицькі кошти.

 

І, на жаль, негативу досить багато. Приміром, як можна оцінити позитивним те, що реконструкція Богданівської школи Доманівського району до цього дня не закінчена. Її фактично не відновили, а зруйнували. Це саме можна говорити й про реконструкцію шкільних їдалень у Братському районі, будівництво водонапірної башти в селі Малосолоне у Вознесенському районі. Як зазначила голова обласної ради Тетяна Демченко, туди вже вкладено стільки коштів, що на них можна було б побудувати золоту башту. І до цього часу не видно кінця-краю проблемі із забезпеченням цього невеличкого села питною водою. Тому депутати обох постійних комісій запропонували начальнику управління капітального будівництва облдержадміністрації належним чином розібратися в цій ситуації. Притягнути до відповідальності тих посадових осіб, які несуть персональну відповідальність за ефективне використання ташлицьких коштів. Зобов’язали їх прискорити початі справи з тим, щоб якнайшвидше довести їх до логічного кінця. На жаль, із 34‑х об’єктів, що були затверджені рішенням обласної ради у минулому році, лише половину планують найближчим часом здати в експлуатацію. Але поки що тільки на шести об’єктах підписано акти здавання.

 

Неоднозначно сприймались депутатами і питання стосовно виконання рішень обласної ради щодо передачі Кургану Слави, розташованого на околиці м. Нова Одеса, на баланс обласної комунальної власності. З цього питання було вже прийнято два рішення обласної ради. Воно тримається на контролі. Були звернення і до правоохоронних установ, але ці рішення досі так і не виконано. Згідно з чинним законодавством культурно-історичною спадщиною повинно опікуватись обласне управління культури, проте воно на даний час зайняло позицію «нічого не знаю моя хата скраю». Члени постійних комісій одноголосно прийняли рішення: якщо до засідання президії та сесії обласної ради це питання не буде вирішено облдержадміністрацією та управлінням культури, депутати будуть змушені дати принципову оцінку роботі управління і його керівника М.Ф. Димитрова.

 

Розглянуто також питання стосовно ігнорування обласною державною адміністрацією рішення обласної ради від 11 грудня 2009 року «Про ситуацію, що склалась в процесі виконання рішень обласної ради щодо приватизації комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Миколаїв» (у частині роботи управління з питань комунальної власності облдержадміністрації). Депутати визнали недоцільним перебування на посаді начальника обласного управління з питань майна комунальної власності у зв’язку з тим, що робота по приватизації аеропорту не проводиться. Рішення сесії обласної ради було проігноровано. До цього часу облдержадміністрація не надає конкретних пропозицій щодо поліпшення ситуації з приватизації аеропорту. Хоча рішення сесії є обов’язковим до виконання.

 

Розглянуто також низку питань щодо змін та доповнень до обласних програм. А їх близько десяти.
– Ми розраховуємо на те, – зазначила голова обласної ради Т.В. Демченко, – що в державі рано чи пізно буде сформований Державний бюджет, невдовзі приймемо й свій, обласний. Будемо наполягати на тому, щоб термін дії важливих обласних програм був продовжений. Щоб була профінансована щорічна одноразова допомога інвалідам, учасникам бойових дій, учасникам Великої Вітчизняної війни у зв’язку із 65‑річчям Великої Перемоги, а також воїнам-інтернаціоналістам, сім’ям загиблих. Звичайно, нагальним є й питання реалізації Програми «Безбар’єрна Миколаївщина». Будемо звертатися, сподіваємось, вже до нового складу Кабміну, стосовно кращого фінансування цієї програми, оскільки в черзі на автомобілі стоїть понад тисяча інвалідів, які потребують спеціального автотранспорту.

 

Депутатами також було внесено низку пропозицій щодо змін до обласної Комплексної програми «Здоров’я нації».
Звичайно, що всі питання, які розглядались на спільному засіданні постійних комісій, були пов’язані з фінансуванням. Як запевнила голова обласної ради, попри брак фінансів кошти на деякі соціально важливі питання будуть віднайдені.

 

Тетяна КОНОВАЛЬЧУК
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ