Бережімо птахів!

Новости, Общество

  27 Мар , 2010

Усім відомо, що природу необхідно берегти. Але це слід робити не на словах, а й на ділі. Так, птахи є не лише окрасою довкілля й виконавцями прекрасних пісень. Вони – ще й захисники наших лісів, які, як відомо, є легенями планети. А тому їм теж потрібно приділяти належну увагу. Насамперед, захищаючи від втручання людської діяльності у природне життя.

 

Саме тому, з метою виховання в населення шанобливого ставлення до пернатих друзів, ознайомлення з особливостями їхнього життя, роз’яснення широким колам громадськості важливості птахів як одного з компонентів збереження біорізноманіття та екологічної рівноваги планети, Обласним товариством охорони природи за підтримки Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства було організовано конкурс «Збережемо птахів».

 

До участі у цьому конкурсі залучилися діти, які під керівництвом дорослих – досвідчених педагогів та працівників лісових господарств змайстрували дерев’яні будиночки, гніздища та годівниці. Активними виявилися й дорослі – члени соціального центру інвалідів «Сприяння», які зробили багато для підгодовування птахів у місті. Зокрема центр «Сприяння» залучив до участі у проведенні цього природоохоронного заходу вихованців Миколаївської школи-інтернату санаторного типу № 7.

 

Кожна робота вийшла по-своєму оригінальною, а тому комісії було нелегко виявити найкращих майстрів. І все ж переможців визначили і 23 березня їх урочисто відзначили і нагородили. Лауреатів привітав та вручив їм відповідні призи начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Паламарюк.

 

У номінації «Краще гніздування» ними стали Максим Гайдаш – мисливствознавець ДП «Баштанське ЛГ» (І місце), Микола Козирчук – лісник ДП «Веселинівське ЛГ» (ІІ місце), Максим Кузнєцов – учень Володимирівської школи-інтернату (ІІІ місце). Журі одноголосно було вирішено будиночок для птахів, змайстрований М. Гайдашем, передати до Миколаївського обласного краєзнавчого музею.

 

У номінації «Краща годівниця» призові місця розподілилися наступним чином: І місце посів Сергій Пономаренко (лісник ДП «Веселинівське ЛГ»), ІІ місце – Максим Кузнєцов (учень Володимирівської школи-інтернату), ІІІ місце – Олександр Літньовський (лісник-охоронець ДП «Врадіївське ЛГ». Художньо оформлену годівницю, виконану С. Пономаренком, буде передано до обласного краєзнавчого музею.

 

Разом з тим журі визначило й найактивніших учасників конкурсу «Збережемо птахів» за загальною кількістю виготовлених та розвішаних лісовими господарствами шпаківень. Зокрема у номінації «Активне забезпечення насаджень гніздуваннями» найкращих показників досягли ДП «Баштанське ЛГ» (І місце), ДП «Врадіївське ЛГ» (ІІ місце). ІІІ місце поділили між собою ДП «Володимирівське ЛГ» та «Єланецьке ЛГ».

 

Переможців нагороджували пам’ятними подарунками, серед яких були, зокрема, футболки із закликами «Збережемо птахів» та екземпляри Червоної книги.

 

Відзначило журі конкурсу й активну участь у конкурсі учнів школи-інтернату № 7 та членів Миколаївського міського соціального центру інвалідів «Сприяння» (В.І. Данилевського, Л.Л. Заможного, А.С. Бєлика, Д.І. Кожухаря). Так, школі-інтернату та директорові центру «Сприяння» О.Г. Мухарадзе вручено подяки.

 

Ольга ДЕРКАЧ
Фото автора

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ