Чи залишаться молоді фахівці на селі?

Конфликт, Новости

  11 Мар , 2010

Третій рік поспіль з ініціативи Миколаївської облдержадміністрації та управління охорони здоров’я облдержадміністрації відбувається урочисте підписання тристоронніх соціальних угод між профільним управлінням, райдержадміністраціями та випускниками Миколаївського медичного коледжу про співпрацю, які передбачають закріплення молодих кадрів за сільськими лікувальними закладами області. Цього року управління охорони здоров’я започаткувало ще одну ініціативу і запросило до співпраці сільських голів, які зобов’язані взяти на себе левову частку турбот про молодих фа-хівців. Угода містить та визначає обов’язки і відповідальність сторін, умови співпраці і багато іншого.

 

Від дефіциту кадрів особливо потерпає мережа первинної медико-санітарної допомоги у сільській місцевості (дільничні лікарні, сільські лікарські амбулаторії, фельдшерсько-акушерські та фельдшерські пункти). Сьогодні на Миколаївщині діє 461 ФАП, 13 дільничних лікарень, 98 сільських лікарських амбулаторій. Враховуючи, що в області є два медичні коледжі – Первомайський і Миколаївський, кадрову проблему можна цілком вирішити, якщо буде розуміння і підтримка місцевої влади в районах. Зі свого боку управління охорони здоров’я облдержадміністрації щороку збільшує кількість цільових направлень для випускників загальноосвітніх шкіл області, які вступають до навчальних медичних закладів. Зокрема за направленнями РДА та центральних районних лікарень до Миколаївського базового медичного коледжу щороку зараховується 25 відсотків вступників із сільської молоді, які користуються пільгами при зарахуванні.

 

Торік за державним замовленням до коледжу вступило 49 фельд-шерів і 20 акушерів. Диплом молодшого спеціаліста зі спеціальності «Лікувальна справа» отримали 44 випускники, зі спеціальності «Акушерська справа» – 20 випускників. 50 молодих фахівців були розподілені у сільську місцевість, із них 35 випускників поїхали на ФАПи.
Цього року дипломи молодшого спеціаліста зі спеціальності «Лікувальна справа» отримали 45 випускників, зі спеціальності «Акушерська справа» – 21 випускник. 38 молодих фахівців стали фігурантами останнього розподілу, який був закріплений 3 березня на урочистому підписанні соціальних угод у Миколаївському базовому медичному коледжі.

 

По-батьківськи щиро звернувся до своїх вихованців, а з наступного тижня – колег директор коледжу Сергій Губанов, який підкреслив, що вони мають не лише обов’язки, а й право вимагати від місцевої влади гідних умов праці і житла. На жаль, трапляється й навпаки, а тому за результатами минулорічного розподілу є ряд випадків, коли молоді фахівці залишили місце роботи через відсутність житла. Водночас вдалося забезпечити житлом 8 лікарів (з них 6 – молодих фахівців) та 13 середніх медичних працівників. Резерв житла для молодих кадрів створено у Баштанському, Березнегуватському, Братському, Вознесенському, Врадіївському, Доманівському, Єланецькому районах. На даний час ще 27 медичних працівників (13 лікарів та 14 молодших спеціалістів з медичною освітою), які працюють у закладах первинної медичної допомоги області, потребують житла. В районних бюджетах на 2010-2011 рр. передбачено кошти на придбання житла для молодих спеціалістів. Інформацію про вирішення цих питань голови райдержадміністрацій зобов’язані щоквартально надавати до облдержадміністрації та управління охорони здоров’я. Чи залишатимуться молоді кадри на селі – у великій мірі залежить від позиції місцевої влади.

 

Прес-служба управління охорони здоров’я облдержадміністрації

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ