Д. Табачник: за і проти

Новости

  27 Мар , 2010

Певно, призначення жодного міністра не викликало такого розголосу, як у випадку з міністром освіти і науки Дмитром Табачником. Зрештою, «антитабачна кампанія» 25 березня докотилась й до Миколаєва.

 

Дізнавшись про те, що ВО «Свобода» біля будівлі облради збирається організувати мітинг проти пана Табачника і вимагати від депутатів порушити питання про його звільнення, представники інших політичних сил вирішили їх випередити, і вже о 10.30 (а мітинг планувався на 11‑ту) біля обласної ради дружними рядами стояли комуністи, вітренківці, молодіжна організація Партії регіонів, «Русский блок», Український союз воїнів‑афганців з промовистими плакатами на кшталт «Получи фашист Табачника!», «Не дадим Табачника нацистской швали!», «Табачник, забей осиновый кол в фашизм!».

 

Спочатку все проходило мирно і без ексцесів: новому освітянському міністру висловили підтримку депутати облради комуніст Микола Дзарданов, Лариса Шеслер (блок Наталії Вітренко), регіонали Анатолій Семенков і голова постійної комісії облради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту Таміла Бугаєнко, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Мельніченко. Останні промовці зазначили, що, незважаючи на всі закиди, миколаївські освітяни за Дмитра Табачника і його реформи в галузі освіти.

 

Мабуть, на цьому все б і завершилось, якби не новина про те, що представники «Свободи», злякавшись опозиції, пікетують мерію. Всі активісти рушили до будинку міськвиконкому, де вже вишикувалось з півтора десятка молодиків – хто в масках, хто ні, з плакатами «Табачника геть!». Не стримавши емоцій, один з опозиціонерів підбіг і вирвав із рук «тягнибоківців» плакат, через що зчинилася бійка, яка б, якби не вчасне втручання міліції, могла закінчитися плачевно. З обох боків лунали взаємні звинувачення. До обговорення й суперечок активно долучалися й перехожі.

 

Зрештою, міліціонери вирішили припинити мітинг і, так само тримаючи представників «Свободи» щільним кільцем, відтіснили їх до Інгульського мосту, де й відпустили. Щоправда, ті не втримались, щоб не лишити по собі «згадку» у вигляді кинутих у юрбу яєць.

 

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Враховуючи пропозиції депутатських фракцій у Миколаївській обласній раді – Партії регіонів, Комуністичної партії України та Блоку Наталії Вітренко «Народна опозиція», Ради ректорів вищих навчальних закладів Миколаївської області щодо недопущення необгрунтованого тиску на уряд України та міністра освіти і науки України Д. Табачника, в підтримку акцій політичних сил, які відбулися у м. Миколаєві 25 березня 2010 року із зазначеного питання, на своєму спільному засіданні постійними комісіями обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту та з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку прийняті рекомендації в підтримку курсу реформ нового Кабінету Міністрів України. Підтримані вони також головами районних рад, що брали участь у роботі комісій.

 

Депутати засудили рішення Тернопільської, Львівської, Рівненської, Івано-Франківської обласних рад, які прийняли цинічні та наклепницькі звернення під впливом деяких народних депутатів, окремих політичних сил щодо відставки та дискредитації діяльності безпосередньо особистості новопризначеного міністра освіти і науки України Дмитра Табачника як такі, що мають деструктивний характер.

 

Депутати вважають за необхідне міністру освіти і науки України організувати роботу щодо перегляду навчальних програм, підручників, що висвітлюють історичні факти нашої держави з метою недопущення викривлення та перекручування подій минулих років, возвеличення окремих «псевдогероїв», приниження заслуг українського народу та радянських солдатів у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.

 

Головою обласної ради направлено звернення на адресу Прем’єр-міністра України М.Я. Азарова, текст якого публікуємо.

 

Прем’єр-міністру України М.Я. Азарову

 

За лічені дні, завдяки зусиллям Президента України, конструктивній більшості Верховної Ради України та діяльності нового Кабінету Міністрів України, держава почала виходити із затяжної політичної кризи. Ці дії підтримані не лише українським народом, але й урядами ближнього і дальнього зарубіжжя.

 

Проте кроки на стабілізацію ситуації в державі не влаштовують збанкрутілих представників деяких політичних сил, які приватизували для себе виключне право на так звану «опозицію» і знову безпідставно хочуть викликати напругу в суспільстві.

 

Саме через це депутати Миколаївської обласної ради висловлюють глибоке обурення цинічними, наклепницькими заявами деяких народних депутатів, окремих політичних сил щодо відставки та дискредитації діяльності і, безпосередньо, особистості новопризначеного міністра освіти і науки України Дмитра Табачника.

 

Вважаємо Д. Табачника саме тим державним діячем, високоавторитетним вченим-істориком та правознавцем, який знає всі проблеми сучасної освіти і науки. Під час роботи віце-прем’єр-міністром в урядах В. Януковича, Д. Табачник провів надзвичайно велику практичну роботу в цій галузі. За його ініціативи реалізовано низку важливих державних програм, у тому числі таку актуальну, як комп’ютеризація шкіл, що забезпечило наближення вітчизняної освіти до рівня сучасних вимог. Не були забуті й учні віддалених сіл, для задоволення потреб яких запровадили спеціальну Програму «Шкільний автобус».

 

За часів віце-прем’єрства Д. Табачника велика увага приділялася підвищенню матеріального забезпечення викладачів середньої і вищої школи та науковців. Саме тоді завдяки політиці уряду вони вийшли з принизливого напівжебрацького стану, що було головною причиною масового відтоку з освіти і науки професійних кадрів.

 

Ще один аргумент на користь Д. Табачника: освіта була вільна від тоталітарної ідеологізації, яка є несумісною з нормами існування демократичного суспільства та проголошеним курсом на європейську інтеграцію. Його діяльність базувалася на неухильному дотриманні визначеної чинним законодавством автономії вищих навчальних закладів.

 

Ми підтримуємо задекларовану міністром освіти і науки України можливість згідно з ратифікованими Україною положеннями Європейської хартії регіональних мов або мов меншин вільного вибору мови для навчання на всіх рівнях, тестування та складання іспитів. Беззаперечно, що пропагандистська кампанія проти призначення Д. Табачника спекулятивно роздмухується певними політичними силами та об’єктивно спрямована проти відродження освіти і науки України. Цілком очевидно, що політизація освіти і науки є згубною для розвитку нашої держави.

 

Підтримуємо курс реформ Дмитра Табачника, який повинен вивести освіту і науку України на якісно новий ступінь розвитку.

 

Президенту України В.Ф. Януковичу

 

Шановний Вікторе Федоровичу!

 

Ми, керівники вищих навчальних закладів Миколаївської області, вважаємо Дмитра Табачника саме тим державним діячем, який у змозі на посаді міністра освіти і науки України забезпечити реформування системи вищої освіти, не принижуючи здобутки національної освіти.

 

Під час роботи віце-прем’єром в Уряді В.Ф. Януковича Дмитро Табачник провів надзвичайно велику практичну роботу. За його ініціативи реалізовано низку важливих державних програм, у тому числі таку актуальну, як комп’ютеризація шкіл, що забезпечила наближення вітчизняної освіти до рівня сучасних вимог.

 

Діяльність віце-прем’єра Д. Табачника сприяла підвищенню матеріального забезпечення викладачів середньої і вищої школи та науковців. Саме завдяки політиці уряду вони вийшли тоді з принизливого напівжебрацького стану, що було головною причиною масового відтоку з освіти і науки професійних кадрів. У ті часи неухильно витримувалася визначена чинним законодавством автономія вищих навчальних закладів, яка є абсолютним імперативом для цивілізованих країн.

 

Дмитро Табачник – це високоінтелектуальний досвідчений керівник, принципова людина з високими моральними якостями, яка спроможна вирішити нагальні проблеми реформування освітньої галузі.

 

Отже, спроби його дискредитації розцінюємо як необґрунтовані та небезпечні, як загрозу втягнення студентської молоді у політичні конфлікти, що є неприпустимим.

 

Вважаємо, що політизація освітянської галузі є згубною для розвитку держави. Сподіваємось, що Ваш та Кабінету Міністрів курс реформ виведе освіту і науку України на якісно новий ступінь розвитку.

 

Ми переконані, що питання про відставку міністра освіти і науки України Дмитра Табачника, що спекулятивно роздмухується окремими політичними силами, не має під собою жодних підстав.

 

З повагою
ректори вищих навчальних закладів Миколаївської області

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ