Флюорографи їдуть у райони

Новости

  27 Мар , 2010

24 березня відзначався Всесвітній день боротьби з туберкульозом, який проходив під девізом «Боротьба з туберкульозом продовжується. Використовуйте нові можливості». Можливості були використані, і п’ять районних лікарень Миколаївщини отримали новенькі пересувні флюорографічні кабінети, які 26 березня біля будинку обласної ради урочисто вручили голова облдержадміністрації Микола Круглов та голова обласної ради Тетяна Демченко.

 

Миколаївщина досі залишається одним із гірших у державі регіонів за рівнем захворюваності на туберкульоз. Сьогодні вона займає 3‑тє місце серед областей України. Щоправда, у минулому році захворюваність знизилася до рівня 2008 року, і це багато в чому завдяки активній політиці влади у боротьбі з хворобою. Як зазначила в інтерв’ю журналістам Тетяна Демченко, на сьогодні діють декілька обласних програм, направлених на охорону здоров’я в цілому та боротьбу з туберкульозом зокрема. Це в першу чергу програма «Здоров’я нації», у рамках виконання якої і було придбано 5 нових флюорографів загальною вартістю 5,5 млн. гривень. Крім того, підкреслила Тетяна Василівна, зросло фінансування на харчування хворих, придбання ліків і медобладнання.

 

Микола Круглов зазначив, що це не останній подарунок, який отримає медицина області. І якщо нове обладнання не буде придбане за кошти обласного бюджету (адже справа з його прийняттям ще й досі не вирішена), воно обов’язково буде куплене за спонсорські кошти. Крім того, він зауважив, що придбання флюорографів – заслуга насамперед платників податків, адже саме завдяки їм наповнюється бюджет, і ці нові пересувні кабінети, оснащені сучасними комп’ютерами, кондиціонерами, як подяка людям за сумлінне виконання своїх обов’язків. А тому чотири новенькі флюорографи відправляються у Баштанський, Кривоозерський, Березанський та Новоодеський райони, а п’ятий уже функціонує у Вознесенському районі.

 

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ