Готуючись до святкування Великої Перемоги

Новости, Официально

  13 Мар , 2010

12 березня відбулася нарада голови обласної ради Т.В. ДЕМЧЕНКО з головами районних рад, міськими головами. Серед масиву з понад десяти пунктів порядку денного – колізії життя-буття обласної громади, іншіневідкладні справи та клопоти, що потребують вирішення для блага місцевих територіальних громад. Та все ж першим – і це глибоко символічно – присутні заслухали питання підготовки області до відзначення 65‑ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні й 66‑ї річниці визволення Миколаївщини та України від фашистського ярма.

 

Щороку, та що там щороку, – щомісяця, щодня меншає серед нас героїв, які торували шлях до вікопомної Перемоги над фашистським монстром, звільняли рідну квітучу землю від орд ненависних загарбників. Нині, до слова, на Миколаївщині проживає понад 38 тисяч ветеранів Великої Вітчизняної війни, серед них учасників бойових дій та інвалідів ВВВ – менше чотирьох тисяч. Точних цифр не називаю навмисно – навіть за час, коли ці рядки побачать світ у друкованому вигляді, невпинний час та хвороби заберуть потойбіч Всесвіту ще декількох заслужених ветеранів. Тож, на переконання голови обласної ради Тетяни Демченко, наш святий синівський обов’язок – достойно підготуватися та провести на високому рівні відзначення 65‑ї річниці Великої Перемоги та інших визначних дат, обагрених кров’ю воїнів‑визволителів.

 

І йдеться навіть не про святкові фанфари як-от у вигляді салютів та врочистих парадів (хоча і все це, як запевнив новий Президент України Віктор Янукович, обов’язково буде). До кожного із заслужених ветеранів Миколаївщини, що наближали солодку мить Перемоги, наголосила голова облради, мають завітати представники місцевої влади та поцікавитися проблемними питаннями життя стареньких – з тим, щоб терміново вжити заходів для усунення недоліків.

 

Обласна ж рада, зі свого боку, вже доклала неабияких зусиль по підготовці до всенародного свята. Зокрема завдяки рішенню сесії обласної ради кожен із ковалів Перемоги, що проживає на території області, отримує досить суттєву доплату до своєї пенсії (подібних позитивних прецедентів немає ніде в інших регіонах України!). Завдяки наполегливості депутатів та особисто голови обласної ради Тетяни Василівни Демченко відновлюються пам’ятні місця та меморіали, так чи інакше пов’язані з героїчними подіями. А тим, хто якимось чином чинить перешкоди у цій славетній справі, роблять відповідну оцінку. Так, на останній, XXXV сесії обласної ради п’ятого скликання депутати зажадали від керівництва обласної виконавчої влади розглянути питання відповідності обійманій посаді начальника управління культури облдержадміністрації Михайла Димитрова, який зволікає із виконанням рішення облради про передачу пам’ятника історії та монументального мистецтва «Курган Слави» до обласної комунальної власності. Жорстке рішення? Звичайно, так. Але ж і «історичну правду плюндрувати шляхом забуття не дозволимо нікому», попередила Т.В. Демченко.

 

За пропозицією голови обласної ради, до рішень наради включено й такий пункт: уже ближчим часом на місцях привести до ладу меморіали загиблим воїнам. Що ж до фінансового боку справи, то допомога солдатам Перемоги має і надалі виплачуватися відповідно до запланованих обсягів. А при формуванні районних бюджетів слід передбачити витрати на ветеранські організації не лише районного рівня, а й сільського.

 

– Я б просила кожного із вас, – звернулася до учасників наради Тетяна Василівна, – підійти до цього питання чисто по-людськи. Адже це наші батьки та діди, яких і так добила останніми роками минула влада – своїм перекрученням історії, возвеличенням колишніх фашистських найманців.

 

Дуже жваво пройшло й обговорення такого наболілого питання, як стан організації системи охорони здоров’я, поготів – у сільській місцевості. Заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Юрій Дячук поділився з присутніми деякими «прожектами» медичного міністерства щодо реорганізації галузі. Проте учасники наради різко заперечили таким «реорганізаціям», як, приміром, повальне укрупнення мережі сільських медичних закладів. Адже, до прикладу, якщо прибрати сільську медичну амбулаторію в глибинці, то це означає де-факто позбавити місцевих мешканців навіть і такої недосконалої форми надання медичної допомоги. Бо у тієї ж старенької бабусі навряд чи вистачить коштів та сил, аби дістатися районної лікарні, яка розташована за півсотні кілометрів.

 

Ба, в чиїсь «світлій» голові навіть народилися плани позакривати деякі районні лікарні – з тим, щоб запровадити «міжрайонні госпіталі». І цю ідею також, констатували присутні, слід детально обговорити та обмізкувати, зважити всі «за» та «проти». Аби не було потім, як у тій приказці: хотіли як ліпше, а вийшло… самі знаєте що.

 

Натомість ідею створення пологового відділення при обласній лікарні керівники органів місцевого самоврядування назвали цілкою слушною. Це б дозволило врятувати у майбутньому чимало життів – як материнських, так і малюкових. Адже концентрація кваліфікованих кадрів та сучасного обладнання в одному місці дасть змогу надавати висококваліфіковану медичну допомогу в найбільш тяжких випадках.

 

До речі, про кадри. Їх на селі істотно бракує, і влада повинна подбати про подолання цієї наболілої проблеми – надати, зокрема, належне житло для молодих спеціалістів. Або навіть така ніби «дрібничка» – а чому б на урочисте відправлення молодих фахівців в їх перше трудове плавання не запрошувати керівників районних рад?..

 

Повсякчас на постійному контролі голови обласної ради – питання організації харчування дітей у загальноосвітніх та дошкільних закладах. Турбота про підростаюче покоління повинна бути не на словах, а на ділі, впевнена Тетяна Демченко. Її життєве та професійне кредо цілком поділяють у Братському, Жовтневому, Кривоозерському та Арбузинському районах, де відсоток охоплення учнів харчуванням у відповідних закладах є одним із найвищих в області. Проте зовсім кепські справи, як пролунало на нараді, – у Доманівському, Єланецькому, Снігурівському, Березанському районах. «Це – показник любові до дітей», – резюмувала Тетяна Василівна.

 

До речі, стан організації харчування дітей у школах наразі вивчають депутати обласної ради. Підсумки цієї копіткої роботи буде підбито вже на ближчій сесії облради.
Учасники наради розглянули й інші питання, зокрема – про реформування системи соціального захисту населення області; про організацію і проведення заходів з благоустрою та озеленення населених пунктів Миколаївської області. Ухвалено відповідні рекомендації.

 

Андрій ТЮРІН
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ