І зауваження, і претензії…

Официально

  2 Мар , 2010

Близько сорока питань розглянула президія обласної ради, що відбулася минулої п’ятниці, узгоджуючи прийняті профільними комісіями та відповідними структурами облдержадміністрації пропозиції. У переважній більшості члени президії ухвалили винесений на порядок денний перелік питань, що пропонуються до розгляду сесії.

 

Але, із зауваженнями… В першу чергу це стосується начальника управління з питань майна комунальної власності облдержадміністрації Юлії Кравченко, начальника управління культури Михайла Димитрова та начальника Державного управління охорони  навколишнього природного середовища в Миколаївській області Валерія Богдана. Президія обласної ради вирішила винести на розгляд сесії питання про доцільність їхнього перебування на посадах, які вони обіймають.

 

Щодо Юлії Кравченко – ситуація була зрозумілою вже давно. Відверте ігнорування вимог депутатів далося взнаки – окремі профільні комісії навіть відмовилися з нею розмовляти. Певною несподіванкою виявилася пропозиція голови постійної комісії з питань житлово‑комунального господарства, будівництва, приватизації та власності Олександра Зубка про невідповідність посаді Михайла Димитрова. Втім, причина зрозуміла – чотири місяці, через безліч, як комусь здається, об’єктивних причин, у невизначеному стані перебуває один з найбільших меморіальних комплексів у нашій області – Курган Слави в Новоодеському районі.

 

Відмовки Михайла Димитрова щодо означеної законодавством процедури прийняття подібних об’єктів на баланс члени президії не сприйняли категорично. Загальну думку висловила голова обласної ради Тетяна Демченко, яка зазначила, що не законодавство, а звичайнісінький бюрократизм заважали начальнику управління культури вирішити цю проблему. Можливо, так категорично і не рекомендувала би президія кандидатуру Михайла Димитрова до відставки, аби не такий нюанс: слідом за новоодеським Курганом на сесію виноситься рішення Ковалівської сільської ради про передачу у спільну власність територіальних громад Миколаївської області ще одного об’єкта – ковалівського Меморіального комплексу.

 

Дещо складнішою виявилася ситуація із начальником державного управління охорони навколишнього природного середовища Валерієм Богданом. Відповідне міністерство, та й миколаївське управління, знаходяться у постійному, протягом останніх років, стані судового розгляду з обласною радою. Приводом для цього стали 27 гектарів землі, затоплених у хвостовій частині Олександрівського водосховища.

 

– Розгляд цієї справи триває із 2006 року. Тому немає щонайменших причин, аби виправдати дії Валерія Богдана, який так і залишається позивачем, – вирішила президія обласної ради.
Судова тяганина, зауважила голова обласної ради Тетяна Демченко, забрала не тільки значну суму з бюджету, але й дорогоцінний час.

 

Порядок денний президії певною мірою порушила голова профільної комісії Олена Симоненко, яка запропонувала винести на розгляд сесії питання стану державних автомобільних доріг. Заступник начальника служби автомобільних доріг області Сергій Зайцев, який оперативно з’явився на засідання президії, доповів, що подібний стан доріг викликаний постійним недофінансуванням потреб служби. До речі, останніми роками держава щоразу зменшувала суми виділених коштів: якщо, приміром, у 2007 році на утримання державних доріг були виділені 240 млн. грн., то 2008‑го – 120 млн., а 2009‑го – вже 106 млн.

 

Президія обласної ради вирішила рекомендувати сесії обласної ради звернутися до уряду, аби суттєво збільшити фінансування.
Окремі питання члени президії вирішили не виносити на розгляд сьогоднішньої сесії: перш за все, це – про надання згоди на передачу Будинку офіцерів флоту зі спільної власності територіальних громад області до комунальної власності Миколаєва. Управлінню культури облдержадміністрації рекомендовано у найближчий час ретельно проаналізувати ситуацію із будівлею, викласти власні пропозиції щодо подальшого існування цієї пам’ятки архітектурного мистецтва.

 

Також президія обласної ради розглянула питання внесення доповнень до Програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з обмеженими фізичними можливостями та осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; обласної Програми «Безбар’єрна Миколаївщина»; «Здоров’я нації»; Програм «Шкільний автобус» та реконструкції і відновлення аварійно небезпечних будівель дошкільних навчальних закладів.

 

Багато суперечок викликало внесене останніми днями на розгляд сесії звернення Миколаївської обласної ради фізкультурно-спортивного товариства «Україна» щодо передачі у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області нерухомого майна ФСТ «Україна», що розташоване за адресою: вул. Спортивна, 17.
З цілого ряду питань облдержадміністрація не визначила і не направила доповідачів, що, звичайно, позначилось на ефективності роботи президії.

 

Петро ІЛЬЇН
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ