Історія розвитку Миколаївського окружного адміністративного суду

Новости, Официально

  2 Мар , 2010

Миколаївський окружний адміністративний суд 2 березня 2010 року відзначатиме річницю з початку діяльності. Небагато, але за рік зроблено чимало.

 

Голову суду – Олександра Федоровича Середу призначено вперше на посаду судді арбітражного суду Миколаївської області ще у 1998 році. У 2006‑му його призначено суддею до Миколаївського окружного адміністративного суду, а 16 квітня 2007 року – головою суду. В серпні 2007 року Миколаївський окружний адміністративний суд зареєстровано як юридичну особу в виконавчому комітеті Миколаївської міської ради.

 

Указом Президента №1037/2008 від 13.11.08 в межах п’ятирічного строку на посаду суддів Миколаївського окружного адміністративного суду призначено Марину Володимирівну Мавродієву та Олександра Михайловича Мельника.
2 березня 2009 року Миколаївський окружний адміністративний суд розпочав свою діяльність.

 

Отже, на початковому етапі у суді працювало лише троє суддів – це голова суду Олександр Федорович Середа, судді Олександр Михайлович Мельник та Марина Володимирівна Мавродієва. На кожного з них у місяць надходило в середньому по 234 позовні заяви. У травні 2009 року на кожного з суддів надійшло в середньому по 378 позовних заяв, у червні – 309. У зазначений період Вищий адміністративний суд України відзначив Миколаївський окружний адміністративний суд як один із тих, в якому найбільше середньомісячне надходження позовних заяв на одного суддю із врахуванням фактичної чисельності суддів. Наприкінці 2009 року в суді працювало вже 9 суддів, що позитивно вплинуло і на умови їх роботи (середньомісячне надходження позовних заяв на кожного з них стало значно меншим – 177). У 2010 році суддівський корпус складається з 12 суддів.

 

Троє суддів Миколаївського окружного адміністративного суду мають суддівський стаж, інші судді призначені вперше, мають стаж роботи помічниками суддів, адвокатами, прокурором, начальником юридичного відділу на підприємстві.
На даний час у суді працює 44 працівники, 35 з них мають вищу освіту. Колектив суду молодий, середній вік становить приблизно 30 років. Але, незважаючи на молодий вік, деякі з працівників, а саме: помічник голови суду Анна Василівна Недбай, має науковий ступінь кандидата юридичних наук.

 

Документообіг у суді налагоджено електронно, працювати в програмі вміє кожен з суддів та службовців суду. Працівниками суду спільно з інженером ДП «Інформаційні судові системи» Андрієм Вікторовичем Слюсаренком створюються нові та вдосконалюються вже існуючі шаблони процесуальних документів, що значно прискорює їх оформлення.

 

Судовий процес, відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, фіксується технічними засобами. Кожен із секретарів судового засідання має сертифікат Академії суддів України про те, що він успішно склав залік на тему «Технічна фіксація судового процесу».

 

У 2009 році судді розглянули 4945 адміністративних справ, що становить 77 % від загальної кількості справ, які надійшли до суду. Судом постановлено 5797 остаточних судових рішень, що становить 116 остаточних судових рішень середньомісячного навантаження на кожного з суддів із врахуванням фактичної чисельності та фактично відпрацьованого часу суддями. Лише 9,6 % остаточних судових рішень оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду.

 

Впродовж 2009 року в Миколаївському окружному адміністративному суді розглядались резонансні справи. Справа про проходження судна «PREVENTER» до причалу ТОВ сільськогосподарського товариства «Нібулон», справа за позовом сільськогосподарського виробничого кооперативу «Олімпійський» до відділу Державної виконавчої служби Миколаївського районного управління юстиції Миколаївської області. До того ж, постановою Миколаївського окружного адміністративного суду було заборонено проведення мітингів, зборів, походів, демонстрації 7 листопада 2009 року в Миколаєві через велике скупчення людей в одному місці, що могло призвести до ризику розповсюдження грипу типу А/Н1 N1/Каліфорнія/04/09 і гострих респіраторних захворювань серед населення м. Миколаєва, що порушило б право на здоров’я більшості мешканців обласного центру.

 

До суду надходять позови громадян до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України та інших суб’єктів владних повноважень.
До компетенції Миколаївського окружного адміністративного суду також належать справи, пов’язані з виборчим процесом та процесом референдуму. Під час проведення виборів Президента України 17 січня та 7 лютого 2010 року до суду надходили скарги та позовні заяви, які були розглянуті негайно.
У суді призначено начальника відділу забезпечення судового процесу та аналітично-статистичної роботи Марину Василівну Кобак, відповідальну за надання відвідувачам суду допомоги в оформленні позовних заяв шляхом роз’яснення їх форми та вимоги, до якої може звернутись за допомогою кожен.

 

Усі рішення суду (постанови, ухвали) направляються в електронному вигляді до Єдиного державного реєстру судових рішень. Кожен охочий може ознайомитись із судовими рішеннями Миколаївського окружного адміністративного суду на офіційному сайті реєстру за електронною адресою www.reyestr.court.gov.ua. Станом на 11 лютого 2010 року на цьому сайті оприлюднено для перегляду у режимі загального доступу 15 227 рішень суду.

 

З метою забезпечення гласності та відкритості діяльності, а також розміщення і постійного оновлення інформації, у суді регулярно наповнюється веб-сайт за адресою www.court.gov.ua/sud.1470, на якому міститься інформація про місцезнаходження та порядок роботи суду, керівництво та контактні засоби зв’язку, реквізити для зарахування судового збору та інше.

 

З 1 січня 2010 року в Миколаївському окружному адміністративному суді відбулись істотні зміни в роботі у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про введення автоматизованої системи документообігу в адміністративних судах». З 2010 року всі адміністративні справи розподіляються між суддями автоматизовано, автоматизовано також призначаються колегії суддів. І це є великою відмінністю адміністративних судів від судів загальної юрисдикції, господарських та військових.

 

Отже, незважаючи на недостатнє фінансування та всілякі перепони, Миколаївський окружний адміністративний суд в особі його голови Олександра Федоровича Середи, зміг відкритись та організувати на високому професійному рівні свою роботу.
Для захисту своїх прав можна звертатись за адресою: 54055, вул. Заводська, 11,  м. Миколаїв, тел. 50–77–82. Суд працює з 9.00 до 18.00, у п’ятницю до 16.45, обід з 13.00 до 13.45.

 

Марина КОБАК,
начальник відділу забезпечення судового
процесу та аналітично- статистичної роботи

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ