Коли діти здорові – щастя гарантоване!

Новости, Официально

  23 Мар , 2010

Депутати обласної ради продовжують перевіряти стан шкіл та дитячих садочків Миколаївщини, вивчаючи питання щодо виконання рішення облради від 23 квітня 2009 року № 14 «Про організацію харчування учнів у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах області». Новоодеський район відвідала одна з робочих груп у складі відповідальних працівників органів місцевого самоврядування, депутата облради Любові Кобилянської та начальника відділу освіти Новоодеської облдержадміністрації Олександра Зайцева.

 

Спочатку відвідали Підліснянську школу I–III ступенів. Вода тут подається централізовано. Як з’ясувалося, у всіх школах Новоодеського району є централізоване водопостачання від сільських мереж, опалення у всіх школах – газове, а температура у середньому становить 18-200 С.

 

Підліснянську школу відвідують 124 учні, проте з них харчуються 77 дітей, або 62% охоплені гарячим харчуванням. Деякі діти не харчуються через те, що живуть недалеко від школи і тому мають можливість на перерві обідати вдома. Деякі діти не харчуються в шкільній їдальні через низку інших факторів, зокрема тому, що батьки просто не можуть оплатити вартість гарячого харчування для своєї дитини. Що стосується щоденного меню, то учні в середньому отримують 55 грамів – м’яса (яловичини), 140 грамів – овочів, 50 грамів – фруктів. А ось продукт, який у всіх здебільшого асоціюється з дитинством, – молоко в раціоні дітей хоча й є, проте його кількість бажано було б збільшити. Зі слів директора школи Інни Богославець, в цілому діти отримують пастеризоване молоко жирністю не нижче 3% двічі на місяць.

 

Важливу роль відіграє і спонсорська допомога підприємств. Так, Підліснянську школу забезпечують олією та іншими продуктами харчування, а також надають матеріальну допомогу підприємства «Сапфір 5» та «Малинівка». Середня вартість харчування у школі в день для початкових класів становить 5,50 гривні, а для старших – 4 гривні. Як зазначалося, до цієї суми входять також батьківські внески.

 

Загальний благоустрій усіх відвіданих навчальних закладів Новоодеського району складає гарне враження. Як розповіла директор Підліснянської школи Інна Богославець, їхній Музей бойової і трудової слави претендує на звання зразкового музею по області. Учні займаються науково‑дослідною діяльністю, пишуть творчі роботи, збирають народознавчі матеріали. Родзинкою Підліснянської школи є вокальні групи «Лілея», «Домісолька» та дитячий хор.

 

Оглянули члени робочої групи і Підліснянський дитячий садочок «Сонечко», який відвідують 22 дітей. У садочку – одна різновікова група. дітей. Значна частина дітей не відвідує дитячий садок, хоча в Підлісному дошкільнят віком до 6 років 64 дитини. Річ у тім, що деякі батьки не працюють, а сидять вдома з дітьми. Вартість харчування тут становить 6,20 грн., а батьківський внесок – 1,86. Харчуються діти тричі на день. Оглянувши дитячий садок, депутати порекомендували відкрити у закладі другу групу, для чого спочатку необхідно зробити частковий ремонт та залучити більше персоналу.

 

У Димівській школі на сьогодні навчаються 73 учні, а харчуються – 50. Згідно з розпорядженням Новоодеської райдержадміністрації планується відкриття дитячого садочка на базі школи. Як повідомила директор Димівської школи Євгенія Пісковець, для цього виділили окреме крило школи, зробили окремий вихід на вулицю, поставили двері, замінили вікна. Проте роботи ще залишилось чимало, зокрема – створити харчоблок, обладнати садочок меблями тощо. Тобто закінчити реконструкцію дошкільного закладу – першочергове завдання. Але повернімося до школи, зокрема до питання про харчування дітей. Директор Євгенія Пісковець зазначила, що у школі не харчуються 23 дитини, тобто наразі 68% від загальної кількості учнів охоплені гарячим харчуванням. Це обумовлено тим, що деякі категорії дітей потребують дієтичної форми харчування у зв’язку з особливостями організму, а батьки інших дітей не можуть знайти кошти.

 

Проте не варто забувати, що без гарячого харчування є неможливою повноцінна робота дитячого організму. У дитини можуть розвиватися різні хвороби (взяти хоча б захворювання шлунково‑кишкового тракту). Тому в цьому питанні дуже велику роль відіграє саме свідоме ставлення батьків до харчування власних дітей.

 

У Новосафронівській загальноосвітньої школі навчаються 89 учнів, а харчується – 71, тобто 80% дітей охоплені гарячим харчуванням. Сюди також автобусом підвозять дітей із сіл Кам’янка та Зарічне. Середня вартість харчування на день коливається від 5,20 до 5,50 грн. При цьому в меню завжди є м’ясо, риба, каші, овочі, фрукти, сік та компот. Щодо молочних продуктів, то тут дітям дають сир та молоко, щоправда, останнє – раз у два тижні. Директор школи Василь Цаволик підкреслив, що, звичайно, хотілося б, аби діти частіше отримували молоко. Завдяки допомозі сільськогосподарських підприємств школа отримує різні овочі: огірки, капусту, буряки, а також олію, борошно, томатний сік.

 

Бузька школа налічує 173 учні, з них харчуються – 168. Тут показник забезпечення гарячим харчуванням становить 98% і є одним з найвищих серед усіх шкіл Миколаївської області, які вже було оглянуто. Благоустрій школи, до речі, як і харчування дітей, – теж на високому рівні. У школі є кабінет інформатики, оснащений комп’ютерами, а на стінах, як і у всіх школах, – чудово оформлені, змістовні стенди. Діти мають змогу відвідувати, окрім уже звичних вокальних та хореографічних гуртків, заняття юних стрільців, з основ креслення, механіки. Відразу помітно, що для того, аби діти були здорові й почувалися комфортно, неабияких зусиль докладають батьки, вчителі і директор школи Світлана Василівна Форманюк.

 

Отже, у всіх перевірених школах відсутня буфетна форма харчування, що вже є певним досягненням. Середня вартість харчування в школах Новоодеського району для 1-4 класів становить 5,32 грн., а для 5-11 класів – 3,50 грн. Звичайно, варто ще проводити роботу з батьками із залучення учнів середніх та старших класів до гарячого харчування. Але в цілому рівень забезпечення дітей гарячим харчуванням порівняно з минулим роком значно покращився. А якщо діти будуть здоровими – це вже щастя!

 

Юлія ПУСТОВІТ
Фото автора

 

Новоодеський район

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ